WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Cosmelan

Opinie ekspertów: Cosmelan i Dermamelan

Zabiegi te należą do najskuteczniejszych metod rozjaśniania przebarwień oraz im zapobiegającym. Warto stosować je profilaktycznie i prewencyjnie, szczególnie latem, gdy skóra jest narażona na działanie słońca. Zapytaliśmy o nie eksperta.

Ewa Skulskadr Ewa Skulska, dermatolog-wenerolog, lekarz medycyny estetycznej, prowadzi gabinet Ekoderm w Warszawie

Moimi ulubionymi zabiegami na przebarwienia są Cosmelan 
i Dermamelan. Będące częścią tych kuracji kremy rozjaśniające, przeznaczone do stosowania w domu, zalecam moim pacjentkom włączyć do codziennej pielęgnacji na dłużej, nawet gdy już uzyskają wymarzony efekt ujednolicenia koloru skóry. Zmiany pigmentacyjne lubią niestety nawracać i stałe działanie zapobiegawcze jest tutaj bardzo ważne.

Kremy te warto stosować zwłaszcza w okresie silnego nasłonecznienia (wiosną 
i latem oraz gdy wyjeżdżamy na narty), bo wtedy skóra jest najbardziej narażona na pojawienie się przebarwień. Dodatkowo na krem należy nakładać wtedy warstwę preparatu ochronnego SPF 50+, aby dodatkowo zminimalizować działanie słońca. 
Dzięki temu stare przebarwienia – jeśli są – nie ściemnieją, 
a nowe się tak łatwo nie pojawią.

efekty kuracji Cosmelan
Efekty kuracji Cosmelanem

Niektórzy pacjenci skarżą się, że w trakcie stosowania kremu Cosmelan lub Dermamelan ich twarz jest podrażniona, zaczerwieniona, a nawet piekąca. Może tak się zdarzyć, zwłaszcza gdy ktoś ma cienką i delikatną skórę. Namawiam jednak, aby nie zrażać się za szybko do tej naprawdę wyjątkowo skutecznej pielęgnacji, bowiem z mojego doświadczenia wynika, że ok. 90% pacjentów przyzwyczaja się do wysoce aktywnych formuł najpóźniej w ciągu 3 miesięcy. 
I naprawdę warto poczekać!

krem CosmelanKremy te dodatkowo mają świetne działanie odmładzające, a ponadto – co ważne w wypadku cery mieszanej i tłustej – doskonale regulują wydzielanie sebum. 
Można też pod nie, jako bazę, nakładać lekki preparat nawilżający lub antyoksydacyjny (np. Flavo-C marki Auriga) – to złagodzi skutki uboczne i w bardziej komfortowy sposób pozwoli przyzwyczaić do nich skórę. 
Ja sama, gdy mam dłuższą przerwę w stosowaniu kremu Dermamelan, obserwuję u siebie lekką reakcję podrażnieniową, mimo że mam grubą skórę. Polecam jednak przetrwać te chwilowe niedogodności, aby potem cieszyć się idealną cerą!

cosmelan-dermamelan-pack

Dodaj komentarz

Podobne tematy

problemy skórne po lecie

Skórne problemy po lecie

Lato przynosi poprawę skóry trądzikowej, poprawia koloryt cery, dodaje jej promiennego blasku… Ale tylko na chwilę! Już jesienią odczujesz skutki […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki