Makijaż permanentny brwi
Rzadko kiedy mamy idealną linię brwi. Zwykle są nierówne, za małe, zbyt rzadkie lub zbyt krótkie. Jeśli nie masz wprawy w modelowaniu brwi kredką albo nie masz czasu, aby chodzić regularnie na hennę i regulację w salonie, zakochasz się w trwałym efekcie, jaki można uzyskać za pomocą makijażu permanentnego. Wykonuje się go dwoma metodami: cieniowania i włoskową.
Cieniowanie
Ta metoda daje efekt delikatnego cienia pod włoskami. Wtapia się on we włoski i daje bardzo naturalny efekt – makijaż nie jest płaski i jednorodny, tak jak prawdziwe brwi. Doskonale uzupełnia ubytki w łuku brwiowym, pozwala wydłużyć brwi i ładnie wymodelować ich kształt.
Metoda kreskowa
Polega na narysowaniu pigmentem włosków imitujących prawdziwe. W ten sposób można ładnie i naturalnie zagęścić brwi.
Najlepszą metodę dla ciebie wybierze linergistka – tak aby efekt był jak najbardziej naturalny w wypadku twoich brwi. Czasami łączy się obydwie metody.
Wybór koloru
Bardzo rzadko w makijażu brwi stosuje się barwnik czarny, bo mało osób ma takie brwi w naturze. Zwykle sprawdza się brąz lub grafit.
Ważne przed zabiegiem
Nie depiluj brwi – najlepiej przez miesiąc. Wtedy linergistka będzie mogła ocenić ich naturalny wygląd i zaproponować najlepszy dla nich kształt i metodę makijażu permanentnego. Zadbaj o kondycję skóry w tym miejscu – jeśli jest przesuszona lub łuszcząca, barwnik wniknie w nią nierównomiernie i gorzej będzie się trzymał. W takim wypadku zadbaj o jej nawilżenie (zrób peeling, nałóż maseczkę lub ampułkę). Możesz też wykonać 1-2 zabiegi mikrodermabrazji, dzięki którym skóra stanie się gładka i elastyczna.
Jak wygląda zabieg?
Zaczyna się od wstępnej wizualizacji – linergistka narysuje na twoich powiekach kreski, abyś sama mogła zobaczyć, jak będziesz w nich wyglądała i się czuła. Po zmyciu próbnego makijażu oczyści skórę i posmaruje ją preparatem miejscowo znieczulającym – choć akurat makijaż brwi jest mało bolesny i nie sprawia dużego dyskomfortu. Pigment „wkłuwany” jest pod skórę za pomocą specjalnego urządzenia, które pozwala w sposób sterylny, bezpieczny i równomierny wykonać makijaż.
https://www.youtube.com/watch?v=ukH7m9ZKFxg
Po zabiegu
Tuż po wykonaniu zabiegu skóra może być lekko opuchnięta i podrażniona, ale objawy te szybko mijają i można wrócić do codziennych czynności.Przez kolejne 3-4 dni bardzo leciutko złuszcza się naskórek, a skóra jest ściągnięta i sucha – w tym czasie koniecznie smaruj ją kremem łagodzącym i natłuszczającym (małe opakowanie specjalnego kremu Long Time Liner dostaniesz w Sharleyu). Przez ok. 2 tygodnie po zabiegu nie powinnaś korzystać z basenu, zabiegów spa, sauny i solarium, chroń też oczy przed mocnym nasłonecznieniem. Nie skub i nie trzyj brwi, nie myj skóry mydłem.
Kiedy widać ostateczny efekt?
Na początku brwi mogą mieć bardziej intensywny kolor od spodziewanego, ale w ciągu 7 dni barwnik się wyłuszczy i zjaśnieje nawet o 50%. Po 2-3 tygodniach warto umówić się na wizytę kontrolną (powinna być wliczona w cenę zabiegu), podczas której linergistka dokona korekty koloru i kształtu.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Kolor brwi trzeba uzupełniać raz na 1-2 lata.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- infekcja wirusowa
- cukrzyca lub łuszczyca
- ciąża
- przyjmowanie leków sterydowych
- ostrzyknięcie skóry botuliną lub kwasem hialuronowym w odstępie mniejszym niż 2 tygodnie
Więcej o makijażu permanentnym na:
www.sharley.pl/oferta/makijaz-permanentny/
www.permanentnywarszawa.pl