WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Atrakcyjne i naturalne usta? To możliwe!

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to popularna metoda stosowana już nie tylko przez gwiazdy. O czym warto pamiętać, zanim zdecydujemy się na wizytę w gabinecie?

Naturalnie piękne usta

Pełne usta o regularnych kształtach są od zawsze marzeniem wielu kobiet. To dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi, które mają na celu powiększenie lub poprawę kształtu jednego z najważniejszych atrybutów kobiecości. Najczęściej wybieraną metodą są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Decyduje o tym m.in. wysokie bezpieczeństwo zabiegu oraz możliwość uzyskania naturalnych i natychmiastowych efektów. Kwas hialuronowy jest związkiem występującym w organizmie, a jego działanie polega na wiązaniu cząsteczek wody i tym samym utrzymaniu napięcia, elastyczności i odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry.

Wybór odpowiedniego preparatu

W ofercie gabinetów medycyny estetycznej znajdziemy produkty z kwasem hialuronowym przeznaczone specjalnie do okolic ust. Jednym z dedykowanych wypełniaczy jest preparat opracowany przez szwajcarską firmę Teoxane, stosowany przez lekarzy na całym świecie.

– Wysoko usieciowany produkt w postaci elastycznego żelu wyróżnia niski poziom protein i endotoksyn bakteryjnych, co w znacznym stopniu minimalizuje wystąpienie reakcji alergicznych.

– Iniekcja odbywa się za pomocą cienkiej igły lub kaniuli bezpośrednio do skóry właściwej. Specjalna formuła czyni go bardzo efektywnym, nawet niewielka ilość daje widoczne, a przede wszystkim długotrwałe efekty (nawet do 12 miesięcy) – mówi dr Marzena Lorkowska-Precht (klinika Artismed, Warszawa).

Preparat dostępny jest również w wersji z lidokainą, substancją znieczulającą zwiększającą komfort zabiegu.

Powiększenie czy korekcja zmarszczek?

Preparaty z kwasem hialuronowym umożliwiają zarówno powiększenie ust, jak i zmianę ich kształtu, uniesienie kącików, pozbycie się zmarszczek czy odpowiednie nawilżenie.

– Rodzaj zabiegu dopasowywany jest do wieku oraz oczekiwań pacjenta.

– Młodsze osoby decydują się głównie na zabiegi modelujące – zwiększające objętość lub korygujące kształt warg. Jak wiemy, ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje wraz z wiekiem, dlatego osobom starszym zalecamy preparat, który pozwala uzyskać odpowiedni efekt wolumetryczny, a jednocześnie umożliwia korekcję zmarszczek, poprawę konturu oraz odbudowę skóry – wyjaśnia dr Lorkowska-Precht.

W gabinecie estetycznym – przygotowania do zabiegu

Zabiegi powiększania ust kwasem hialuronowym wykonywane są w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Oprócz konsultacji u specjalisty nie wymagają wcześniejszych przygotowań. Zabieg trwa zazwyczaj od 20 do 30 minut. Efekty widoczne są od razu i utrzymują się nawet przez cały rok.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

WOLUMETRIA

Zabiegi wolumetryczne

Czym są zabiegi wolumetryczne z użyciem kwasu hialuronowego? Komu są polecane i jakiego efektu możesz się spodziewać? Wyjaśniamy! Wolumetria to inaczej […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki