WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

10 pytań o Cosmelan

Cosmelan to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych terapii na przebarwienia. W dodatku wykazuje działanie anti-aging, poprawia też kondycję skóry tłustej i mieszanej. Zebraliśmy 10 najczęstszych pytań o ten zabieg – przeczytaj odpowiedzi, a dowiesz się wszystkiego o Cosmelanie i będziesz mogła podjąć decyzję o skorzystaniu z tej kuracji. Jesień i zima to bardzo dobra pora :-)

1. Co to jest Cosmelan?

Cosmelan

Cosmelan to metoda uznana za najskuteczniejszą w leczeniu przebarwień. Swoją skuteczność zawdzięcza połączeniu wielu substancji aktywnych o intensywnym działaniu depigmentującym. Ponadto stymuluje produkcję kolagenu i pobudza odnowę komórkową skóry, co zapewnia efekt anti-aging.

2. Jakie są wskazania do zabiegu?

W kontekście depigmentacji główne wskazania to: melasma – chloasma, przebarwienia pozapalne, plamy soczewicowate posłoneczne, bielactwo oraz przebarwienia po peelingach. Jeśli zaś chodzi o odmładzanie to są to: starzenie się skóry, drobne zmarszczki, zmiany trądzikowe niezapalne, skóra tłusta i mieszana oraz zaburzenia rogowacenia skóry.

3. Kiedy można poddać się kuracji Cosmelanem?

Terapia może być stosowana o każdej porze roku i niezależnie od fototypu skóry, także wiosną i latem. W okresie silnego nasłonecznienia najłatwiej o pojawienie się i nasilenie przebarwień – wtedy więc kurację można stosować prewencyjnie, pamiętając jednak o skutecznej ochronie przeciwsłonecznej. Wiele osób chętnie korzysta z Cosmelanu jesienią i zimą, wtedy bowiem łatwiej uchronić skórę po zabiegu przed intensywnym słońcem.

4. Na czym polega kuracja?

krem CosmelanZabieg polega na nałożeniu przez specjalistę maski Cosmelan 1 – ten etap odbywa się w gabinecie. Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po upływie od 3 do 8 godzin – czas trzymania maski jest ustalany przez lekarza w zależności od fototypu skóry pacjenta. Druga część terapii odbywa się w domu i polega na aplikacji na skórę kremu Cosmelan 2 przez kilka miesięcy od zabiegu, według schematu dobranego przez eksperta.

5. Jak szybko dochodzi do zaniku plam?

Zanik plam obserwuje się około czwartego tygodnia kuracji, jednak dla uzyskania długotrwałych efektów terapia powinna potrwać minimum 3 miesiące. Po zakończeniu terapii Cosmelan w gabinecie zaleca się całoroczne stosowanie kremu Cosmelan 2 raz, dwa razy w tygodniu. Wielu lekarzy uważa, że Cosmelan 2 to jeden z najlepszych kremów anti-aging na rynku i warto włączyć go do codziennej pielęgnacji na dłużej. Podczas kuracji należy stosować ochronę przed promieniowaniem UV, najlepiej za pomocą Kremu barwionego z filtrem SPF50+ Mesoestetic.

efekty kuracji Cosmelan

6. Czy Cosmelan może zlikwidować wszystkie przebarwienia?

Kuracja Cosmelan jest jedyną metodą, która daje szansę całkowicie zlikwidować przebarwienia na twarzy, dekolcie i rękach. Ważne jednak jest to, aby korzystać z oryginalnego zabiegu Cosmelan – to gwarancja nie tylko jakości i skuteczności zabiegu, ale także bezpieczeństwa (zarówno dla pacjenta, jak i lekarza). Zabieg powinien być wykonywany przez lekarza przeszkolonego przez firmę Urgo Aesthetics – oficjalnego dystrybutora Cosmelanu w Polsce. 

7. Czy Cosmelan mogą stosować osoby ze skórą tłustą i trądzikową?

Cosmelan nie tylko likwiduje przebarwienia, ale także poprawia ogólną kondycję skóry i normalizuje wydzielanie łoju. Dlatego to doskonała terapia dla cery tłustej, mieszanej, z tendencją do trądziku.

8. Jak działa depigmentacja?

Jej skuteczność zależy od zdolności przenikania składników aktywnych przez warstwy naskórka i dotarcia tam, gdzie naprawdę tworzą się przebarwienia. Formuła Cosmelanu wspomaga penetrację naskórka, przez co zabieg wykazuje wielokierunkowe działanie na skórę z przebarwieniami. Kuracja zawiera połączenie sześciu głównych składników aktywnych hamujących kluczowe enzymy w procesie syntezy melaniny, które wykazują właściwości rozjaśniające, ale także nawilżające i wygładzające skórę, o najwyższej skuteczności i najwyższej tolerancji dla skóry.

Efekty kuracji Cosmelan u naszej testerki: przed zabiegiem i 4 tygodnie po
Efekty kuracji Cosmelan u naszej testerki: przed zabiegiem i 4 tygodnie po

9. Jak wygląda skóra po zabiegu?

W trakcie 2 pierwszych dni po zabiegu z użyciem Cosmelanu oraz u osób z bardzo wrażliwą cerą może pojawić się silne zaczerwienienie, co jest w pełni normalną reakcją. Może również pojawić się (także bardzo silne) uczucie napięcia i pieczenia. Kuracja pozwala jednak pacjentowi (pod opieką lekarza) na pełną kontrolę intensywności powyższych objawów poprzez odpowiednie modulowanie nakładania w domu kremu Cosmelan 2.

10. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Główne przeciwskazania do terapii Cosmelanem to: ciąża, karmienie piersią, aktywna opryszczka, epilacja laserowa, aktywne stany zapalne, peelingi chemiczne, terapia pochodnymi witaminy A stosowanymi zewnętrznie oraz skóra wrażliwa na którykolwiek składnik produktu.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Cosmelan

Opinie ekspertów: Cosmelan i Dermamelan

Zabiegi te należą do najskuteczniejszych metod rozjaśniania przebarwień oraz im zapobiegającym. Warto stosować je profilaktycznie i prewencyjnie, szczególnie latem, gdy […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki