WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Mikrodermabrazja korundowa – złuszczanie skóry tlenkiem glinu

Mikrodermabrazja jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów w ramach kategorii „złuszczanie naskórka”. Polega na mechanicznym ścieraniu jego rogowej warstwy. Obecnie wykonywane są trzy rodzaje: mikrodermabrazja diamentowa, tlenowa i korundowa. My dziś przyjrzymy się tej ostatniej.

W trakcie mikrodermabrazji korundowej wierzchnia warstwa naskórka złuszczana jest mechanicznie za pomocą specjalnego urządzenia pod ciśnieniem. Wypycha ono kryształki korundu, jednocześnie zasysając martwy naskórek. Zabieg jest w pełni higieniczny – prędkość kryształków uderzających w powierzchnię skóry jest tak duża, że martwy naskórek oraz zanieczyszczenia bez kłopotu zasysane są do oddzielnego pojemnika. Głębokość złuszczania zależy od ilości naskórka, którą należy usunąć. Decyzję o tym podejmuje osoba wykonująca zabieg, najlepiej lekarz medycyny estetycznej, po konsultacji z pacjentem.

Mikrodermabrazja korundowa – wskazania:

  • łojotok i rozszerzone pory
  • zaskórniki i blizny potrądzikowe
  • przebarwienia fotostarzenie
  • płytkie zmarszczki i rogowacenie okołomieszkowe
  • rogowacenie starcze
  • rozstępy

Efekty mikrodermabrazji korundowej

Warto zauważyć, że mikrodermabrazja korundowa silniej złuszcza naskórek niż diamentowa, dlatego efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Pozbawiona martwego naskórka skóra niemal natychmiast staje się rozjaśniona i odzyskuje utracony blask. Jest także bardziej elastyczna, ponieważ nie zalega na niej martwy naskórek. Zdecydowanie mniej widoczne są także wszelkie przebarwienia, a skóra lepiej wchłania składniki odżywcze z zastosowanych kosmetyków.

Mikrodermabrazja korundowa – dla jakiej skóry?

Generalnie mikrodermabrazja korundowa przeznaczona jest dla wszystkich rodzajów skóry, z wyjątkiem skóry silnie unaczynionej z tendencją do powstawania pajączków. Również skłonna do podrażnień, delikatna, bardzo wrażliwa i alergiczna skóra może nie tolerować tak silnego złuszczania naskórka. Natomiast doskonale sprawdzi się przy skórze normalnej w przypadku blizn potrądzikowych oraz u osób z rozszerzonymi porami.

Jak po każdej mikrodermabrazji, tu także może pojawić się lekkie zaczerwienienie i podrażnienie, ale ustąpi ono w przeciągu kilku godzin. Co ważne skóra poddana zabiegowi jest szczególnie wrażliwa na promieniowanie UV, przez co trzeba ją skutecznie chronić przed słońcem naturalnym, jak i sztucznym. Taka szczególna ochrona powinna być stosowana nawet do miesiąca po zabiegu (w zależności od stanu skóry).

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:

Zakażenia wirusowe bakteryjne i grzybicze, trądzik różowaty i aktywny trądzik ropny, stosowanie niektórych leków przeciwzakrzepowych, antytrądzikowa terapia antybiotykami, uczulenie na tlenek glinu, nowotwory, łuszczyca, ciąża, aktywna opryszczka.

Cena, czas i częstotliwość zabiegów:

Zabieg na twarz trwa do 35 minut (z dekoltem i szyją), na ciało ok. 80 minut. Zabiegi warto powtarzać raz w tygodniu, co 2-3 tygodnie. W serii najczęściej znajduje się 3-5 zabiegów. Dodatkowo jeden zabieg powtarzany co miesiąc pozwoli dłużej podtrzymać efekty terapii. Cena: 100-250 zł w zależności od partii ciała. Można również kupić korund kosmetyczny w postaci proszku i dodawać go do żelu do mycia twarzy, w ten sposób tworząc domowy mocny peeling. Cena sproszkowanego korundu kosmetycznego w internecie wynosi ok. 10 zł za 100 g.

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki