Endolifting Fotona 4D
Innowacyjna nieinwazyjna terapia laserem Fotona – zarówno wewnątrz jamy ustnej, jak i na powierzchni skóry – umożliwia pełną odbudowę kolagenu i wypełnienie bruzd wargowo-nosowych już po pierwszym zabiegu. Zabieg stanowi doskonałą alternatywę dla wypełniaczy. Zobacz, jak wygląda i jakie efekty daje.
Dzięki szerokim możliwościom długości fali Nd:YAG i Er:YAG, laser Fotona umożliwia wykonywanie wielowymiarowych zabiegów, w tym nowatorskiego zabiegu Fotona 4D. Uzupełniające się długości fali Fotona, Er:YAG i Nd:YAG są synergicznie stosowane w czterech różnych trybach: EndoLifting, Frac3, Piano oraz Superfacial, przeznaczonych do pracy w głębszych, pośrednich i powierzchniowych strukturach skóry, jednocześnie oddziałując na różne niedoskonałości skóry.
Zabieg jest nieinwazyjny i zakłada krótki czas rekonwalescencji. Umożliwia pełną odbudowę kolagenu i wypełnienie bruzd nosowo-wargowych już po pierwszym zabiegu, stanowiąc alternatywę dla zabiegów z użyciem wypełniaczy.
Procedury zabiegowe
Innowacyjna technologia opiera się na synergicznym połączeniu czterech procedur zabiegowych w jednej terapii:
1. EndoLifting® – to wewnętrzna terapia laserowa, która polega na stymulowaniu kurczenia się włókien kolagenowych w wyniku nagrzewania tkanek od strony jamy ustnej. Efekt termiczny pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Zainicjowane w ten sposób procesy neokolagenezy oraz remodelingu włókien kolagenowych prowadzą do zagęszczenia struktury skóry właściwej. Widocznym efektem jest wygładzenie oraz ujędrnienie skóry, a także wypełnienie bruzd nosowo-wargowych i linii marionetki. To doskonała alternatywa dla wypełniaczy!
2. Frac3® – jest nieablacyjną, frakcyjną metodą laserową, która powoduje redukcję niedoskonałości skóry na różnych jej głębokościach. Wykonuje się tutaj kilkakrotne przejścia w okolicach mięśni jarzmowych po obu stronach twarzy oraz mięśnia szerokiego szyi. Trójwymiarowe frakcjonowanie 3D (na czym polega i czym różni się od zwykłego frakcjonowania, zobacz poniżej) wywołuje powstanie drobnych, miejscowych punktów wysokiej temperatury na różnych głębokościach skóry. Ogniska uszkodzenia zlokalizowane są głównie w miejscach defektów struktury skóry właściwej i naskórka. Miejsca te otoczone są zdrową tkanką, co wspomaga i przyspiesza gojenie. Terapia pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych, ujędrniając skórę. Zmniejsza zaskórniki, poprawia strukturę i barwę naskórka.
3. Piano® – ten tryb polega na jednorodnym (i bezbolesnym!) ogrzewaniu skóry właściwej bez wysokiego, początkowego wzrostu temperatury w naskórku. W efekcie dochodzi do neokolagenezy i skrócenia włókien kolagenowych, co z kolei prowadzi do napięcia i ujędrnienia skóry.
4. Superfacial™ – ostatnim etapem procedury zabiegowej Fotona 4D jest delikatny peeling laserowy, tzw. zimna ablacja laserowa. Polega ona na odparowaniu wierzchnich warstw naskórka bez wywołania efektu termicznego w skórze. Peeling stanowi doskonałe wykończenie całego zabiegu, wyrównując strukturę i wpływając odświeżająco na wygląd skóry.
Zalety zabiegu Fotona 4D:
- nieinwazyjna procedura
- bezbolesne zabiegi
- nie wymaga znieczulenia
- szybki okres rekonwalescencji
- spektakularna poprawa wyglądu
- nowatorskie podejście w odmładzaniu twarzy – pierwszy na świecie laserowy endolifting twarzy
Naturalnymi efektami ubocznymi, występującymi zaraz po wykonaniu zabiegu, mogą być jedynie zaczerwienienie, pieczenie i złuszczanie naskórka. W zależności od stopnia wrażliwości skóry oraz zastosowanych parametrów, ustępują one w czasie nie dłuższym niż po upływie 7-10 dni.
Efekty:
- wypełnienie bruzd nosowo- wargowych
- ujędrnienie skóry
- redukcję zmarszczek
- zmniejszenie widoczności porów skórnych
- rozjaśnienie przebarwień
- wyrównanie struktury skóry
O czym pamiętać, korzystając z laseroterapii?
Przygotowanie do zabiegu:
- nie opalać się (słońce, solarium) co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem
- nie depilować włosów przed zabiegiem (woskowanie, penseta); włosy można golić
- odpowiednio nawilżyć skórę przed zabiegiem (suplementy diety, kremy nawilżające)
- nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu
- kremy z retinolem – przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem
- peeling należy przestać stosować do 1 tygodnia przed zabiegiem
- na dzień przed zabiegiem epilacji włosy należy zgolić
W trakcie zabiegu:
Pacjent w trakcie zabiegu może odczuwać niewielkie pieczenie, które u bardziej wrażliwych osób czy też w miejscach wrażliwych można zniwelować przez zastosowanie miejscowego znieczulenia (np. kremem emla). Należy to uzgodnić z lekarzem. Czas trwania zabiegu jest różny w zależności od powierzchni.
Ewentualne objawy uboczne:
- w momencie strzału lasera wielu pacjentów może odczuwać dyskomfort o różnym stopniu nasilenia i różnym charakterze: kłucie, pieczenie, szczypanie, większość osób toleruje te odczucia, niektórzy mogą wymagać zastosowania znieczulenia,
- rumień i obrzęk mogą wystąpić po zabiegu, jako jego bezpośredni efekt; objawy te ustępują w ciągu kilku godzin, dni – po zabiegu stosuje się chłodne okłady tzw. Cold pack, a w domu kremy nawilżające i wodę termalną.
Przeciwwskazania do laseroterapii:
- ciąża
- karmienie piersią
- opalenizna (1 miesiąc)
- leki światłouczulające (retinoidy, tetracykliny)
- zioła (dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
- bielactwo
- łuszczyca (aktywna faza)
- padaczka
- zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
- skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych
- nowotwór, w szczególności czerniak złośliwy lub widoczne zmiany mogące wskazywać ryzyko raka
- choroby hormonalne oraz endokrynologiczne, takie jak zespół policystycznego jajnika lub cukrzyca
- spożycie lub okres 6 miesięcy od zakończenia przyjmowania Accutanu
- stosowanie sterydów (krem lub tabletki)
- bardzo sucha i bardzo wrażliwa skóra
- nieuregulowana cukrzyca