WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

trądzik u dorosłych

Zabiegi na trądzik

O tym, jak powinna wyglądać terapia i jakie zabiegi na trądzik najlepiej ją wspomagają, wyjaśnia dr n. med. Maciej Krajewski z Kliniki Estivance.

Jaki trądzik, taka terapia!

Skuteczne leczenia trądziku zaczyna się od ustalenia źródeł jego powstawania.

– W nowoczesnym leczeniu trądziku zwykłe wykorzystuje się preparaty zewnętrzne,  doustne antybiotyki, pochodne witaminy A oraz różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne i sprzęty laserowe. W zależności od typu i nasilenia zmian skórnych stosujemy różne strategie lecznicze. Przy niewielkim nasileniu objawów stosujemy zazwyczaj kosmetyki i leki stosowane zewnętrznie, przy bardziej nasilonych zmianach zapalnych możemy stosować różnego rodzaju sprzęty medyczne np. VPL. Należy także pamiętać, że w końcowej fazie leczenia w celu usuwania pozostałości po trądziku, takich jak przebarwienia i blizny potrądzikowe, najkorzystniejsze rezultaty dają nam sprzęty laserowe. – mówi dr n. med. Maciej Krajewski z Kliniki Estivance.

Peeling czy laser?

To, jakie zabiegi na trądzik zaleca lekarz dermatolog, wynika z postaci, jaką przybrała zmiana chorobowa. Podstawową różnicą między peelingami a laserami jest głębokość ich działania. – Peelingi skierowane są dla osób z powierzchownymi problemami trądzikowymi, natomiast laseroterapia działa głęboko i ma zastosowanie w tak zlokalizowanych, głównie zapalnych zmianach skóry – kontynuuje dr Krajewski. Trzeba zaznaczyć, iż oba typy zabiegów są dodatkowymi procedurami medycznymi, skierowanymi dla tzw. osób wymagających, dla których korzystny wygląd ma duże znaczenie. Nie zastępują one jednak podstawowego leczenia dermatologicznego.

Jak usunąć ślady po trądziku?

Zalecenia lekarza co do wybranej terapii są gwarancją wyboru odpowiedniej procedury leczniczej. Należy pamiętać, że im wcześniej zostanie podjęta kuracja, tym mniej powikłań i pamiątek w postaci blizn pozostawi po sobie trądzik. – W moich strategiach leczenia najważniejsze jest szybkie uzyskiwanie możliwie korzystnych rezultatów, uwzględniające ogólny stan skóry i całego organizmu, w celu zapobieżenia trudnym i kosztownym w leczeniu powikłaniom, jak blizny potrądzikowe – mówi dr Krajewski.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Trądzik a czekolada

To, w jaki sposób się odżywiamy, ma wpływ na stan naszej skóry, a także przebieg wielu chorób skóry, w tym […]

młode dziewczyny

Zabiegi odmładzające dla młodych!

Myślisz, że zabiegi odmładzające powinno zacząć się stosować w wieku dojrzałym? Nic bardziej mylnego! Już ok. trzydziestki warto postawić na profesjonalny anti-aging, aby […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki