WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Crystal Retinal Ceramide Eye MEDIK8 – nowa formuła retinalu pod oczy

Miałyśmy przyjemność uczestniczyć w premierze nowego kremu pod oczy Medik8 opartego na innowacyjnej formule z retinalem. Co go wyróżnia? Skutecznie odmładza (działanie potwierdzone badaniami klinicznymi) i jest dobrze tolerowany przez cienką i delikatną skórę wokół oczu!

Nowoczesna przestrzeń na 46 piętrze Skyfall Warsaw była idealnym miejscem, by przedstawić innowacyjny produkt, jakim jest Crystal Retinal Ceramide Eye – serum all-in-one do wieczornej pielęgnacji skóry wokół oczu. Jest to pierwszy na świecie preparat z retinalem do pielęgnacji okolic oka o mocy klinicznej.

krem pod oczy medik8

Duet doskonały

Crystal Retinal Ceramide Eye jest doskonałym uzupełnieniem znanego i skutecznego serum Crystal Retinal, który stał się już flagowym produktem marki. Serum redukuje linie mimiczne, zmarszczki, przebarwienia i poprawia koloryt skóry. Crystal Retinal Ceramide Eye, dzięki zastosowanej specjalistycznej technologii, skutecznie dba o młodszy wygląd okolicy oka, jednocześnie intensywnie ją pielęgnując. Zwalcza oznaki starzenia, takie jak cienie czy kurze łapki, ujędrnia i zapobiega podrażnieniom.

Głównym składnikiem kremu jest retinaldehyd – jest to rewolucyjna forma witaminy A, która w widoczny sposób wygładza drobne linie i zmarszczki, redukuje przebarwienia i wyrównuje teksturę skóry. Badania kliniczne potwierdzają, że działa do 11 razy szybciej niż retinol. Niestety, problemem jest jej działanie drażniące – dlatego składnika tego nie stosuje się w pielęgnacji skóry wokół oczu.

Co wyróżnia jego formułę?

W kremie pod oczy Medik8 zastosowano system podwójnego kapsułkowania, co umożliwia wyjątkowo powolne uwalnianie retinalu zapewniające łagodne dostarczanie jego mocy do skóry. Retinaldehyd o stopniowym uwalnianiu zawarty w kremie został zoptymalizowany do stosowania na delikatnej skórze wokół oczu, nawet u osób rozpoczynających stosowanie witaminy A. Crystal Retinal Ceramide Eye został określony jako łagodny dla skóry przez 100% uczestników przeprowadzonych badań.*

  • Innowacyjna formuła kremu oparta jest na systemie podwójnego kapsułkowania retinalu. Połączenie dwóch form kapsułkowania umożliwia bardzo powolne i bezpieczne uwalnianie retinalu do skóry, które minimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień i zapewnia łagodne działanie kremu na delikatnej skórze wokół oczu.
  • Podczas snu ceramidy odżywiają cienką skórę wokół oczu kompensując jej wysychanie i podrażnienia, które mogą wystąpić przy stosowaniu witaminy A. Ceramidy występują naturalnie w barierze ochronnej skóry, dzięki czemu z łatwością do niej przenikają i dogłębnie ją odżywiają.
  • Wypełniające sfery kwasu hialuronowego stanowią czynnik nawilżający nowej generacji, który zapewnia szybki efekt wygładzenia skóry. Przed zaaplikowaniem na skórę sfery są pozbawione wody. Po aplikacji wypełniają się wodą i zwiększają swoją objętość wewnątrz linii i zmarszczek, co prowadzi do szybkiego wygładzenia skóry i usunięcia oznak starzenia w ciągu nocy. Efekt zostaje wzmocniony działaniem wyciągu z rumianku, naturalnego antyoksydantu, który dodatkowo koi i uspokaja skórę.
medik8

Wybór stężenia

Krem dostępny jest w trzech stężeniach retinalu (0,03-0,1%), dzięki czemu umożliwia bezpieczne zwiększanie mocy preparatu i adaptację skóry – dla osób rozpoczynających stosowanie Crystal Retinal polecany jest wariant Cystal Retinal Ceramid Eye 3, a osobom, które stosują już Crystal Retinal, zaleca się dopasowanie mocy kremu do mocy serum do twarzy. Wieczorna pielęgnacja z użyciem kremu pozwala na usunięcie oznak starzenia w trakcie snu, a rano zapewnia wypoczęte i młodsze spojrzenie. Krem nie zawiera parabenów, syntetycznych składników, alkoholu. Nie ma też sztucznego zapachu, jest odpowiedni dla wegan i nie był testowany na zwierzętach.

Formuła kremu jest odżywcza, a przy tym lekka i kojąca – idealna dla skóry wokół oczu często przeciążonej intensywną pielęgnacją. Opakowanie zostało zaprojektowane tak, aby ułatwić właściwe dawkowanie kremu.

Jak stosować krem?

  1. Po wieczornym oczyszczeniu skóry nałóż Crystal Retinal Ceramide Eye na skórę wokół oczu omijając powieki.
  2. Krem należy wprowadzać do pielęgnacji stopniowo. Stosuj serum dwa razy w tygodniu przez pierwsze 2 tygodnie, co drugi wieczór przez kolejne 2 tygodnie, a następnie każdego wieczoru. W okresie stosowania witaminy A każdego ranka należy aplikować krem z filtrem ochronnym.
  3. Osoby wprowadzające pielęgnację z witaminą A rozpoczynają od stosowania Crystal Retinal Ceramide Eye 3, osoby już stosujące Crystal Retinal (serum do twarzy) powinny dopasować moc kremu do mocy serum.

*Wyniki na podstawie niezależnego 12-tygodniowego badania klinicznego Crystal Retinal Ceramide Eye 6 przeprowadzonego na 32 osobach.
*Wyniki na podstawie niezależnego 6-tygodniowego badania konsumenckiego Crystal Retinal Ceramide Eye 3 przeprowadzonego na 50 osobach.

Więcej na:
wwww.medik8.pl

logo medik8

Dodaj komentarz

Podobne tematy

serum

Serum – eliksir młodości

Serum to kosmetyczny „must-have” każdej kobiety dbającej o młodość i jakość skóry. Poznaj hity kuracji przeciwstarzeniowych i regenerujących!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki