WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

pielęgnacja twarzy

Sprawdzone sposoby pielęgnacji twarzy

Codzienna pielęgnacja twarzy to różnego rodzaju rytuały, które mają sprawić, że cera będzie zdrowsza, piękniejsza, a także na dłużej zachowa młodzieńczy wygląd. Dlatego właśnie otaczamy się różnego rodzaju preparatami, sięgamy po naturalne sposoby, a także wykorzystujemy techniki masażu czy aplikacji kosmetyków, które mają zagwarantować czyste piękno. Najważniejsze powinno być jednak to, by dobrać i środki i metody pielęgnacji do potrzeb skóry, jej rodzaju i wieku. Choć oczywiście są pewne stałe procedury, to jednak indywidualne predyspozycje musimy wziąć pod uwagę.
1. Jak dbać o twarz?
2. Codzienne rytuały
3. Nawilżaj
4. Noc jest zbawienna

Jak dbać o twarz?

Niewątpliwie twarz jest naszą wizytówką. Na niej najszybciej odbija się nieprzespana noc, problemy zdrowotne czy też stresujące sytuacje. Ona również ulega metryce oraz niekorzystnym czynnikom zewnętrznym. Skóra twarzy jest bardzo wymagająca i wymaga pielęgnacji idealnie dopasowanej do potrzeb, a te zmieniają się wraz z wiekiem czy też porą roku. Podstawowym kryterium przy wyborze konkretnych kosmetyków powinien być rodzaj skóry. W efekcie rozróżniamy suchą, mieszaną, normalna i tłustą. Każda z nich może borykać się z problemami, takimi jak na przykład alergie, wrażliwość, trądzik, pękające naczynka. Na nie też kosmetyki w pewien sposób muszą odpowiadać.

Codzienne rytuały

Najważniejszym elementem codziennych rytuałów jest oczyszczanie skóry. To właśnie ono – a nie najpiękniejszy makijaż jest kluczem do tego, by cera świetnie się prezentowała. Warto każdy dzień zaczynać i kończyć z odpowiednio dobranymi do rodzaju i problemów skóry preparatami oczyszczającymi. Wśród nich również musi się znaleźć środek do demakijażu. W ten sposób sprawnie usuniemy zanieczyszczenia, bakterie, serum, kurz, a także pozwolimy aktywnym składnikom zawartym w kremach i maseczkach po prostu skutecznie działać.

Nawilżaj

Każda skóra potrzebuje nawilżenia. Oczywiście im bardziej jest sucha, tym intensywniejszej odbudowy wrażliwego płaszcza hydrolipidowego będzie wymagać. Na zapotrzebowanie skóry niewątpliwie wpływa tryb życia, przebywanie w zamkniętych klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach. Dobre rezultaty ma mgiełka do twarzy, która pozwala szybko i w dowolnej chwili dostarczyć cerze optymalnego nawilżenia. Przy cerze tłustej warto zatroszczyć się o to, by nie obciążać skóry, a z drugiej strony zadbać o jej delikatne zmatowienie. Poza tym warto pamiętać, że każda pora roku ma również swoje wymagania. Po inne kosmetyki powinniśmy sięgać latem, a innych skóra będzie domagać się preparatów natłuszczających, które będą chronić przed niekorzystnym działaniem niskich temperatur czy mroźnego wiatru.

Noc jest zbawienna

Sen to odpoczynek dla całego ciała i umysłu. To również okazja, by intensywne i bogate kosmetyki mogły zadziałać w głębokich warstwach skóry. To właśnie na noc powinniśmy aplikować maseczki lub kremy, które regenerują i odbudowują. Dlatego właśnie tak ważne jest, by wybierać inne preparaty na dzień i na noc. Warto również regularnie sięgać po zabiegi uzupełniające. To kuracje oparte na peelingu, bogatych maseczkach czy skoncentrowanych ampułkach. Ten pierwszy zabieg należy dopasować do rodzaju skóry, ale każda będzie potrzebować regularnego złuszczania martwych komórek naskórka oraz głębszego oczyszczania. Dzięki temu nie tylko lepiej wygląda, ale również pozwala skutecznie działać innym kosmetykom. Prawdziwym przebojem na rynku są również maseczki, które są dostępne w różnych formach. Świetnie odżywiają skórę, a także są często ratunkiem po nieprzespanej nocy czy też stresującym dniu.

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki