WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Mikrodermabrazja diamentowa – co warto o niej wiedzieć?

Mikrodermabrazja, zwana także micropeelingiem, polega na mechanicznym złuszczaniu wierzchniej warstwy rogowej naskórka. W zależności od rodzaju użytej głowicy, wyróżniamy mikrodermabrazję diamentową, korundową oraz tlenową. My dziś dokładniej przyjrzymy się tej pierwszej.

Rodzaje mikrodermabrazji różnią się nazwami nie bez przyczyny – nazwa zależy bowiem od rodzaju użytego środka ściernego. Odmienny jest także sposób wykonywania zabiegu oraz jego intensywność. Chyba najpopularniejszą obecnie mikrodermabrazją jest ta wykonywana przy użyciu głowicy diamentowej. Głowice mogą różnić się między sobą średnicą ziaren diamentu, a wybór ziarnistości zależy od rodzaju skóry i obszaru poddanego zabiegowi (im większa ziarnistość, tym większa głębokość złuszczania naskórka).

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Mikrodermabrazja diamentowa wykonywana jest z użyciem głowicy wyposażonej w ścieralne pierścienie. Pierścienie te wykonane mogą być z naturalnego(!) lub sztucznego diamentu. Podczas zabiegu zrogowaciały naskórek ściągany jest za pomocą wmontowanej w urządznie pompy, nie należy jednak martwić się o higienę, ponieważ po każdym pacjencie jest w niej wymieniany specjalny filtr. Zabieg generalnie zaliczany jest do bezbolesnych, choć pacjenci z niskim progiem bólu mogę odczuwać dość istotny dyskomfort, kiedy chropowata głowica będzie poruszała się po ich skórze. Bezpośrednio po zabiegu na skórze co prawda mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienia, ale łatwo ukryć je pod delikatną warstwą makijażu. Ponadto znikają w ciągu kilku godzin, a nowa skóra odzyskuje utracony blask.

Wskazania do mikrodermabrazji diamentowej

Spektrum to jest naprawdę szerokie i obejmuje:

 • zaskórniki,
 • trądzik,
 • prosaki,
 • rozszerzone pory,
 • blizny (np. po trądziku lub po ospie),
 • przebarwienia (posłoneczne i starcze),
 • oznaki starzenia (płytkie zmarszczki),
 • rozstępy,
 • cellulit,
 • rogowacenie około mieszkowe.

Przeciwwskazania

 • stany zapalne skóry,
 • aktywny ropny trądzik, w tym trądzik różowaty,
 • dermatozy skóry, np. łuszczyca,
 • infekcje skórne – wirusowe i bakteryjne (np. brodawki, aktywna opryszczka),
 • nowotwory skóry, włókniaki, znamiona,
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew (np. aspiryny).

Mikrodermabrazja diamentowa – efekty zabiegu

W wyniku przeprowadzenia zabiegu istotnie poprawia się struktura oraz wyrównuje koloryt skóry. Ponadto staje się ona bardziej elastyczna, choć aby dostrzec ten efekt, koniecznych może być kilka zabiegów. Mikrodermabrazja usuwa także zaskórniki, zmniejsza łojotok, likwiduje przebarwienia. Dzięki temu skóra staje się zdrowsza, świeższa, a także sprawia wrażenie młodszej. Co ważne, zabieg mogą wykonywać zarówno kobiety, jak i mężczyźni o różnych typach skóry, w tym także wrażliwej, alergicznej i naczynkowej (ze skłonnością do tzw. pajączków).

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Mimo że po mikrodermabrazji diamentowej u niektórych pacjentów nie obserwuje się nawet zaczerwienionego naskórka, to przecież zabieg się odbył, a skóra potrzebuje chwili na dojście do siebie. Dlatego trzeba pamiętać, żeby 24 godziny po zabiegu unikać  promieniowania UV, kąpieli w chlorowanej wodzie (nawet dwie doby) i mocnego makijażu, a osoby z przebarwieniami powinny wstrzymać aplikację preparatów rozjaśniających. Picie zwiększonej ilości wody sprawi, że skóra będzie bardziej jędrna i elastyczna. I oczywiście nie wolno niczego drapać ani skubać!

Cena mikrodermabrazji:

Koszt pojedynczego zabiegu zależy od wybranej partii ciała i waha się między 80 a 200 zł. Przykładowo mikrodermabrazja dekoltu lub szyi kosztuje od 40 do 100 zł, pleców 200 zł.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki to jeden z najbardziej popularnych powodów wizyty w salonie. Dlatego pojawiają się coraz to efektywniejsze zabiegi, […]

porządki

Wiosenne porządki na skórze

Nasza skóra wiosną też potrzebuje generalnego „sprzątania” i zmiany czasu z zimowego na letni połączonego z sezonową wymianą zawartości kosmetyczki. Polecamy 10 wiosennych […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki