
Jak wybrać dobry makijaż permanentny?

Czy każda linergistka zrobi dobry makijaż? Czy każda metoda jest dobra? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Zapytaliśmy o to prekursorkę makijażu permanentnego w Polsce, wielbicielkę tego zawodu, szkoleniowca z tytułem Elite Linergist – Magdę Bogulak.
Kto może wykonywać zawód linergistki?
Każdy! Warunkiem jest ukończenie odpowiedniego kursu – koniecznie w licencjonowanej szkole. Na rynku jest kilka metod makijażu permanentnego, ale tylko licencjonowane centra szkoleniowe – takie jak nasze Centrum Makijażu Permanentnego Magdy Bogulak – daje uprawnienia do wykonywania tego zawodu (określoną metodą, w naszym wypadku Long-Time-Liner). A zdarza się, że panie szkolą się u innych pań, które wystawiają własne dyplomy – nie dające gwarancji, że linergistka jest dobrze przeszkolona i przygotowana do pracy daną metodą. To ważne, jeśli chcemy mieć pewność, że trafiamy w dobre ręce.
Jak to sprawdzić?
Najlepiej obejrzeć dyplom osoby, u której chcemy wykonać makijaż – sprawdzić, czy jest to oryginalny dyplom wystawiony przez licencjonowaną szkołę, z nazwą konkretnej metody, czy jakiś ogólny dyplom ukończenia kursu makijażu permanentnego. Dla ciekawości powiem, że słowo „linergistka” wzięło się od nazwy wymyślonej i zastrzeżonej w 1991 roku przez twórczynię metody Long-Time-Liner, Corinnę Kuffner – Linergist. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem tej metody na Polskę, mamy też uprawnienia do przeprowadzania szkoleń, a dyplomy – którymi już może się poszczycić ponad 300 linergistek w Polsce – są gwarancją wysokich kwalifikacji i jakości makijażu.
Dlaczego to takie ważne – z punktu widzenia klientki?
Makijaż permanentny robimy na lata, można powiedzieć, że jest rodzajem bardzo płytkiego tatuażu – i chyba nikt nie chce ryzykować własnym wyglądem. To nie zwykły make-up, który po prostu zmyjesz, jeśli nie będzie ci się podobał. Uważam, że zawód linergistki niesie ze sobą dużą odpowiedzialność za wygląd innych, a niestety, coraz częściej wykonują go osoby bez odpowiednich kwalifikacji. Mało tego, oprócz znanych na świecie metod, sięgają czasami po niesprawdzone barwniki niewiadomego pochodzenia, co może też mieć konsekwencje dla zdrowia klientki. Do naszej szkoły często trafiają panie z źle wykonanym makijażem, dla wielu z nich to prawdziwy dramat, czują się po prostu oszpecone. Czasami proszę o wydanie opinii – niezbędnej do sprawy o odszkodowanie – że ich makijaż został źle wykonany, jednak jeśli było to zrobione inną metodą niż nasza, nie podejmujemy się tego.
Przeczytaj też, jak robi się KOREKCJĘ NIEUDANEGO MAKIJAŻU PERMANENTNEGO >>>
A jeśli makijaż był robiony u certyfikowanej linergistki Long-Time-Liner?
W takim wypadku pomagamy im w razie problemów, jeśli makijaż został ewidentnie źle wykonany. Muszę jednak zaznaczyć, że takie sytuacje praktycznie się nie zdarzają.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając linergistkę?
Oczywiście, bardzo ważny jest marketing szeptany, np. rekomendacja koleżanki, która już robiła gdzieś makijaż i jest bardzo zadowolona z efektów. Zwróćmy też uwagę na to, jak wygląda osoba wykonująca makijaż, czy odpowiada Ci jej estetyka. Ale uwaga! Spotykam się z tym, że linergistki mają piękny makijaż permanentny (wykonany przecież przez kogoś innego), a same nie potrafią zrobić go dobrze! Trzeba też uważać na komunikaty – czasami mówią, że pracują jakąś metodą, ale w gabinecie wykonują zabiegi inną (zwykle tańszą i gorszą). Dlatego sprawdzajmy dyplomy! Nigdy nie wolno iść na makijaż z ulicy, trzeba najpierw poczytać o tym miejscu, poszukać opinii w internecie, pooglądać efekty zabiegów na stronie gabinetu.
A cena?
Niezależnie od stosowanej przez gabinet metody, klientka wcale nie musi odczuć znaczącej różnicy w cenie – dzieje się tak wtedy, gdy gabinety kupują bardzo kiepski sprzęt i tanie, często toksyczne barwniki – ale dają cenę dla klienta taką samą, jaką mają zabiegi wykonywane licencjonowanymi metodami i urządzeniami. Chcą w ten sposób po prostu więcej zarobić. Dlatego sprawdzenie dyplomu jest tak ważne. Przestrzegam też przed superpromocjami – jeśli cena jest podejrzanie niska, zwykle idzie to w parze z jakością zabiegu, sprzętu,i barwników, które mogą zawierać toksyczne tlenki żelaza i niklu, rozlewać się pod skórą, z czasem zmieniać dziwnie barwę. A przecież mówimy o trwałej pigmentacji na twarzy, ja bałabym się ryzykować!

Dziękujemy za rozmowę.
Adresy certyfikowanych linergistek Long-Time-Liner
w całej Polsce znajdziesz TUTAJ >>>
Więcej o makijażu permanentnym na:
www.permanentnywarszawa.pl
www.sharley.pl/oferta/makijaz-permanentny/