Spanie na jedwabnej poduszce… upiększa!

Spanie na jedwabnej poduszce… upiększa!

915
0
PODZIEL SIĘ

Poznajcie nowy trend – spanie na jedwabnej poduszce! Kourtney Kardashian mówi, że dzięki temu ma gładką skórę i lśniące włosy. Oto nowy nietypowy „kosmetyk”, który warto mieć w swoim łóżku, zwłaszcza że spędzasz w nim 1/3 swojego życia!

Jedwab jest naturalnym i niezwykle łagodnym dla skóry włóknem, dzięki czemu – zdaniem dermatologów – rzeczywiście może mieć pozytywny wpływ na skórę, zwłaszcza problematyczną i wrażliwą, zapobiegając zatykaniu porów oraz podrażnieniom i zaczerwienieniom. Podobno też skóra mniej się „odgniata”, co redukuje ryzyko pojawienia się zmarszczek tzw. bocznych (gdy lubisz spać na brzuchu lub na jednym boku). Z kolei styliści włosów mówią, że w przeciwieństwie do klasycznej bawełny jedwab się nie gniecie, dzięki czemu włosy są mniej narażone na łamanie i plątanie podczas snu – i polecają je zwłaszcza osobom z włosami suchymi, skłonnymi do puszenia lub kręconymi. Jedwab nie wchłania też tak mocno wilgoci, co z kolei skutkuje lepszym nawilżeniem włosów, które rano są bardziej lśniące i lepiej się układają – poduszka działa na nie podczas snu jak najlepsza szczotka wygładzająca! Fanki spania na jedwabiu twierdzą jednak, że największą zaletą jest… rewelacyjny „chłodny” sen (jedwab chroni skórę przed przegrzewaniem), a jak wiadomo, sen to najlepszy kosmetyk!

W Polsce możesz już kupić w 100% naturalne, przebadane przez dermatologów, jedwabne poduszki francuskiej marki byDariia Day – stosowane przez gwiazdy na całym świecie!

śpiąca kobieta

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ