WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

piękna Azjatka

Dwuetapowe oczyszczanie wg Koreanek

Sekrety urody KoreanekDokładne oczyszczanie skóry to podstawa pielęgnacji – jak mantrę powtarzają to dermatolodzy i kosmetolodzy. Jak to robić? „Oczyszczanie a porządne oczyszczanie to dwie zupełnie różne rzeczy” – pisze Charlotte Cho, właścicielka popularnego na całym świecie sklepu SokoGlam.com z kosmetykami koreańskimi, w książce „Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji”. I wyjaśnia, jak krok po kroku przeprowadzić praktykowane przez Koreanki dwuetapowe oczyszczanie skóry. 

Koreanki mają obsesję na punkcie prawidłowego oczyszczania skóry – wiedzą, że to pierwszy i najważniejszy krok do świeżej i promiennej cery. Jego zaniedbanie traktują wręcz jak urodowe bluźnierstwo. Oczyszczają skórę dwuetapowo – najpierw kosmetykiem na bazie olejków, a potem preparatem na bazie wody.

Przed ich zastosowaniem trzeba zmyć makijaż oczu i ust – tutaj najlepiej sprawdzi się specjalny preparat do demakijażu (np. dwufazowy) – nasącz nim wacik i przykładaj go delikatnie do oka, miejsce przy miejscu, przytrzymując przez kilka sekund (bez tarcia skóry).

Oczyszczanie olejkiem myjącym

Zdaniem Charlotte Cho działa tutaj podstawowa zasada chemii: oliwa na wierzch wypływa. Dlatego tego typu kosmetyki sprawdzą się nawet przy cerze tłustej i mieszanej – olejek połączy się z nadmiarem sebum i pomoże usunąć go z twarzy.

  • Najpierw nakładasz olejek na dłonie i rozprowadzasz go po twarzy opuszkami palców – okrężnymi ruchami.
  • Potem dodajesz odrobinę wody, aby olejek zamienił się w emulsję o mlecznej konsystencji.
  • Podczas aplikacji wykonaj masaż twarzy – to wspomaga krążenie w skórze (to ważne szczególnie zimą!).
  • Masuj twarz wzdłuż mięśni, a nie w poprzek, zaczynając od miejsca pod kośćmi policzkowymi – użyj do tego knykci dwóch palców (dłonie zaciśnij w pięści), i powoli kieruj się do góry. Masuj twarz po obu stronach nosa, aż do szczytu czoła, następnie kieruj się w dół po obwodzie twarzy. Na koniec opuszkami palców lekko wymasuj skórę pod oczami, aby zlikwidować obrzęki.
  • Po masażu zmyj olejek wodą i osusz twarz ręcznikiem (bez pocierania).

Oczyszczanie kosmetykiem na bazie wody

Możesz użyć pianki lub żelu, co wolisz. Pamiętaj, że niekoniecznie preparat, który mocno się pieni, jest lepszy – to tylko efekt „przyjemnościowy”. Dokładnie umyj nim twarz z użyciem letniej wody, aby zmyć ze skóry resztki brudu i makijażu.

Na koniec powinnaś przemyć twarz tonikiem – ten szybki gest jest bardzo ważny, bowiem tonik przywraca oczyszczonej skórze równowagę kwasowo-zasadową (zdrowa skórą ma zwykle lekko kwasowy odczyn, zwykle pH 5,5). Jeśli skóra jest zbyt „kwaśna”, łatwo ją podrażnić, ma skłonność do wyprysków i przetłuszczania, a jeśli zbyt „zasadowa” – staje się szara i przesuszona. Dodatkowo toniki nawilżają i zmiękczają skórę, w Korei są nazywane „serum aktywującym”, przygotowują bowiem oczyszczoną skórę do przyjęcia kremu.

W sieci Douglas kupisz pojawiła się nowa linia koreńskich kosmetyków Neogen produkowanych w oparciu o opatentowane formuły Neogen Lab. Naukowcy pracujący nad tymi produktami skupiają się nie tylko na wielofunkcyjności oraz bezpieczeństwie kosmetyków, ale również nad poprawą absorpcji ich składników aktywnych. Kosmetyki nie zawierają substancji szkodliwych oraz tworzone są w oparciu o światowe trendy. W bogatej gamie znajdziesz m.in. innowacyjne pianki oczyszczające na bazie sfermentowanych owoców (99 składników naturalnych).

Neogen

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

pryszcze

Wyciskać czy nie?

Od kilkunastu lat odchodzi się w gabinetach kosmetycznych od manualnego oczyszczania skóry… Czy oby na pewno? Z naszego doświadczenia i […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki