WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Mikrodermabrazja – micropeeling (prawie) dla każdego

Mikrodermabrazja to jeden z cieszących się największą popularnością zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zwana także micrpeelingiem złuszcza, dotlenia i wzmacnia produkcję kolagenu w skórze. Czym dokładnie jest mikrodermabrazja i czy warto z niej skorzystać?

Aby skóra była świeża i pełna blasku, raz na jakiś czas należy zetrzeć z niej wierzchnią warstwą rogową. Czasami potrzebny jest także peeling głębszych warstw skóry, aby odzyskała ona utracony blask. Jednym z ulubionych złuszczających zabiegów Polek jest mikrodermabrazja. Można ją wykonać na różnych częściach ciała, takich jak twarz, szyja, dekolt czy plecy. To rozwiązanie polecane szczególnie dla osób borykających się z zaskórnikami, trądzikiem, rozszerzonymi porami, bliznami, przebarwieniami, śladami po nieprawidłowym rogowaceniu się naskórka, ale także zmarszczkami, rozstępami i cellulitem.

Na czym polega mikrodermabrazja?

W trakcie mikrodermabrazji ścieralna jest wierzchnia warstwa naskórka. Dzieje się to pod wpływem strumienia mikrokryształów generowanych przez specjalistyczne urządzenia. Dzięki zastosowaniu złuszczania mechanicznego nowa powłoka skóry jest zdrowsza i ładniejsza. Co prawda ze względu na ścieranie na okres ok. dwóch tygodni zmniejsza się bariera ochronna skóry, ale za to poprawia wchłanianie składników aktywnych. To dlatego zabieg ten jest polecany przed wykonaniem innych np. z użyciem lasera, fal radiowych lub kwasów (np. glikolowego lub migdałowego).

Wyróżniamy trzy rodzaje mikrodermabrazji:

  • Pierwsza to mikrodermabrazja diamentowa, gdzie do ścierania naskórka używa się specjalistycznych głowic diamentowych pokrytych warstwą mikroskopijnych kryształków diamentu. To metoda całkowicie bezbolesna, zalecana osobom o skórze szczególnie delikatnej, skłonnej do alergii oraz podrażnień. Stosuje się ją w celu likwidacji zmarszczek, rozstępów i blizn. Pomaga też w zwalczania trądziku, łojotoku, rozszerzonych porów, zaskórników. Działa silnie nawilżająca na suchą, zwiotczałą skórę.
  • Mikrodermabrazja korundowa odbywa się z wykorzystaniem mikrokryształków tlenku glinu. Złuszczanie naskórka jest intensywniejsze niż w przypadku zabiegu diamentowego, ale efekty widoczne nieco szybciej. Likwidacja martwego naskórka pozwala na uzyskanie rozjaśnionej i świeżej cery. Oczyszczona skóra jest gładsza, bardziej sprężysta i elastyczna.
  • Jest jeszcze mikrodermabrazja tlenowa, zwana także oksybrazją. Polega na likwidacji zniszczonego naskórka przy użyciu soli fizjologicznej oraz tlenu medycznego. Dzięki zastosowaniu strumienia rozpalonego pod wysokim ciśnieniem docierają one w głąb skóry przy niezwykle dużej prędkości. Jest to najbezpieczniejszy typu mikrodermabrazji, nadaje się do każdego typu skóry, nie pozostawia śladów i nie wymaga specjalnej pielęgnacji po jego wykonaniu.

Efekty mikrodermabrazji

Do głównych zalet mikrodermabrazji zaliczyć można dotlenioną i odżywioną skórę o wyrównanym kolorycie. Ponadto mikrodermabrazja poprawia elastyczność skóry, zmniejsza widoczność płytkich zmarszczek, przebarwień oraz blizn, np. potrądzikowych, a także oczyszcza i odblokowuje pory, usuwa zaskórniki i pobudza produkcję kolagenu.

Kto może skorzystać z mikrodermabrazji?

Poza wyjątkami tak naprawdę każdy może poddać się temu zabiegowi – nawet osoby ze skórą wrażliwą, które które nie mogą stosować peelingów kawitacyjnych i chemicznych. Jest odpowiedni także dla skóry alergicznej oraz naczynkowej i kobiet spodziewających się dziecka. Zabieg ma wiele fanek zwłaszcza wśród pań w wieku 25-30 lat, które chcą pozbyć się niechcianych śladów po przebytym trądziku młodzieńczym lub pierwszych zmarszczek.

Kiedy micropeeling jest niewskazany?

Z tego zabiegu nie można skorzystać w kilku przypadkach. Zalicza się do nich: stany zapalne skóry, łuszczycę, bliznowce i nowotwory skóry, zakażenia wirusowe lub bakteryjne, przebyte zabiegi chirurgiczne w obrębie planowanego zabiegu i terapię lekami przeciwzakrzepowymi.

Cena mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to zabieg, który warto przeprowadzić w ramach serii 3-6 w odstępach czasu ustalonych wraz z lekarzem medycyny estetycznej lub kosmetyczką. Cena zabiegu uzależniona jest od partii ciała i waha się między 80 a 200 zł (im większy obszar, tym wyższa cen). Za mikrodermabrazję twarzy zapłacimy średnio 100 zł.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

porządki

Wiosenne porządki na skórze

Nasza skóra wiosną też potrzebuje generalnego „sprzątania” i zmiany czasu z zimowego na letni połączonego z sezonową wymianą zawartości kosmetyczki. Polecamy 10 wiosennych […]

pryszcze

Wyciskać czy nie?

Od kilkunastu lat odchodzi się w gabinetach kosmetycznych od manualnego oczyszczania skóry… Czy oby na pewno? Z naszego doświadczenia i […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki