WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

śpiąca kobieta

Spanie na jedwabnej poduszce… upiększa!

Poznajcie nowy trend – spanie na jedwabnej poduszce! Kourtney Kardashian mówi, że dzięki temu ma gładką skórę i lśniące włosy. Oto nowy nietypowy „kosmetyk”, który warto mieć w swoim łóżku, zwłaszcza że spędzasz w nim 1/3 swojego życia!

Jedwab jest naturalnym i niezwykle łagodnym dla skóry włóknem, dzięki czemu – zdaniem dermatologów – rzeczywiście może mieć pozytywny wpływ na skórę, zwłaszcza problematyczną i wrażliwą, zapobiegając zatykaniu porów oraz podrażnieniom i zaczerwienieniom. Podobno też skóra mniej się „odgniata”, co redukuje ryzyko pojawienia się zmarszczek tzw. bocznych (gdy lubisz spać na brzuchu lub na jednym boku). Z kolei styliści włosów mówią, że w przeciwieństwie do klasycznej bawełny jedwab się nie gniecie, dzięki czemu włosy są mniej narażone na łamanie i plątanie podczas snu – i polecają je zwłaszcza osobom z włosami suchymi, skłonnymi do puszenia lub kręconymi. Jedwab nie wchłania też tak mocno wilgoci, co z kolei skutkuje lepszym nawilżeniem włosów, które rano są bardziej lśniące i lepiej się układają – poduszka działa na nie podczas snu jak najlepsza szczotka wygładzająca! Fanki spania na jedwabiu twierdzą jednak, że największą zaletą jest… rewelacyjny „chłodny” sen (jedwab chroni skórę przed przegrzewaniem), a jak wiadomo, sen to najlepszy kosmetyk!

W Polsce możesz już kupić w 100% naturalne, przebadane przez dermatologów, jedwabne poduszki francuskiej marki byDariia Day – stosowane przez gwiazdy na całym świecie!

śpiąca kobieta

Dodaj komentarz

Podobne tematy

sen

Sen wpływa na jakość skóry

Ikony urody, takie jak Julia Roberts, uważają, że sen jest ich najlepszym kosmetykiem. I coś w tym jest! Jak dowiodły […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki