WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

glikacja skóry

Suplementy chroniące skórę przed szkodliwym działaniem cukrów i tłuszczy

Nasza skóra nie lubi tłuszczów ani cukrów, które przyspieszają w niej procesy starzenia. Jak się przed nimi chronić, gdy nie możesz lub nie chcesz ich sobie odmawiać? Polecamy naturalne suplementy D-Lab, które hamują wchłanianie tłuszczów i przeciwdziałają procesom glikacji w skórze. Warto po nie sięgnąć także w okresie np. świątecznym. 

Glikacja

Wysoka zawartość glukozy we krwi sprzyja procesowi zwanemu glikacją („karmelizowaniem”) białek. Polega on na łączeniu się cząsteczek glukozy z grupami aminowymi białek. Kiedy to się dzieje, w organizmie powstają tzw. produkty zaawansowanej glikacji białek, czyli cząsteczki AGE, które powodują powstawanie wolnych rodników i stanów zapalnych w skórze – w efekcie skóra szybciej się starzeje, mogą też nasilać się w niej zmiany trądzikowe czy tendencja do rumienia.

Polecany suplement: Czysty D-Glyc D-Lab

Ten innowacyjny suplement chroni białka (w tym kolagen, główną tkankę podporową naszej skóry) przed glikacją. W jege składzie znajdują się: L-karnozyna (chroni białka przed szkodliwym działaniem cukrów) oraz karcynina w opatentowanej, aktywnej formule, która naprawia „skarmelizowane” białka. Pure D-Glyc ma więc podwójne działanie przeciwstarzeniowe: redukuje glikację i wspomaga „deglikację” niszczonych przez cukier białek.
Cena: 167 zł / miesięczna kuracja (do kupienia na: www.dlabpolska.com)

Absolu D-Glyc DLabNiezdrowe tłuszcze

Tłuszcze są niezbędne do funkcjonowania całego organizmu, ale gdy spożywamy ich zbyt dużo (zwłaszcza nasyconych tłuszczów odzwierzęcych), mogą przyczyniać się do wielu chorób, w tym otyłości, oraz wywoływać stany zapalne odbijające się na kondycji i wyglądzie skóry. Bardzo szkodliwe są też tłuszcze trans, czyli utwardzone oleje roślinne, które wywołują stres oksydacyjny prowadząc do uszkodzeń i szybszego starzenia się skóry. Negatywny wpływ na kondycję skóry ma też nadmiar tłuszczów omega-6 (nieodpowiednie proporcje omega-6 do omega-3), który przyspiesza pojawianie się zmarszczek i utratę jędrności skóry.

Polecany suplement: Czysty Nopal D-Lab

Nopal jest silnym „wychwytywaczem” tłuszczu pochodzącym z opuncji figowej – kaktusa wyjątkowo bogatego w błonnik, który może wchłonąć duże ilości tłuszczu (nawet 36 razy więcej, niż sam waży!), pozwalając tym samym na eliminację tłuszczu zaraz po spożyciu, zanim zostanie on przyswojony przez układ pokarmowy. Nopal pęcznieje w żołądku, dzięki czemu zmniejsza łaknienie i pomaga zrzucić zbędne kilogramy (lub uniknąć ich pojawienia się np. w okresie świątecznym). Ponadto jest bogaty w witaminy i minerały oraz aminokwasy będące głównym składnikiem naszych tkanek – co dodatkowo sprzyja zachowaniu młodości. Nopal najlepiej brać tuż przed sytym posiłkiem!
Cena: 100 zł / miesięczna kuracja (www.dlabpolska.com)

Absolu de Nopal D-Lab

Dodaj komentarz

Podobne tematy

D-lab kompleks ukojonej skóry

Nutrikosmetyk na podrażnioną skórę

Nawet skóra bezproblemowa może w pewnych okresach ulegać podrażnieniu. Związane to jest z osłabieniem i uszkodzeniem bariery hydrolipidowej na przykład […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki