WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Restylane Eyelight

Pożegnaj się z podkrążonymi oczami!

Cienie pod oczami nadają twarzy zmęczony wygląd i dodają lat! Są trudnym problemem estetycznym dla wielu kobiet, które szukają bardziej skutecznego i trwałego rozwiązania niż korektor czy okłady z herbaty. Z pomocą przychodzi preparat kwasu hialuronowego Restylane Eyelight, specjalnie stworzony do okolicy oka i uwzględniający jej wszystkie wymagania. O tym, jak szybko i skutecznie zniwelować podkrążone oczy i przywrócić twarzy wypoczęty i promienny wygląd, mówi w wywiadzie dr n. med. Michał Starus, okulista, lekarz medycyny estetycznej, specjalista w zakresie blefaroplastyki, trener GAIN by Galderma.

Dlaczego wygląd okolicy oka jest tak ważny?

– Jako okulista, chirurg okuloplastyk i lekarz medycyny estetycznej spotykam się z całym wachlarzem problemów dotyczących oczu i ich okolicy. Aspekt wizualności również jest często poruszany. Pacjenci pytają, co mogą zrobić, aby poprawić swój wygląd. Bez cienia wątpliwości to okolica oczu jest kluczowa dla odbioru i estetyki całej twarzy. To na podstawie tej okolicy podświadomie oceniamy wiek, kondycję. Osoba z zapadnięciami i sińcami pod oczami może być odbierana jako zmęczona, smutna i mniej atrakcyjna. Oczywiście, może nie odzwierciedlać to stanu faktycznego.

Z czego wynika problem cieni pod oczami?

– Okolica oka to złożona, delikatna struktura. Problem cieni pod oczami jest wielopłaszczyznowy. Może mieć rozmaitą przyczynę. Czasem ma podłoże związane z ogólną kondycją organizmu, starzeniem, a czasem po prostu wynika z cech anatomicznych, uwarunkowanych genetycznie. Budowa tej części twarzy jest niezwykle zmienna – pigmentacja skóry i jej jakość, rozkład naczyń krwionośnych, stan mięśni, więzadeł i przegrody oczodołowej, ilość tkanki tłuszczowej, osadzenie gałek ocznych – wszystkie te składowe wpływają na wygląd okolicy oka.

Co możemy z tym zrobić? 

– Proponuję rozpocząć od konsultacji lekarskiej. Podczas wizyty w gabinecie zostanie dokonana ocena zmian w obrębie okolicy oczu, stopień ich zaawansowania oraz wybór odpowiedniej terapii. Możliwości postępowania jest wiele – od mało inwazyjnych aż po metody chirurgiczne, jak np. blefaroplastyka. Bardzo często wykonanie stosunkowo prostego i małoinwazyjnego zabiegu, jakim jest iniekcja kwasu hialuronowego w dolinę łez, daje radykalną poprawę wyglądu. Zabieg można wykonać igłą lub kaniulą, cała procedura trwa zaledwie kilkanaście minut, a do zabiegu wystarcza znieczulenie miejscowe. Prawidłowa kwalifikacja, wybór odpowiedniego preparatu w połączeniu z odpowiednią techniką zabiegową warunkują bardzo dobre i długotrwałe efekty.

Restylane Eyelight

Czym jest Restylane Eyelight i jak działa?

– W przypadku cieni i zapadnięć pod oczami mamy do czynienia z ubytkiem tkanki w tej okolicy. Skóra nie ma w takiej sytuacji odpowiedniego podparcia i „tła”. Uwidaczniają się wtedy zasinienia i skośne linie biegnące od kącika oka w kierunku policzka. Linię tą nazywamy właśnie doliną łez. Może mieć ona różny stopień nasilenia. Od delikatnego zarysowania, jedynie w kącie wewnętrznym oka, po głęboką bruzdę okalającą oczodół i przechodzącą aż na policzek. To właśnie ta struktura nadaje okolicy oka niekorzystny, zmęczony wyraz. Odbudowanie objętości i regenerację w okolicy oka można uzyskać za pomocą odpowiedniego kwasu hialuronowego. Preparat Restylane Eyelight jest szczególnym rodzajem kwasu hialuronowego, dedykowanym konkretnie do tej okolicy. Jego wyjątkowe właściwości sprawiają, że wyniki zabiegu w tej delikatnej okolicy są optymalne. Preparat ten w dużej mierze przypomina naturalnie występujący w tkankach kwas hialuronowy. Pobudza regenerację, gdyż stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu. Ma dużą zdolność unoszenia tkanek, nie wywołuje obrzęków i jest bardzo dobrze tolerowany. Należy nadmienić, że ponad dwudziestoletnie doświadczenie i liczne badania kliniczne potwierdziły jego wysoki profil bezpieczeństwa.

Restylane Eyelight

Jakie efekty daje Restylane Eyelight?

– Eyelight pozwala zredukować cienie i skutecznie zniwelować zagłębienia widoczne w postaci doliny łez, sprzyja odbudowie tkanek przez pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu. Dzięki poprawie wyglądu tej okolicy cała twarz uzyskuje bardziej wypoczęty, zdrowy i atrakcyjny wygląd. Cechy tego konkretnego rodzaju kwasu hialuronowego sprawiają, że efekt zabiegu jest bardzo przewidywalny. To bardzo ważne, gdyż zmniejsza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i powikłań, możliwych przy zabiegach wykonanych innymi produktami.

Efekty Restylane Eyelight
Efekty zabiegu Restylane Eyelight

Dlaczego spersonalizowane dobranie produktu i jego jakość są tak istotne?

– Dlaczego wybór preparatu jest tak ważny? Ponieważ to od niego w dużej mierze zależy efekt końcowy zabiegu. Niewłaściwie dobrany produkt może dać rezultat odwrotny od założonego, na przykład w postaci nadmiernego gromadzenia wody, a co za tym idzie wywoływania obrzęków pod oczami. Przypomnę, że bezpieczeństwo i jakość stosowanego produktu powinna być potwierdzona wieloletnim doświadczeniem i badaniami klinicznymi. Niezmiernie istotna jest również odpowiednia technika przeprowadzenia zabiegu, wybór gabinetu nie powinien być zatem przypadkowy.

Jak często taki zabieg należy powtarzać, żeby utrzymał się efekt?

– Częstotliwość wykonywania zabiegu dobiera się indywidualnie, we współpracy z lekarzem. Zależy ona od indywidualnych cech pacjenta. Z reguły efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 18 miesięcy. Zabiegu nie należy wykonywać częściej, niż jest to wskazane, gdyż nadmiar wypełniacza zdecydowanie nie jest wskazany.

Czy ten zabieg jest dla każdego?

– Zabieg doskonale sprawdza się u pacjentów z problemem cieni i zapadnięciem tkanek wokół oczu. Procedura Eyelight pozwala w prosty i bezpieczny sposób nadać naturalny, wypoczęty wygląd okolicy oczu. Pamiętajmy, że dobre samopoczucie idzie w parze z dobrym wyglądem.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zabiegu Restylane Eyelight, zapraszamy na:
www.galdermaaesthetics.pl/restylane-eyelight

logo Galderma
dr Michał Starus
Dr n. med. Michał Starus, trener GAIN by Galderma, właściciel Gabinetu Dr Starus (www.drstarus.pl) – Okulistyka, Chirurgia Powiek, Medycyna Estetyczna
Restylane Eyelight

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Zabiegi na skórę wokół oczu

Sprawdź, jak przywrócić skórze wokół oczu młodzieńczy wygląd. Jak to możliwe, że skóra najszybciej starzeje się dokładnie tam, gdzie chcielibyśmy, […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki