Fala radiowa i laser na kobiece problemy
Juliet – najbardziej kobiecy laser ginekologiczny
Atrofia pochwy
Zanikowe (atroficzne) zapalenie pochwy to też częste schorzenie u kobiet w okresie menopauzy, będące efektem zmniejszonego poziomu estrogenów. Prowadzi to do zmniejszenia grubości nabłonka wyściełającego pochwę, pojawiają się takie objawy, jak suchość, swędzenie, pieczenie, ból podczas stosunku. Osłabiona śluzówka nie potrafi sprawnie produkować kolagenu, kwasu hialuronowego i innych substancji niezbędnych do utrzymania odpowiedniego stanu nabłonka oraz jego prawidłowej regeneracji, czego rezultatem są też często nawracające infekcje.
Rozwiązanie: Laser Juliet stymuluje proces namnażania kolagenu, co prowadzi do odbudowy śluzówki i zmniejszenia przykrych dolegliwości.
GSM – Menopauzalny Zespół Moczowo-Płciowy
Schorzenie to obejmuje szereg zaburzeń i objawów występujących u kobiet w okresie menopauzalnym – termin ten został wprowadzony w 2014 r. przez International Society for the Study of Women’s Sexual Health and The North American Menopause Society na określenie typowych zmian zachodzących wraz z wiekiem w okolicy pochwy i sromu na skutek osłabionej produkcji kolagenu, ścieńczenia nabłonka, zaburzenia funkcji mięśni gładkich i spadku przepływu krwi w zewnętrznych narządach płciowych. Dochodzi wtedy do zaniku tkanki tłuszczowej na wargach sromowych większych, pochwa traci elastyczność i nawilżenie, ulega zwężeniu, pojawia się suchość, swędzenie, podatność na infekcje, bolesność, a nawet krwawienie podczas współżycia. Do tego dochodzą objawy ze strony układu moczowego, takie jak nawracające infekcje, nadkażenia i stany zapalne, pojawiają się też trudności z prawidłowym utrzymywaniem moczu.
Rozwiązanie: Przywrócenie prawidłowego funkcjonowania błony śluzowej poprzez intensywne pobudzenie kolagenu prowadzi do zmniejszenia objawów związanych z GSM, zapobiega też niekontrolowanemu wyciekowi moczu podczas codziennych aktywności. Uzupełnieniem terapii może być zastosowanie radiofrekwencji Eva (czytaj w dalszej części tekstu) – także dla „wypełnienia” zanikających wraz z wiekiem tkanek warg sromowych większych (jako alternatywa dla wypełniaczy kwasu hialuronowego).
Eva – kobieca pielęgnacja z wykorzystaniem fali radiowej
- VDR™ – dynamiczna radiofrekwencja waginalna (Vaginal Dynamic Radiofrequency) ma ukierunkowane i skoncentrowane działanie, dzięki czemu dociera jedynie do określonych warstw tkanek pochwy i sromu, wytwarzając ciepło wyłącznie tam, gdzie jest to konieczne. W ten sposób unikamy ryzyka przegrzania i oparzeń, zachowując równowagę w otaczających warstwach. Technologia ta pozwala leczyć najczęściej występujące objawy chorobowe sromu i pochwy, takie jak: suchość pochwy, dyspareunia lub łagodne wysiłkowe nietrzymanie moczu.
-
RSS™ – system bezpieczeństwa, który zwiększa funkcjonalność technologii VDR ™. Dzięki jednoczesnemu działaniu 4 czujników temperatury przebieg zabiegu jest nieustannie kontrolowany, aby osiągnąć optymalny poziom podgrzania. Każda rękojeść jest wyposażona w czujnik ruchu, który kontroluje każdy ruch operatora, dzięki czemu eliminowane jest ryzyko szkodliwego podawania ciepła i oparzenia tkanek.
Zabieg jest całkowicie bezbolesny, nieinwazyjny, nie wymaga okresu rekonwalescencji – do wszelkich aktywności życiowych można powrócić bezpośrednio po zabiegu.
Wskazania do zabiegu:
Atrofia pochwy
To częste schorzenie u kobiet w okresie menopauzy. Na skutek naturalnego spadku produkcji estrogenów w obszarze sromowo-pochwowym pojawiają się takie objawy jak: kruchość błony śluzowej pochwy, suchość, swędzenie i pieczenie, ból podczas stosunku płciowego. Śluzówka, już mocno osłabiona w swojej strukturze, nie potrafi sprawnie produkować kolagenu, kwasu hialuronowego i innych substancji niezbędnych do utrzymania odpowiedniego stanu nabłonka oraz jego prawidłowej regeneracji. W efekcie środowisko pochwy staje się odwodnione, kruche i bardziej podatne na nawracające infekcje. Składniki odżywcze i obronne limfocyty, ze względu na odwodnioną tkankę łączną, nie docierają do nabłonka, który staje się cieńszy i dysfunkcyjny. Dodatkowo złuszczanie komórek powierzchniowych jest zmniejszone, co powoduje zmniejszenie zawartości glikogenu, głównej substancji odżywczej dla pałeczek kwasu mlekowego, utrzymujących właściwą kwasowość pochwy, a także chroniących ją przed infekcjami.
Rozwiązanie: Zabieg Eva sprzyja odzyskaniu aktywności metabolicznej poprzez miejscowy wzrost temperatury, stymuluje procesy syntezy kolagenu i kwasu hialuronowego, a także przywraca odbudowę tkanek i równowagę flory bakteryjnej.
Łagodne wysiłkowe nietrzymanie moczu
Mimowolna utrata moczu, nawet przy zwykłych codziennych czynnościach, takich jak podnoszenie ciężkich przedmiotów czy kaszel, jest źródłem zakłopotania i dyskomfortu u wielu kobiet. Łagodne wysiłkowe nietrzymanie moczu często wiąże się z naturalnym procesem starzenia, choć może też dotknąć młode kobiety, szczególnie po porodzie – na skutek ograniczenia sprawności układu mięśniowego miednicy mniejszej.
Rozwiązanie: Efekt termiczny osiągany podczas zabiegu Eva zapewnia nowe wsparcie dla cewki moczowej i wzmacnia ściany miednicy w ciągu kilku sesji bez żadnych negatywnych odczuć i skutków ubocznych. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, choć dla utrwalenia efektu zwykle trzeba je powtórzyć 3-4 razy.
GSM – Menopauzalny Zespół Moczowo-Płciowy
Schorzenie to obejmuje szereg zaburzeń i objawów występujących u starszych kobiet – dotykając ponad 800 milionów pań na całym świecie. Z powodu postępującego spadku poziomu estrogenów tkanki pochwy stają się coraz cieńsze oraz tracą nawilżenie, co sprzyja pojawieniu się suchości i skłonności do urazów. Brak nawilżenia pogarsza jakość aktywności seksualnej powodując bolesność stosunków (dyspareunia), niekiedy związanych również z pojawieniem się krwawienia. Kobiety narzekają też na pieczenie sromu, świąd, nieprawidłową wydzielinę z towarzyszącymi objawami ze strony układu moczowego, takimi jak nawracające infekcje, nadkażenia bakteryjne i stany zapalne pęcherza moczowego. Pojawiają się też trudności z prawidłowym utrzymywaniem moczu.
Rozwiązanie: Eva stanowi alternatywę dla najczęściej stosowanych terapii hormonalnych, dzięki odpowiednio ukierunkowanej i kontrolowanej stymulacji termicznej, która przywraca naturalną równowagę środowiska pochwy.
Zewnętrzne odmładzanie warg sromowych
Nie tylko wewnętrzna, ale też zewnętrzna tkanka narządów płciowych ulega starzeniu, a proces ten nasila się w okresie menopauzy. Tkanka obszaru moczowo-płciowego ulega osłabieniu i stopniowo zanika, wargi sromowe tracą elastyczność i wydają się „puste”, łechtaczka zmniejsza się, obniża swoją wrażliwość, traci jędrność i reaktywność seksualną.
Rozwiązanie: Eva poprawia nawodnienie tkanki i odpowiada na wszelkie estetyczne i funkcjonalne potrzeby tych okolic, nadając wargom młodzieńczy wygląd.
Rozluźnienie pochwy spowodowane jest utratą siły i napięcia mięśniowego struktur miednicy, a także zmniejszeniem elastyczności tkanek na poziomie sromowo-pochwowym. Główną przyczyną tych objawów jest naturalny poród, zwłaszcza w późnym wieku, lub kolejny poród – jeżeli nastąpi w krótkim odstępie czasu. Tkanka i mięśnie w wyniku przejścia dziecka przez kanał rodny są rozciągane i poddane silnemu napięciu, co powstrzymuje je od powrotu do ich charakterystycznej elastyczności nawet przez długi czas po porodzie. Starsze kobiety, które rodziły więcej niż jeden raz, mogą cierpieć na więcej zaburzeń ze względu na naturalny spadek produkcji kolagenu i elastyny spowodowany wiekiem. Nadmierna relaksacja tkanek pochwy pogarsza doznania podczas stosunku płciowego wpływając na odczucia obojga partnerów, a niektóre pary wręcz rezygnują wtedy ze współżycia. Te same zmiany w tkankach dając spadek napięcia mięśni pochwy są bardzo często przyczyną nietrzymania moczu oraz braku kontroli cewki moczowej.
Rozwiązanie: Za pomocą zabiegów Eva uszkodzone tkanki pochwy są stymulowane w ukierunkowany sposób, co prowadzi do pobudzenia produkcji kolagenu, a także wytwarzania niezbędnego kwasu hialuronowego i glikozoaminoglikanów. Poprawia się napięcie i elastyczność tkanek.