WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Gabinet medycyny estetycznej

Endermologia praktycznie

Endermologia jest jednym z ulubionych zabiegów lekarzy dermatologów. Wraz z Katarzyną Petrys, naszym ekspertem z sieci salonów Beauty Concept, przedstawimy zalety tej ciekawej, i co najważniejsze, skutecznej metody.

Czym jest endermologia?

Endermologia to 100% naturalna terapia stymulująca tkankę łączną. To skuteczna i bezpieczna metoda, potwierdzona badaniami naukowymi, która pomaga wymodelować sylwetkę i ujędrnić skórę, spala tkankę tłuszczową oraz drenuje. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Endermologię ponad 30 lat temu odkryła marka LPG ( w 1986 roku technika ta została opatentowana), a do dnia dzisiejszego wciąż jest udoskonalana. Co ciekawe, pierwsze zabiegi służyły jako przyspieszenie rehabilitacji pourazowej i wspomagania leczenia blizn pooperacyjnych i powypadkowych.

W salonach Beauty Concept znajdziemy najnowsze urządzenie marki LPG Endermolab Lipo M6, dzięki któremu nasza skóra zostanie wygładzona, ujędrniona a cellulit zredukowany.

Jak działa?

Urządzenie marki LPG Endermolab Lipo M6
LPG Endermolab Lipo M6

To połączenie masażu próżniowego z masażem mechanicznym. Skóra jest „zasysana” przy równoczesnej pracy rolek, które odpowiednio się kręcąc zwijają lub rozwijają fałdę skórną. W zabiegu wyróżniamy 3 etapy i każdy z tych etapów charakteryzuje się inną pracą rolek. Tak więc Roll up – rolki kręcąc się do góry usuwają cellulit, modelują sylwetkę i stymulują układ limfatyczny. Etap roll In – czyli na zewnątrz, działa skutecznie na złogi tłuszczu – stymuluje adipocyty (komórki tkanki tłuszczowej) oraz aktywuje lipolizę (rozkład trój glicerydu w tkance tłuszczowej). Roll out, czyli na zewnątrz, służy do tonizowania i stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg polega na przyłożeniu głowicy na ciało i przesuwaniu w odpowiednich kierunkach.

Do zabiegu potrzebne jest specjalne ubranko – endermowear (który należy dokupić lub jest w pakiecie) i jest ono na wyłączność. Jest to dosyć obcisły kostium, który chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z rolkami głowicy, zapewniając przy okazji higienę zabiegu.

Czy zabieg jest bolesny?

Wszystko zależy od naszej odporności i wrażliwości. Generalnie zabieg powinien być przyjemny i nie sprawiać bólu. Są jednak osoby, które podczas pierwszego zabiegu, przy najniższym poziomie pracy będą odczuwać dyskomfort a może i w pewnych miejscach ból (wrażliwe są np. wewnętrzna strona ud). Pojawić się mogą też lekkie zasinienia. Podczas zabiegu poinformujmy osobę, która ten zabieg wykonuje o naszych odczuciach – jeśli oddziaływanie głowicy i rolek jest zbyt mocne lub zbyt słabe.

Zabieg medycyny estetycznej

Dla kogo?

Dla każdego! Z zabiegu skorzystać mogą tak samo panie, jak i panowie, osoby młode i starsze. Na pytanie, jak szybko osiągniemy efekty u nieco starszych osób, Katarzyna Petrys odpowiada:

Osoby starsze mogą mieć podobny efekt jak osoby młode. Jeśli mają większy problem, na który chcemy zadziałać, indywidualne zwiększamy serię zabiegów. Nie ma odpowiedzi na pytanie, kiedy będzie widoczny efekt, efekty są indywidualne- wyniki mogą się różnić.

Niewątpliwą zaletą endermologii jest to, iż możemy wybrać tę partię ciała, którą chcemy ujędrnić czy wyszczuplić. Bez problemu możemy zastosować zabieg na same uda, pośladki czy sam brzuch. Dlatego jest to świetne uzupełnienie aktywności fizycznej i skierowanie działań na konkretne problematyczne miejsca. Katarzyna Petrys szczególnie poleca zabiegi wszystkim paniom, które mają problem z powrotem do dawnej figury po porodzie:

Endermologie skutecznie ujędrnia, redukuje cellulit i rozstępy, modeluje ciało po porodzie! Ciąża znacząco zmienia ciało kobiety. Gdy urodzi się dziecko, można jednak zatroszczyć się o powrót do starej sylwetki.

Warto pamiętać, że Endermologie wpływa pozytywnie nie tylko na ciało, ale także na ducha, doskonale działając na przypadłości jak przygnębienie, smutek, czy depresja. Kobieta karmiąca powinna tracić na wadze stopniowo i w naturalny sposób, daje jej to endermologie. Po porodzie kobiety często mają problem z obrzękami nóg. Endermologie daje sobie radę nie tylko z ujędrnianiem, cellulitem i modelowaniem ciała, ale także drenuje ciężkie nogi.

Na jakie partie ciała możemy zastosować zabieg?

Praktycznie na całe ciało. Możesz zadecydować z osobą wykonującą zabieg, na jakich partiach chciałabyś się skupić najbardziej, a jakie opuścić (np. łydki). W niektórych salonach stosują enedermologię na ujędrnianie piersi lub na twarz (Endermolift), wszystko zależy od sprzętu i głowic, jakie posiada salon.

Lipomassage zastosowany na :

  • ręce sprawia, że pozbywamy się tzw motylków, do tego ujędrnia, wymodeluje i usuwa cellulit,
  • plecy – ujędrnia i wyszczupla a do tego relaksuje,
  • brzuch i talię – wyszczupla i ujędrnia, świetny sposób na pozbycie się tzw boczków,
  • pośladki – wyszczupla, podnosi, ujędrnia i likwiduje cellulit,,
  • uda i łydki – ujędrnia, modeluje i wyszczupla (szczególnie pomocne w walce z opornym tłuszczykiem na wewnętrznej stronie ud), likwiduje cellulit,
  • kolana – pomaga wymodelować i pozbyć się tłuszczyku nad kolanami

Nie zapominajmy, iż endermologia ma także działanie pro zdrowotne! Nie tylko pomaga oczyścić organizm z toksyn, ale pomaga pobudzić krążenie, sprawia, że czujemy się lekko, pełni energii. Zastosowany na plecy rozluźnia spięte mięśnie, poprawia także elastyczność tkanki łącznej. Pomocna jest także przy obrzękach limfatycznych, ciężkości nóg, niewydolności naczyniowej. Co ciekawe, możemy ją zastosować także w przypadku leczenia blizn pooperacyjnych i pooparzeniowych.

Drenaż robi się bardzo wcześnie po zabiegu, nawet kilka dni. Opracowanie blizn także, na zapalnych bliznach pracuje się dookoła, a gdy tylko zmienią się w niezapalne pracuje się bezpośrednio na bliźnie. Są to specjalne zabiegi medyczne.

Zabiegi estetyczne, które mają przynieść cel wyszczuplania, antycellulitu i ujędrniania robi się po zabiegach około po 2 miesiącach. Zależy to od opinii lekarza prowadzącego chorobę. – tłumaczy ekspert.

Oczywiście istnieją przeciwwskazania do zastosowania zabiegu i są nimi m.in. ciąża, zapalenie żył czy nowotwór. O wszystkich przeciwwskazaniach na pewno zostaniesz poinformowany przed zabiegiem.

Jak często?

Sprawdzona i skuteczna metoda, jaką stosuje się w salonach Beauty Concept, to zabiegi wykonywane co 3-4 dni, aż dojdziemy do 10 zabiegów, następne 5 zabiegów już 1 x w tygodniu. Tym samym mamy 15 zabiegów, po których efekt endermologii powinien nas usatysfakcjonować. W przypadku, kiedy pracy nad ciałem jest dużo, można wykonać serię np 20 zabiegów, warto porozmawiać z osobą wykonującą zabiegi i ustalić dokładny plan działania, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. A co dalej?

„Po serii piętnastu zabiegów Endermologie wskazany jest jeden, przypominający zabieg co miesiąc. Panie, które lubią chodzić częściej niż co miesiąc na zabiegi, mogą częściej zażywać zabiegów. Nie powinno się robić dłuższej przerwy, jeżeli pominęło się zabieg przypominający przez około 3 miesiące, powinno się zacząć serię od nowa” – radzi nasz ekspert Katarzyna Petrys.

Aby spotęgować efekty endermologii możemy ją połączyć z :

  • aktywnością fizyczną i dietą – jest to główne zalecenie, do tego należy pić duże ilości płynów,
  • zabiegami domowymi – body wrapping z algami lub glinkami, masaż, stosowanie kosmetyków ujędrniająco – wyszczuplających,
  • zabiegami profesjonalnymi – karboksyterapia, mezoterapia, liposukcja (przed i po ),

Kiedy zobaczę efekty?

– Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu – gładka i bardziej napięta skóra. Z każdym zabiegiem jędrność ciała się poprawia, cellulit się zmniejsza a ciało staje się smuklejsze. Niektórzy widzą efekty już po 3 zabiegu, z doświadczenia własnego i klientek możemy powiedzieć, że widoczne wyszczuplenie pojawia się po 6-7 zabiegu, a ujędrnienie po serii 12 zabiegów – tłumaczy ekspert Katarzyna Petrys.

Podzielę się kilkoma wskazówkami, które być może będą pomocne, jeśli planujecie zabieg endermologii:

– do zabiegu nie trzeba się przygotowywać, można iść tzw „z marszu”. Zadbajmy jednie o to, aby czuć się komfortowo i aby nic nam nie przeszkadzało.

– ciekawostka – poproś, aby osoba która wykonuje Ci zabieg, na chwilę przyłożyła głowicę do Twojej otwartej dłoni i porównaj odczucia, jakie towarzyszą podczas zabiegu, możesz się zdziwić ;)

– słów kilka o ubranku (endermowear) – jego wielkość zapewne Was zaskoczy ;) Nie obawiajcie się jednak, zmieścicie się! Pod ubranko można założyć bieliznę. Specjalna tkanina z jakiej wykonany jest endermowear nie jest w 100% kryjąca, dlatego brak bielizny może spowodować krępujące sytuacje. Nie musimy się obawiać, że nasza bielizna zniszczy się pod wpływem pracy rolek, jednak jeśli wolisz aby masaż działał na skórę bez dodatkowej warstwy tkaniny – możesz założyć stringi. Ubranko można prać w delikatnym detergencie.

kosmetyki do endermologii w salonach Beauty Concept otrzymujesz specjalne kosmetyki, którymi należy posmarować te części ciała, które będą poddane zabiegowi, jeśli jednak nie jesteś pewna, czy w Twoim salonie jest tak samo- weź ze sobą krem wyszczuplający lub ujędrniający, którego zwyczajowo używasz, abyś mogła go użyć zaraz po zabiegu.

– zabierz ze sobą wodę, dużo wody! Po zabiegu może chcieć się pić, tak czy inaczej warto uzupełnić płyny – to bardzo ważne!

– polecam wykonanie zabiegu do południa (jeśli oczywiście masz taką możliwość). Dlaczego? Z trzech powodów . 1. Po masażu zaleca się pić dużo płynów – mamy więc na to cały dzień. 2. Masaż sprawia, że czujemy się lekko – czujmy się więc tak przez cały dzień. 3. Endermologię dobrze jest połączyć z wysiłkiem fizycznym – i tutaj także mamy na to cały dzień, nawet jeśli nie damy rady wykonać treningu, w ciągu dnia zawsze znajdziemy powód, by się poruszać (proponuję powrót na piechotę z zabiegu). Endermologia to dobry sposób na cały dzień pełen energii – przetestowałam i naprawdę polecam!

Cena

Wszystko zależy od salonu, w jakim wykonywany jest zabieg. Beauty Concept oferuje pakiety 5, 10 i 15 zabiegów. Dla wygody klienta proponowane są także zakupy na raty. Polecam pakiet 10 (lub 15) zabiegów, gdyż zawiera on już całą serię, wraz z zabiegami przypominającymi. Oczywiście w pakiecie cena jednego zabiegu jest zdecydowanie bardziej korzystna i wynosi 90 zł (bez karnetu koszt jednego zabiegu to 120 zł).

www.beauty-concept.pl

Gabinet medycyny estetycznej

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Onda + Schwarzy

Terapia łączona ONDA + Schwarzy

Te dwie innowacyjne technologie doskonale uzupełniają swoje działanie, dzięki czemu możesz uzyskać jeszcze lepszy i trwalszy efekt wymodelowania ciała z jednoczesnym podkreśleniem i wzmocnieniem mięśni.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki