WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

modelowanie podbródka

Kwas hialuronowy do zadań specjalnych

Preparaty kwasu hialuronowego są dziś jedną z najbardziej popularnych metod poprawy wyglądu i odmładzania skóry. Najczęściej podawane są w formie mezoterapii – dla rewitalizacji i nawilżenia skóry, lub wypełniaczy – celem odbudowy utraconej objętości lub wypełnienia zmarszczek i bruzd. Może też jednak być stosowany do niechirurgicznego modelowania nosa, podbródka czy płatków uszu.

Dr Paweł Kubik
Dr Paweł Kubik, lekarz medycyny estetycznej

Te drobne zmiany wpływają korzystnie na wygląd całej twarzy! O kwas hialuronowy do zadań specjalnych zapytaliśmy eksperta, dr. Pawła Kubika, lekarza medycyny estetycznej (www.drkubik.pl).

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w skórze, która odpowiada za utrzymanie w niej wilgoci, a tym samym jej jędrności i sprężystości. Niestety, po 25. roku życia w naszej skórze zaczyna ubywać kwasu hialuronowego – wtedy zaczynają się pojawiać zmarszczki, skóra staje się bardziej przesuszona, powoli wiotczeje i opada. Iniekcyjne podanie preparatu kwasu hialuronowego (stosowanego w medycynie estetycznej od ponad 20 lat) spowalnia proces starzenia się skóry, wygładza zmarszczki, nawilża, odbudowuje utraconą objętość – w zasadzie w dowolnym obszarze. W zależności od problemu wybiera się preparat o odpowiednim stężeniu. – Kwas hialuronowy o drobnej cząsteczce i delikatnej strukturze dedykowany będzie do rewitalizacji i kondycjonowania skóry oraz wypełnienia drobnych zmarszczek. Produkt gęsty posłuży do wypełnienia bruzd, odbudowy ust czy wolumetrycznej korekcji twarzy – wyjaśnia dr Paweł Kubik, lekarz medycyny estetycznej. – Dodatkową zaletą podania kwasu hialuronowego jest jego zdolność do stymulacji produkcji kolagenu, co oznacza, że po wchłonięciu się produktu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Niechirurgiczna korekta nosa

Neauvia Intense FluxPrecyzyjne podanie kwasu hialuronowego pozwala zlikwidować niewielki garb, a także zniwelować asymetrię kształtu nosa – szybko, bezpiecznie i bez konieczności rekonwalescencji. – Kwas hialuronowy pozwala też delikatnie unieść koniuszek nosa, który wraz z wiekiem zaczyna opadać – mówi dr Paweł Kubik. – Co ważne, zabieg praktycznie nie zostawia śladów w postaci siniaków czy opuchlizny, więc pacjent od razu może wrócić do codziennych aktywności. Iniekcję wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 10-15 minut. Ponieważ obszar nosa nie jest poddawany intensywnej mimice, kwas hialuronowy – np. lubiany przeze mnie Neauvia Organic Intense Flux – utrzymuje się w tym miejscu stosunkowo długo, ok. 12-18 miesięcy. Nawet drobna korekta kształtu nosa skutkuje korzystną zmianą rysów twarzy i pacjenci są bardzo zadowoleni z efektów. Na przykład gdy zniwelujemy garb – zwłaszcza na dużym nosie – rysy stają się bardziej łagodne.

Niechirurgiczna korekta brody (V-Shape)

Jeśli broda jest mało wyrazista, płaska lub wręcz cofnięta, twarz może wydawać się szeroka, a rysy twarzy mało subtelne. Podanie niewielkiej ilości kwasu hialuronowego pozwala nadać bródce smukły kształt (V-Shape), przez co proporcje całej twarzy stają się bardziej harmonijne, a profil ładniejszy. – Jeszcze do niedawna jedyną metodą powiększenia brody było chirurgiczne wszczepienie silikonowego implantu – wyjaśnia dr Kubik. – Wiązało się to z bólem i długim okresem rekonwalescencji. Dziś wystarczy kilka minut, aby poprawić kształt bródki, a zabieg z użyciem plastycznego kwasu hialuronowego, takiego jak Neauvia Organic Intense Flux pozwala na bardzo precyzyjne wymodelowanie profilu. 

modelowanie podbródkaNiechirurgiczna korekta płatków uszu

Te miejsca też się starzeją! Z wiekiem płatki uszu wiotczeją i ulegają nieestetycznemu pomarszczeniu – na ten problem zwracają uwagę nie tylko panie, ale też panowie! – I znowu z pomocą przychodzi kwas hialuronowy – poleca dr Paweł Kubik. – Jego precyzyjne podanie ujędrnia płatki uszu i skutecznie niweluje drobne zmarszczki w tym miejscu. Polecam takie zastosowanie, bo zabieg daje bardzo ładny efekt estetyczny odmłodzenia okolic uszu – do tej pory nie było skutecznej metody na ten obszar i często widzieliśmy osoby o dosyć młodej twarzy z nienaturalnie odbijającymi się od niej „starymi” uszami.

nos, korekta nosaNeauvia Organic Intense Flux

Neauvia Intense Flux to tzw. inteligenty wypełniacz o niespotykanej dotąd zdolności autonomicznego dopasowania się do potrzeb obszaru podania.

  • Jest to kwas hialuronowy pozyskiwany z bakterii Bacillus Subtilis
 (organiczna formuła), dzięki czemu charakteryzuje się najwyższą czystością i bezpieczeństwem podania.
  • Kwas jest usieciowany polimerem PEG. Polimer PEG, jako jeden z pierwszych na świecie czynników stabilizujących, w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych (tj. BDDE, DVS), nie prowadzi do powstawania szkodliwych substancji, mogących wywołać niepożądane reakcje.
  • Ma doskonałe właściwości reologiczne – są to takie cechy kwasu hialuronowego, jak lepkość, plastyczność i sprężystość. Dzięki temu preparat doskonale adaptuje się w tkankach, zapewniając pożądany efekt bez zmiany rysów twarzy.
  • Wysokie stężenie kwasu hialuronowego (26 mg/ml
) gwarantuje efekt uniesienia opadających wraz z wiekiem tkanek i głębokiej odbudowy objętości. Preparat może być stosowany w celu odmłodzenia całego owalu twarzy oraz w miejscach wymagających precyzyjnego podania.
  • Wzbogacono go glicyną i l-proliną. To dwa aminokwasy, które stanowią ważne czynniki w produkcji kolagenu. Dzięki ich zastosowaniu efekt odmłodzenia jest jeszcze lepszy i trwalszy!
  • Charakteryzuje go niska siła wstrzykiwania – wpływa to na łatwość podania preparatu przez lekarza i podnosi komfort zabiegu dla pacjenta.

Więcej informacji o zabiegach Neauvia znajdziesz na:
www.neauvia.pl

neauvia_logo-1

Dodaj komentarz

Podobne tematy

korekcja uszu

Korekcja uszu nićmi

Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na korektę odstających uszu była operacja plastyczna. Teraz możesz to zrobić korzystając z mniej inwazyjnego zabiegu „przyciągnięcia” uszu do głowy za pomocą stałych nici!

Autoryzowane kliniki Neauvia

[vc_row][vc_column][vc_column_text] Rynek medycyny estetycznej rozwija się w szybkim tempie, oferując pacjentom coraz więcej metod poprawy wyglądu. Rośnie też liczba gabinetów […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki