WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

pielęgnacja twarzy

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja twarzy?

Aby mieć idealnie gładką skórę, pozbawioną przebarwień i nierówności, należy stosować kosmetyki odpowiednio dobrane­­ do typu cery. Niemniej bez odpowiedniej, kilkuetapowej pielęgnacji nawet najlepsze preparaty nie zdziałają cudów. Jak więc powinna wyglądać codzienna pielęgnacja twarzy? Sprawdźmy!

Krok pierwszy – zmycie makijażu

Codzienny makeup nie wpływa dobrze na stan naszej skóry. Nawet gdy stosujesz dobre kosmetyki do makijażu, nie pozostają one obojętne dla jej kondycji. W związku z tym każdego dnia po powrocie do domu powinno się dokładnie zmyć pozostałości porannego makijażu. Na przykład przy użyciu mleczka, płynu micelarnego, należy wytrzeć resztki kosmetyków z twarzy, kilkakrotnie przecierając ją miejsce po miejscu.

Krok drugi – mycie twarzy

Kiedy nasza skóra jest już oczyszczona z pozostałości makeupu, należy równomiernie nałożyć na nią piankę lub żel do mycia twarzy. Preparat ten należy nakładać opuszkami palców na całą twarz, również na okolice oczu. Aby mycie było skuteczne, należy kolistymi ruchami, miejsce przy miejscu wmasować preparat, a następnie zmyć całość pod letnią bieżącą wodą. Wiele produktów, które z pewnością sprawdzą się w tym kroku znajdziecie na https://skin79-sklep.pl/category/pielegnacja-twarzy.

Krok trzeci – tonizacja

Kosmetyki do mycia twarzy mogą wpływać na pH naszej skóry. Aby go wyrównać, po każdym myciu twarzy należy koniecznie użyć odpowiedniego do naszego typu skóry tonera. Po rozprowadzeniu go na skórze, należy dać jej chwilę, aby mogła ochłonąć.

Krok czwarty – dobry krem do twarzy i  krem pod oczy

Gdy skóra jest już oczyszczona, a jej pH wyrównane, należy koniecznie nałożyć dobry krem dopasowany do typu naszej cery. Aby jednak aplikacja kremu była kompleksowa, warto również zastosować odpowiedni preparat w okolicach oczu. Krem do twarzy i krem pod oczy to absolutny must have, aby osiągnąć efekt wow!

Dodatkowe kroki – o czym jeszcze pamiętać?

Opisany powyżej proces to podstawowa, codzienna pielęgnacja. Podczas swojej codziennej rutyny warto również pamiętać o kilku dodatkowych kosmetykach. Maseczki na twarz – w kremie lub płacie, które należy nakładać raz na kilka dni, peeling stosowany przynajmniej raz w tygodniu i  oczywiście płatki pod oczy, które wspomogą działanie kremu pod oczy!

Artykuł partnera
fot. Freepik.com

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

pielęgnacja twarzy

Sprawdzone sposoby pielęgnacji twarzy

Codzienna pielęgnacja twarzy to różnego rodzaju rytuały, które mają sprawić, że cera będzie zdrowsza, piękniejsza, a także na dłużej zachowa młodzieńczy wygląd.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki