WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

zabiegi na przebarwienia

Laserowe usuwanie przebarwień na twarzy

Usuwanie przebarwień na twarzy laserem to jedna z najskuteczniejszych metod na pozbycie się pigmentacyjnych niedoskonałości skóry. Jak działa „laser na przebarwienia”? Jakie przebarwienia skórne zlikwiduje i jak jest cena zabiegu? Oto, co warto wiedzieć o laserowym usuwaniu przebarwień.

Lasery w medycynie estetycznej święcą triumfy od lat. Podczas zabiegów z użyciem lasera można usunąć niechciane owłosienie czy wybielić zęby, laser jest też metodą na zamknięcie naczynek czy pozbycie się blizn lub tatuażu. Można nim także niezwykle skutecznie niwelować, a nawet likwidować, przebarwienia.

Jak usunąć przebarwienia na twarzy?

To już ustaliliśmy – laserem. Laserowe usuwanie przebarwień na twarzy to jedna z najskuteczniejszych metod, jakie czekają na nas w gabinetach medycyny estetycznej. Rodzaj lasera dobierany jest do konkretnych potrzeb skóry i tego, jaki efekt zabiegu chcemy osiągnąć. Poszczególne typy laserów wysyłają bowiem światło o różnych długościach fali. W zależności, od tego, czy chcemy zamknąć naczynka, usunąć przebarwienia czy złuszczyć skórę, lekarz medycyny estetycznej ma do dyspozycji lasery których światło jest lepiej wychwytywane przez melaninę (taki laser skutecznie poradzi sobie z przebarwieniami), przez hemoglobinę (wtedy skutecznie pozwala usunąć naczynka) lub przez wodę (przez co warstwy skóry ulegają odparowaniu i zabieg ma właściwości głębokiego peelingu).

Laserem w pigment

Przebarwienia to nic innego jak nagromadzenie melaniny w konkretnych miejscach skóry. Przyczyny ich pojawiania się są zróżnicowane – niektóre przebarwienia powstają pod wpływem słońca, inne w trakcie zmian hormonalnych (ciąża, menopauza, stosowanie hormonalnej antykoncepcji), jeszcze inne, gdy zażywamy środki ze składnikami fotouczulającymi (np. dziurawiec). Zmiany pigmentacyjne mogą powstawać także pod wpływem używania kosmetyków na bazie alkoholu. I z nimi wszystkimi jest w stanie poradzić sobie laser.

Jak to działa? Wąska wiązka światła lasera jest pochłaniana przez barwnik skóry, czyli wspomnianą melaninę, która pod wpływem energii ulega rozbiciu na mniejsze kawałki. Zdrowy organizm potrafi samodzielnie usunąć tak rozdrobnioną melaninę. Ponieważ zabieg może być bolesny (laser daje uczucie gorąca i pieczenia, choć te najnowsze potrafią chłodzić), można zastosować znieczulenie miejscowe (maść Emla).

Przygotowania do zabiegu

Tak naprawdę skóra nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań – musi być czysta, nie może być na niej żadnych aktywnych zmian, nie powinna być opalona. Ponadto na kilka dni przed planowanym usuwaniem przebarwień nie należy wykonywać zabiegów typu mikrodermabrazja czy peeling medyczny.

Pielęgnacja po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu laserowego usuwania przebarwień skóra jest zaczerwieniona, podrażniona, czasami lekko obrzęknięta. Taki stan utrzymuje się z reguły 1-2 dni, następnie skóra (po ok. tygodniu) brązowieje. Jest to całkiem normalna reakcja! Skóra może się również pokryć drobnymi strupkami – nie wolno ich drapać, bo same ulegną złuszczeniu. Proces regeneracji trwa w zależności od skóry od czterech do sześciu tygodni i wtedy dopiero można ocenić ostateczne efekty zabiegu.

Laserowe usuwanie przebarwień – przeciwwskazania

Jak przy każdym zabiegów z użyciem lasera, tak i przy usuwaniu przebarwień należy wziąć pod uwagę, że istnieje lista przeciwwskazań, a są nimi m. in.: ciąża i karmienie piersią, aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze, aktywny nowotwór skóry, aktywna opryszczka, niedawne zabiegi medycyny estetycznej (co najmniej miesiąc od iniekcji z kwasu hialuronowego i co najmniej 3 miesiące od kwasu polimlekowego lub głębokiego peelingu medycznego), stosowanie substancji fotouczulających, zażywanie leków rozrzedzających krew i sterydów, cukrzyca, łuszczyca, nieuregulowane ciśnienie tętnicze, opalenizna (naturalna, z solarium a nawet samoopalacz), tendencja do tworzenia się bliznowców.

Laser na przebarwienia – cena

Cena zabiegu zależy od wielkości przebarwieńUsunięcie jednej małej plamki to koszt ok. 100 zł, w przypadku usuwania przebarwień z dłoni zapłacimy ok. 300 złotych. Niestety nie wszystkie przebarwienia da się usunąć w trakcie jednego zabiegu. Najtrudniejsza sytuacja jest z tymi powstałymi na tle hormonalnym – wtedy potrzebna może być cała seria, ale każdy jeden zabieg sprawi, że przebarwienie będzie coraz jaśniejsze!

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Sposób ISSÉIMI na przebarwienia

Przebarwienia to trudny problem estetyczny, który pojawia się bądź nasila pod wpływem ekspozycji skóry na słońce. Jak się ich skutecznie pozbyć […]

nastolatka

Zabiegi dla nastolatek

Nastolatki coraz częściej są klientami gabinetów dermatologicznych i klinik medycyny estetycznej. Jakie zabiegi są im polecane?

laser

Ostatni moment na zabiegi laserowe!

Zabiegi laserowe najlepiej wykonywać jesienią i zimą – ze względu na łatwość ochrony skóry przed słońcem po ich wykonaniu. To bardzo ważne, […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki