WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Biostymulatory hybrydowe z kwasem PDLLA – Lenisna i JuveLook

Biostymulatory to produkty, które podbijają rynek medycyny estetycznej. Ich działanie polega na pobudzaniu fibroblastów do produkcji kolagenu, dzięki czemu dochodzi do wypełnienia, ujędrnienia i nawet lekkiego uniesienia skóry wskutek odbudowy jej naturalnego „rusztowania”. Lenisna i JuveLook to dwa wyjątkowe produkty, które oprócz kwasu poli-D,L-mlekowego zawierają kwas hialuronowy. Zobaczcie na filmie zabiegi z Arte Clinic w Gliwicach (www.arteclinic.pl). Wyłącznym dystrybutorem Lenisna i JuveLook jest BeautyEurope.eu (www.beautyeurope.eu).

Czym są biostymulatory hybrydowe?

To preparaty zapewniające zarówno natychmiastowy efekt wypełnienia, wynikający z użycia kwasu hialuronowego, jak i długotrwałą stymulację produkcji kolagenu – dzięki wykorzystaniu kwasu polimlekowego (jest to biokompatybilny i biodegradowalny polimer szeroko stosowany w medycynie). To powoduje, że możesz od razu cieszyć się rewitalizacją i odmłodzeniem wyglądu, a jednocześnie skóra cały czas pracuje i efekt jej ujędrnienia oraz zagęszczenia nasila się stopniowo w kolejnych 6 miesiącach. Powstają wtedy nowe włókna kolagenowe, które odbudowują podparcie skóry i tworzą dla niej nowe, naturalne „rusztowanie”. Poprawia się też nawilżenie tkanek, napięcie, elastyczność, odmłodzeniu ulega owal. Zabiegi są wykonywane głównie na twarz, szyję i dekolt. JuveLook zalecany jest do odmładzania delikatnej okolicy oka, a Lenisna może być dodatkowo stosowana na ciało.

Lenisna i JuveLook na bazie kwasu hialuronowego i kwasu poli-D,L-mlekowego należą do najsilniejszych biostymulatorów na rynku. Działają na skórę poprzez 3 mechanizmy:

 • Wsparcie fizyczne – natychmiast po wstrzyknięciu następuje wypełnienie tkanek nieusieciowanym kwasem hialuronowym. Jest to możliwe, ponieważ dzięki swoim właściwościom mikrocząsteczki kwasu polimlekowego nadają spoistości hydrożelowi HA, zapobiegając jego przemieszczeniu się.
 • Odbudowa – po dwóch tygodniach, gdy kwas hialuronowy zaczyna się hydrolizować, mikrocząsteczki kwasu polimlekowego pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, doprowadzając do poprawy elastyczności, jędrności i grubości skóry.
 • Utrzymanie – po 6 miesiącach można zauważyć ostateczny wynik działania kwasu PDLLA – sam produkt ulega stopniowej biodegradacji, ale dzięki pobudzeniu produkcji nowych włókien kolagenowych dochodzi do odbudowy objętości tkanek.

Zabiegi zwykle zaleca się powtórzyć 2-3 razy w odstępie 6-8 tygodni, a uzyskane efekty utrzymują się nawet do 24 miesięcy!

Co warto podkreślić, dzięki opatentowanej technologii wytwarzania mikrocząsteczek PDLLA – o okrągłym, porowatym kształcie i sieciowanej strukturze – wyeliminowano ryzyko powstawania grudek podskórnych tworzących się przy zastosowaniu tradycyjnego kwasu polimlekowego (PLLA), który najczęściej ma kształt tłuczonego szkła. Umożliwiło to też połączenie PDLLA z kwasem hialuronowym, aby zapewnić synergiczny efekt rewitalizacji i odbudowy skóry.

Zabiegi wykonuje się igłą lub kaniulą, po znieczuleniu skóry.

Lenisna

Lenisna

To hybryda kwasu polimlekowego PDLLA o stężeniu 170 mg oraz 30 mg nieusieciowanego kwasu hialuronowego, o wielkości cząsteczek od 50 do 60 mikrometrów. Lenisna jest preparatem wolumetrycznym, przeznaczonym do redukcji głębokich zmarszczek, korekcji wiotkości i opadania tkanek, a także odbudowy objętości zapadniętych obszarów twarzy. Najlepsze wskazania to:

 • wolumetria policzków
 • wypełnienie fałd nosowo-wargowych
 • redukcja linii marionetki
 • wypełnienie skroni
 • modelowanie linii żuchwy
 • wyrównanie asymetrii twarzy

Lenisna może też być stosowana w zabiegach na ciało:

 • wypełnienie pośladków
 • zagęszczenie skóry dekoltu
 • zagęszczenie skóry ramion
 • wypełnienie ubytków na dłoniach
 • wypełnienie blizn i ubytków np. po urazach
Juvelook

JuveLook

JuveLook to połączenie kwasu PDLLA o stężeniu 42,5 mg z 7,5 mg nieusieciowanego kwasu hialuronowego, o rozmiarze cząsteczek od 10 do 40 mikrometrów. To czyni z niego dokonały preparat do zabiegów na delikatną okolicę oka oraz do mezoterapii twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Wskazania:

 • wypełnienie doliny łez
 • stymulacja kolagenu i ujędrnienie skóry w obrębie powieki dolnej
 • rewitalizacja (mezoterapia) twarzy, szyi, dekoltu, dłoni
 • redukcja rozszerzonych porów
 • przywrócenie skórze zdrowego blasku
 • wspomagająco – leczenie blizn

Terapia łączona

Lenisna i JuveLook doskonale mogą się też uzupełniać! Lenisna jest preparatem wolumetrycznym, pozwalającym na efekt głębokiej odbudowy objętości, natomiast JuveLook jest stosowany bardziej płytko, głównie w celu rewitalizacji skóry i odmłodzenia trudnej okolicy oka. Obydwa zabiegi można wykonać jednocześnie, szczególnie jest to polecane pacjentom, u których wskazane są: odbudowa objętości w okolicy kości jarzmowych, redukcja fałd nosowo-wargowych i linii marionetek, wypełnienie doliny łez i zagęszczenie skóry powiek dolnych. Wszystkie te problemy można rozwiązać podczas jednej wizyty, następnie można kontynuować serię mezoterapii z użyciem JuveLook. Widoczny efekt odmłodzenia nasili się jeszcze w czasie i utrzyma do 2 lat!

Zabiegi wykonasz w:

Arte Clinic

Arte Clinic – Stomatologia i Medycyna Estetyczna
ul. Zygmunta Starego 31, 44-100 Gliwice
tel. 508 006 002
www.arteclinic.pl

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Hand Magic

Zabieg Hand Magic w Klinice Strzałkowski

Hand Magic to najnowsza terapia łączona opracowana przez dr. Franciszka Strzałkowskiego. Wykorzystuje synergię działania IPL i preparatu biostymulującego skórę na bazie R-kolagenu dla odmłodzenia i rozjaśnienia dłoni. Miałam przyjemność wypróbować ten zabieg na swoich dłoniach!

Restylane Eyelight

Pożegnaj się z podkrążonymi oczami!

Cienie pod oczami nadają twarzy zmęczony wygląd i dodają lat! Z pomocą przychodzi preparat kwasu hialuronowego Restylane Eyelight, specjalnie stworzony do okolicy oka i uwzględniający jej wszystkie wymagania. Jego działanie wyjaśnia dr n. med. Michał Starus, okulista, lekarz medycyny estetycznej, trener GAIN by Galderma.

Karisma – kolagen z nici jedwabników

Karisma pobudza młodość skóry od środka! Taka biostymulacja podoba się też mężczyznom. Jeden z nich poddał się temu zabiegowi u dr Magdaleny Pisuli w m-clinic.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki