WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Małoinwazyjne zabiegi intymne

Coraz więcej kobiet korzysta z zabiegów ginekologii estetycznej, aby zapobiec przykrym dolegliwościom układu rozrodczego, a przy tym na dłużej odzyskać młody wygląd miejsc intymnych. Najczęściej są to panie po menopauzie lub porodzie naturalnym z uszkodzeniami mięśni krocza, mające problem z nietrzymaniem moczu lub nawracającymi infekcjami. Poprawiają one jakość życia seksualnego, zmniejszają uczucie bólu i korzystnie wpływają na estetykę narządów płciowych. Dzięki temu przyczyniają się do polepszenia komfortu życia, zwiększają samopoczucie i dodają pewności siebie. Do wyboru jest szeroki wybór zabiegów na miejsca intymne przeprowadzane z użyciem specjalnych preparatów lub urządzeń laserowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o małoinwazyjnych zabiegach intymnych, zachęcamy do zapoznania się z artykułami dostępnymi na naszej stronie internetowej.

Więcej

Co warto wiedzieć o zabiegach na miejsca intymne?

Małoinwazyjne zabiegi intymne to świetna alternatywa dla tradycyjnej chirurgii ginekologicznej, gdyż umożliwia poprawę jakości bez konieczności użycia skalpela, pobytu w szpitalu i długiego okresu rekonwalescencji. Obecnie do zaoferowania jest szeroki wachlarz usług niewymagających ogólnego znieczulenie i z niewielkim ryzykiem rezygnowania z codziennego życia. Zabiegi przeprowadzane są przez specjalistów ginekologii z dużą wiedzą o chorobach żeńskich narządów rozrodczych w gabinetach medycyny estetycznej. Nie trwają zbyt długo i nie wymagają specjalnych przygotowań, a efekty widoczne są bardzo szybko. Do ich stosowania używa się nowoczesnych technologii, dzięki czemu charakteryzują się dużą skutecznością i długotrwałymi rezultatami. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju wypełniacze, które umożliwiają korekcję miejsc intymnych zdeformowanych na skutek upływu czasu.

Ginekologia estetyczna dostępna jest dla kobiet w każdym wieku. Wiele kobiet, szczególnie młodych matek, może mieć problem z wyglądem okolic intymnych, co często staje się przyczyną zniechęcenia do podjęcia współżycia. Jednym z najczęstszych przyczyn wizyt w gabinecie ginekologicznym jest deformacja stref intymnych i luźna pochwa po porodzie. Powoduje pogorszenie życia seksualnego i problemy z orgazmem. Z tego względu warto zaufać nowoczesnym małoinwazyjnym zabiegom intymnym. Dzięki nim można zapobiec przedwczesnym starzeniem się organizmu oraz różnym dolegliwościom, takim jak nawracające infekcje, zanik śluzówki pochwy czy podrażnienia. Charakteryzują się dużo większą skutecznością niż leczenie farmakologiczne.

Kiedy skorzystać z zabiegów medycyny intymnej?

Zabiegi medycyny intymnej wykonywane są głównie w celu poprawy funkcjonowania żeńskich narządów rozrodczych. Zajmują się leczeniem defektów anatomii, które mogą utrudniać codziennie funkcjonowanie i powodować dyskomfort, a nawet ból i często nawracające infekcje. Przez nie wiele pań ma kompleksy i nie może w pełni cieszyć się satysfakcjonującym życiem seksualnym. Obecnie wiele problemów można zlikwidować poprzez małoinwazyjne zabiegi intymne z zakresu medycyny estetycznej z użyciem nowoczesnych technologii, takich jak laseroterapia, RF, HIFU lub specjalistycznych preparatów terapeutycznych. Możliwości są ogromne, a do wyboru jest szerokie spektrum różnorodnych zabiegów, których lista systematycznie rośnie wraz z pojawianiem się innowacyjnych metod ich przeprowadzania.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się zabiegi odmładzania miejsc intymnych przeznaczonych dla pań po menopauzie lub naturalnych porodach. Pomagają one zwiększyć grubość i elastyczność ścianek pochwy, co poprawia wygląd narządów rozrodczych i zwiększa doznania seksualne. Zmiana wyglądu miejsc intymnych to rozwiązanie, które przede wszystkim skierowane jest do pań odczuwających nie tylko dyskomfort natury estetycznej, ale również fizycznej, takie jak brak satysfakcji z życia seksualnego czy ból w czasie codziennych zadań czy aktywności fizycznej. Obecnie wiele kobiet na skutek zaburzeń w miejscach intymnych zmaga się z problemami na tle psychicznym, popadając w kompleksy i unikając bliskich kontaktów z mężczyzną, wyjść na basen lub na plażę, a nawet wizyt u ginekologa. Małoinwazyjne zabiegi intymne mogą poprawić jakość ich życia i poprawić samopoczucie.

Małoinwazyjne zabiegi intymne poprawiające jakość życia seksualnego

Jednym z najpopularniejszych zabiegów miejsc intymnych dla kobiet jest rewitalizacja narządów płciowych. W tym celu wykorzystywane są nici z charakterystycznymi haczykami, które zwężają ujście pochwy. Dzięki temu zostaje ono zmniejszone, a mięśnie tych okolic zmniejszone i ujędrnione, co zmniejsza ryzyko infekcji bakteryjnych i pobudza organizm do dodatkowej produkcji kolagenu. Panie, które zdecydowały się na ten zabieg, zyskują dużo większą satykację seksualną, a przy tym wszelkiego rodzaju defekty zostają skorygowane. Rewitalizacja miejsc intymnych to doskonałe rozwiązanie zarówno w przypadku poporodowych uszkodzeń mięśni krocza w wyniku niewłaściwie założonych szwów, jak i obniżenia tylnej ściany pochwy w dojrzałym wieku. Nie tylko poprawia wygląd pochwy, ale też przywraca pewność siebie i zapobiega różnego rodzaju infekcjom.

Dla kobiet, szczególnie po porodzie naturalnym lub menopauzie, mających problem z zespołem rozluźnienia pochwy powodującym zwiotczeniem jej tkanek i utratą elastyczności ciekawym rozwiązaniem może być obkurczanie pochwy laserem. Polega na skierowaniu na powierzchnię ścian pochwy wiązki lasera, w wyniku czego następuje jej obkurczenie, a tkanki bardziej napięte. Co więcej następuje zwiększona produkcja kolagenu w miejscu przeprowadzania zabiegu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa około 5-10 minut. Gwarantuje zwiększenie satysfakcji seksualnej i zmniejszenie suchości pochwy, świądu czy pieczenia.

W mniej skomplikowanych przypadkach świetnym pomysłem może być wypełnianie kwasem hialuronowym ścian pochwy i warg sromowych. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet po menopauzie, które pragną poprawić wygląd miejsc intymnych oraz pobudzić produkcję kolagenu i estrogenu. Pomaga skorygować niewielkie deformacje narządów płciowych, likwiduje bolesne podrażnienia i mikrourazy, a przy tym zapobiega częściowemu lub całkowitemu zaniku prawidłowej budowy i funkcji śluzówki pochwy. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, gdyż wykonuje się go z miejscowym znieczuleniem.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki