WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

15 zastosowań laserów!

Lasery to współczesne „miecze świetlne”, które pozwalają skutecznie pozbyć się wielu niedoskonałości skóry i poprawić urodę – coraz częściej bez bólu i bez długiego okresu rekonwalescencji. Przedstawiamy 13 zastosowań laserów w gabinecie medycyny estetycznej! 

#1 Lifting skóry

Nowoczesne technologie laserowe poprzez działanie termiczne skracają włókna kolagenowe i jednocześnie silnie pobudzają produkcję kolagenu, dzięki czemu powstaje nowe „rusztowanie”, które podtrzymuje owal twarzy i napina skórę. Pełen efekt widać po ok. 3-6 miesiącach, bo tyle trwa „wymiana” kolagenu na nowy.

Polecamy: zabieg laserem Smart Lipo z głowicą Precision TX – światłowód wprowadzany jest precyzyjnie pod skórę przez kilka mikronakłuć, oraz innowacyjny endolifting laserowy Fotona 4D, w którym laser jest prowadzony od wewnętrznej strony jamy ustnej (świetnie też wygładza bruzdy nosowo-wargowe!).

#2 Usuwanie blizn i rozstępów

Laseroterapia to jedna z najskuteczniejszych terapii na problem blizn (także potrądzikowych) oraz rozstępów. Zwykle stosuje się tutaj lasery frakcyjne – uszkadzają one tkankę kolumnowo, dzięki czemu pobudzony zostaje proces regeneracji tkanek wokół i dochodzi do spłycenia i uelastycznienia skóry wokół.

Polecamy: klasyczny Fraxel (pierwszy laser frakcyjny na rynku!), lasery pikosekundowe, a także zabieg laserowego podcinania głębokich blizn, które następnie są wypełniane kwasem hialuronowym!

#3 Usuwanie przebarwień

Laser rozbija nagromadzoną melaninę w cząsteczki mikroskopijnej wielkości, które następnie organizm samodzielnie usuwa, a plamy znikają! Zwykle potrzeba kilku zabiegów dla pełnego efektu.

Polecamy: lasery pikosekundowe, lasery typu Q-Switch oraz system Alma Harmony iPixel.

#4 Usuwanie tatuażu

Tutaj hitem ostatnich lat są lasery tzw. pikosekundowe, które wykorzystują działającą błyskawicznie wiązkę o długości pikosekundy, co powoduje, że zabieg jest szybszy, skuteczniejszy i niemal bezbolesny. Energia tego typu lasera rozbija barwnik – w każdym kolorze – w drobny pył, dzięki czemu może skutecznie być usunięty przez organizm. Nie zostawia blizn.

Polecamy: lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico.

#5 Zamykanie naczynek i leczenie zmian naczyniowych

Energia wykorzystywana w laserach barwnikowych jest pochłaniana przez hemoglobinę i przekształcana w energię termiczną, która niszczy ściany naczyń krwionośnych, co powoduje fotokoagulację. W efekcie popękane naczynka i teleangiektazje znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!

Polecamy: laser Cutera Excel V, który radzi sobie też z rozległym rumieniem, oraz laser VBeam Perfecta, który skutecznie likwiduje nawet rozległe malformacje naczyniowe, jest uznawany za złoty standard w leczeniu zmian tego typu.

#6 Depilacja zbędnego owłosienia

Nowoczesne lasery pozwalają usunąć nawet jasne włosy z ciemnej karnacji – to było niemożliwe jeszcze kilka lat temu! Mało tego, zabiegi są mało bolesne i dla pełnego efektu potrzeba mniej powtórzeń niż kiedyś. Ale powtarzać trzeba, bo ta metoda działa tylko na włosy będące w fazie wzrostu, a każdorazowo to ok. 30% na danej powierzchni.

Polecamy: lasery depilacyjne nowej generacji, takie jak Vectus (z tzw. inteligentnym czytnikiem melaniny), Soprano Ice (podobno naprawdę bezbolesny!), LinScan czy Excel HR, a także „klasykę gatunku”, czyli Light Sheer.

#7 Modelowanie sylwetki

Laseroterapia to też nowa metoda redukcji nadmiernego tłuszczyku, opornego na dietę czy ruch – przełomem było wprowadzenie lasera SculpSure, który „rozpuszcza” tkankę tłuszczową na wybranym obszarze dosłownie w 25 minut – potem w kolejnych tygodniach zniszczone komórki są usuwane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych.

Polecamy: zabiegi laserami SculpSure oraz Fotona TS, a także tzw. zimny laser i-lipo. 

#8 Laserowa liposukcja

Jest mniej inwazyjna niż klasyczne odsysanie tłuszczu, dodatkowo laser ma zdolność obkurczania i ujędrniania „opróżnionych tkanek”. Nowe technologie pozwalają wykorzystać pobrany materiał do przeszczepu (tzw. lipotransferu).

Polecamy: liposukcję laserową SlimLipo 3D oraz Lipolife 3G, która umożliwia przeszczep tłuszczyku w inne miejsce.

#9 Peeling laserowy

Laser jest też sposobem na złuszczanie martwego naskórka – jako alternatywa dla mikrodermabrazji czy kwasów. Działa intensywnie, odświeżając i wygładzając skórę, jednocześnie pobudzając ją do odnowy, redukując drobne zmarszczki, ujednolicając kolor skóry. A więc obok złuszczania mamy silną regenerację!

Polecamy: laserowy peeling Fotona. Samodzielnie lub jako uzupełnienie innych zabiegów z wykorzystaniem lasera – w czasie jednej wizyty.

#10 Laserowe usuwanie zmian skórnych

W tym wypadku laser może zastąpić skalpel, pozwalając szybko usunąć brodawki, kurzajki, tłuszczaki i inne narośla skórne. Pamiętaj jednak, że wszelkie „podejrzane” zmiany należy wyciąć chirurgicznie, a nie laserowo – aby móc oddać tkankę do badania histopatologicznego. Do zabiegów dermatologicznych i chirurgicznych stosowane są głównie lasery CO2.

#11 Laserowe leczenie grzybicy

Energia laserowa nie tylko zabija grzyby znajdując się pod płytką paznokcia, ale też stymuluje wzrost zdrowej płytki. Zabieg jest szybki i nieinwazyjny!

Polecamy: terapię laserem Lunula, którą można stosować nawet u pacjentów cukrzycowych.

#12 Laser na problemy intymne 

To doskonała metoda na obkurczenie pochwy i przywrócenie jej elastyczności i napięcia, co poprawia komfort pacjentki i jakość jej życia seksualnego. Niektóre lasery „intymne” łagodzą też wstydliwe objawy wysiłkowego nietrzymania moczu poprzez przywrócenie napięcia i sprężystości mięśni dna miednicy oraz górnej ścianki pochwy, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej prawidłową funkcjonalność.

Polecamy: laser Femilift – efekt widoczny jest już po jednym zabiegu!

#13 Fotoodmładzanie

Wszechstronny zabieg odmładzający mający likwidować wszelkie objawy fotostarzenia, takie jak przebarwienia posłoneczne, popękane naczynka, szary, ziemisty i niejednolity koloryt, nierówna struktura, drobne zmarszczki, wiotkość skóry. Do fotoodmładzania stosuje się też technologie IPL (Intense Pulse Light) i VPL (Variable Pulsed Light), które bywają nazywane laserami, choć nimi nie są.

Polecamy: laser Icon z głowicą MaxG, laser Dye VL, laser Genesis.

#14 Resurfacing laserowy

Zabieg polega na przebudowie kolagenu w skórze i silnej regeneracji. Do zabiegu stosuje się zwykle lasery frakcyjne CO2 – tworząc w skórze mikrokolumny uszkodzeń, pobudzają one zdrową tkankę wokół do silnej regeneracji, a fibroblasty do namnażania nowego kolagenu. W efekcie uzyskujemy zagęszczenie i ujędrnienie skóry oraz poprawę owalu.

#15 Laserowe leczenie żylaków 

Nowość na rynku! Zabieg VascuLife polega na wprowadzeniu lasera dożylnie – jego światło zapewnia natychmiastowe uszczelnienie żyły, a gojenie przebiega bez bólu i zasinień. Bardzo dobre efekty nawet w zaawansowanym stadium choroby!

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki