WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

botox brwi

Browtox, czyli lifting brwi botuliną

Jednym z moich ulubionych „skutków ubocznych” podania toksyny botulinowej w zmarszczki na czole jest lekkie uniesienie brwi. Niektórzy pacjenci decydują się na zabieg głównie dla tego efektu – nosi on określenie „browtox” (od: brow + botox). Co warto o nim wiedzieć?

Ładnie wymodelowane brwi „robią” całą twarz. Potrafią nadać jej pogodny wyraz, odświeżyć i odmłodzić. Obecnie w trendach są brwi nie tylko wyraźnie zaznaczone i zagęszczone, ale też wymodelowane w perfekcyjny, łagodnie unoszący się łuk. Wiele poprawek można wykonać za pomocą makijażu (rynek żeli, cieni, pomad do brwi i tzw. browshaperów rozwija się niezwykle dynamicznie), ale jeśli twoje brwi są proste lub wręcz schodzą w dół, pomocne może okazać się podanie niewielkiej ilości toksyny botulinowej, aby osłabić mięsień powodujący ich opadanie.
Oczywiście, nie mówimy tutaj o efekcie tzw. Mefisto face, czyli wysoko uniesionych, zdziwionych brwi, które bywają powikłaniem po źle podanej botulinie. Chodzi o delikatny efekt uniesienia, pasujący do rysów twarzy i indywidualnego układu brwi. Podanie niewielkiej ilości toksyny botulinowej otwiera oko, sprawia, że cała twarz wydaje się bardziej wesoła, świeża i młoda. Zabieg pozwala też skorygować asymetrię w kształcie brwi (botulinę można podać tylko po jednej stronie), a wiele kobiet docenia możliwość łatwiejszego wykonania makijażu powiek po jego wykonaniu. Dodatkowo skóra wokół jest gładka i młoda, stanowiąc idealne tło dla spojrzenia.
brwiTo nie tylko zabieg polecany osobom dojrzałym (także mężczyznom), u których opadanie łuków brwiowych związane jest być z wiekiem, ale także młodszym (botulina to ulubiony zabieg millenialsów), które mają takie brwi z natury bądź wymagają korekcji ich asymetrii.
Zabieg jest szybki i mało bolesny, a jego efekt pojawia się ok. 5-7 dni po wykonaniu. Pamiętaj, aby w dniu iniekcji nie wykonywać gwałtownych ruchów, nie pochylać głowy, nie spać na brzuchu – może bowiem dojść do przesunięcia preparatu i np. niekontrolowanego uniesienia bądź opadnięcia brwi zamiast pożądanego efektu delikatnego liftingu. Rezultat utrzymuje się zwykle do 3-5 miesięcy.
A korzyść jest podwójna – likwidacja zmarszczek mimicznych i jednocześnie naturalny lifting brwi.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

młode dziewczyny

Baby botox

Ta metoda „subtelnego” podawania toksyny botulinowej zdobywa coraz większą popularność. Polecana jest zapobiegawczo także u młodych osób 20+. Zobacz, na […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki