WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Kompleksowa Kuracja przeciwtrądzikowa Acnelan

Wszystkich tych, którzy borykają się z trądzikiem zainteresuje zapewne fakt, iż  powstał nowy produkt, który jest innowacyjną terapią do skóry trądzikowej i łojotokowej. To  kompleksowa kuracja przeciwtrądzikowa Acnelan marki Mesoestetic, która powstała przy współpracy z Dermus (hiszpańskim Stowarzyszeniem Prywatnych Klinik Dermatologicznych).

Rewolucyjna na rynku zabiegów i kremów do pielęgnacji domowej terapia dla skóry trądzikowej. Została opracowana przez laboratorium Mesoestetic, twórcę najbardziej skutecznego zabiegu i kremu na przebarwienia Cosmelan, wielokrotnego zdobywcy Pereł dermatologii Estetycznej.

Główne punkty sukcesu terapii:

 • Znacząco redukuje istniejące zmiany i powikłania trądzikowe (działanie objawowe)
 • Zapobiega powstawaniu nowych zmian (działanie przyczynowe)
 • Jest innowacyjną terapią wieloczynnikową  – innowacyjność rynkowa polega na połączeniu  działania substancji złuszczających zawartych w opatentowanym kompleksie m.acne complex z retinoidami o udokumentowanym działaniu terapeutycznym (bexaretinyl complex).
 • Jest terapią złożoną, łączącą kurację gabinetową z profesjonalną pielęgnacją domową (stanowiącą obligatoryjny element terapii)

Acnelan – składniki aktywne i mechanizm działania:

Produkty należące do gamy Acnelan zawierają innowacyjny składnik aktywny: m.acne complex – opatentowany kompleks substancji aktywnych na bazie kwasu salicylowego, kwasu migdałowego, kwasu szikimowego i sodium lepargilate, który wraz z wyjątkowym kompleksem beksaretinylu oddziałuje na wszystkie elementy patogenezy trądziku:

 • hamuje aktywność 5-alfa reduktazy biorącej udział w syntezie androgenów
 • zmniejsza nadmierne rogowacenie komórek naskórka
 • reguluje produkcję sebum
 • oczyszcza ujścia kanałów łojowych
 • zmniejsza zaczerwienienia oraz obrzęki wywołane stanem zapalnym
 • kontroluje proliferację bakterii
 • łagodzi objawy potrądzikowe: blizny i przebarwienia pozapalne

Acnelan – program

Kompleksowa Terapia Acnelan łączy terapię w gabinecie z obligatoryjną terapią domową.

Profesjonalna terapia w gabinecie składa się z 3 sesji zabiegowych wykonywanych w odstępach 15-21 dniowych, zgodnie z zaleceniami specjalisty i zależnie od stopnia wrażliwości skóry. W przypadku skóry z trudniejszą postacią trądziku zaleca się wykonanie 3 dodatkowych sesji. Za zgodą specjalisty zaleca się wykonywanie od  2 do 4 pełnych zabiegów w ciągu roku.

Głównym elementem terapii gabinetowej jest Maska Acne Multifactor Mask, zawierająca m.acne complex, który wraz z wyjątkowym kompleksem beksaretinylu oddziałuje na wszystkie elementy patogenezy trądziku.

W pielegnacji domowej Acnelan podstawą zachowania ciągłości terapii jest regularne stosowanie kremu Acne One, który także zawiera podstawowy składnik aktywny terapii m.acne.complex.

A dodatkowo, jako produkty uzupełniające pielęgnację: Piankę oczyszczającą (Purifying Mousse) oraz Maskę głęboko oczyszczającą (Pure Renewing Mask).

W przypadku umiarkowanego trądziku i trądziku osób dorosłych krem Acne One doskonale się sprawdza jako samodzielna pielęgnacja w domu.

purifying mousse_300dpi

 

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

LIVE – efekty metamorfoz!

Rozmawiamy o zabiegach mesoestetic, jakim dr Barbara Jerschina poddała uczestniczki metamorfoz. Zobaczcie efekty!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki