WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Dr Marta Tazbir

Medycyna estetyczna bez tabu

Uroda_bez_tabu_logo_net_LKim jest (powinien być!) dziś dla pacjenta lekarz medycyny estetycznej? Co oznacza „kompleksowa oferta” gabinetu, jakie są obecnie trendy w odmładzaniu i z jakich zabiegów warto korzystać latem? O tym wszystkim mówi w specjalnym wywiadzie dla naszego portalu dr Marta Tazbir. 

dr Marta TazbirNasz ekspert: dr Marta Tazbir, absolwentka Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi. Pasjonatka. Wizjonerka. Dla swoich pacjentów tworzy indywidualnie dobierany plan terapeutyczny zawierający procedury zabiegowe służące zdrowiu i urodzie. Chętnie dzieli się swoją wiedzą podczas szkoleń z zakresu technik laserowych oraz terapii regeneracyjnych z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego we własnej Klinice Tazbir. Autorka licznych publikacji naukowych z zakresu dermatologii estetycznej i laseroterapii. Od 2006 r. czynnie zajmuje się medycyną estetyczną, której poświęca się każdego dnia. Zwolenniczka umiaru i klasycznego piękna w medycynie estetycznej i nie tylko. W Łodzi prowadzi własną Klinikę Tazbir. www.anvita.com.pl www.laseroterapia.biz

Pani Doktor, co jest najważniejsze w korzystaniu z zabiegów medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna to nic innego jak estetyczne uszanowanie piękna przez lekarza :) Bo to właśnie od lekarza wykonującego zabiegi, i poniekąd od jego preferencji, zależą dalsze losy pacjenta. Bardzo ważne jest porozumienie i zaufanie. Określenie i ustalenie priorytetów w tym konkretnym przypadku. Ja zawsze indywidualnie ustalam plan zabiegowy ściśle dopasowany do preferencji, oczekiwań i finansów oczywiście. Nacisk kładę na zabiegi działające profilaktycznie, prewencyjnie przeciwstarzeniowo. Stosuję zarówno metody nieinwazyjne, jak i inwazyjne – kosmetyczne, laserowe, high-tech, metody pielęgnacyjne i lecznicze. Wypełniacze stanowią niewielki odsetek moich starań o młody i świeży look :) Lubię czuć satysfakcję ze swojej pracy. Słyszeć komplementy od pacjentek i mieć świadomość, że mi ufają. W zależności od problemu, z którym przychodzą, rodzaju skóry i ich wieku, pory roku, a także wykonanych (bądź nie) wcześniej zabiegów powoli stawiamy pierwsze kroki. Poznajemy się. Moi pacjenci zawsze mogą liczyć na moje wsparcie, troskę i dobrą radę. Wspólnie staramy się uzyskać konsensus i utrzymać go. Nie jest bowiem sukcesem wypełnić twarz, ale wydobyć piękno każdego wieku i rodzaju i utrzymać je na długie lata. Kiedy? Wtedy, gdy czujemy taką potrzebę. Potrzebę akceptacji, dobrostanu, komfortu. Jaki zabieg? Być może byłaby to botulina albo mezoterapia igłowa np. osoczem bogatopłytkowym, może zabieg laserowy, a może coś innego, np. zabiegi na modelowanie sylwetki…

Jaki jest teraz najsilniejszy trend w medycynie estetycznej? Jakie zabiegi cieszą się największą popularnością?

Obecnie pacjenci chcą mieć szybko efekty zastosowanych terapii i najlepiej brak okresu rekonwalescencji :) Odchodzi się od bardzo agresywnych metod na korzyść bardziej subtelnych, nowoczesnych technologii i procedur.  W moim gabinecie stosujemy sprawdzone metody i terapie łączone na pozbycie się zbędnych centymetrów i cellulitu, np. karboksyterapię z masażem próżniowym czy lipomasaż z terapią ciepłem – pozwalające stracić nawet 10 cm w obwodach! Ponieważ zbliża się lato, skupiamy się na sylwetce. Na jej modelowaniu, usuwaniu tłuszczu i cellulitu, ale także na ujędrnianiu wiotkiej skóry. Pielęgnujemy również skórę twarzy, szyi i dekoltu, a także piersi – czy to mezoterapią igłową z kwasem hialuronowym, czy za pomocą innych urządzeń high-tech, których możemy bezkarnie używać podczas nasłonecznienia. Nasze autorskie terapie np. masażu dermoplastycznego z infuzją tlenową czy poprzedzający wszelkie zabiegi estetyczne, masaż próżniowy twarzy, to prawdziwe hity tego sezonu. No i oczywiście bezwzględny „must have” lata to wydepilowane, gładkie ciało (epilacja laserowa). Bez nadpotliwości (botulina), rumienia, przebarwień (laseroterapia) i innych niedoskonałości skóry. Zabiegi usuwania nadpotliwości pach czy stóp toksyną botulinową są nieodłącznym elementem w przygotowaniu się do wysokich temperatur. Dużą popularnością cieszą się również zabiegi ginekologii estetycznej, głównie zwężanie pochwy i lifting warg sromowych, a także ich wypełnienie czy nawilżenie kwasem hialuronowym.

Mówi się, że medycyna estetyczna przeznaczona jest dla zdrowych osób. Czy jednak z jej pomocą możemy wspomóc leczenie niektórych dolegliwości, choćby dermatologicznych?

Tak naprawdę, tylko od nas samych, lekarzy, zależy, jak wykorzystamy nasze umiejętności i zasób naszych sprzętów, zabiegów oraz procedur, którymi dysponujemy. Jest wiele procedur, które leczą, nie tylko upiększają, np. drenaż u Amazonek, rehabilitacja u sportowców, leczenie obrzęków limfatycznych czy „ciężkich nóg”. Karboksyterapia w leczeniu łuszczycy, chorób owłosinej skóry głowy, ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym w schorzeniach skóry głowy, leczenie nadpotliwości, trądzika różowatego, usuwanie brodawek wirusowych, innych zmian skórnych, laseroterapia… To tylko wierzchołek góry!

Kiedyś szło się do lekarza na „wygładzenie zmarszczek”, a dziś…

A dziś pragniemy stworzyć wszystkim pacjentkom kompleksowe usługi w zakresie ogólnie pojętego kobiecego piękna i dobrostanu. Czyli oprócz zabiegów ściśle kosmetycznych, pielęgnacyjnych, laserowych czy z zakresu tzw. medycyny estetycznej i laserowej, włączamy również konsultacje i zabiegi, procedury stricte medyczne, lecznicze, diagnostyczne. Staramy się stworzyć w komfortowych warunkach ogólnodostępność różnorakich metod podstawowej pierwszej pomocy medycznej. Np. diagnostykę ultrasonograficzną bądź ginekologiczną (podczas kwalifikacji do zabiegów laseroterapii ginekologicznej), bądź jamy brzusznej, piersi czy skóry! Konsultacje onkologiczne, chirurgiczne, dermatologiczne, trychologiczne, ginekologiczne czy inne. Trener personalny i odpowiednio zbilansowana dieta to nowy styl życia. Kompleksowość, łatwa dostępność, wysoki poziom świadczonych usług. Całościowo opiekujemy się naszym pacjentem nie tylko w kwestii pięknego wyglądu i myślę, że to jest przyszłość… Dlatego w mojej klinice dokładamy wszelkich starań, aby kompleksowo obsłużyć naszych pacjentów. Jeśli podczas wizyty coś mnie zaniepokoi, to robię USG, badanie dermoskopowe, cytologię czy usuwam jakąś zmianę skórną… Pacjentce, której powiększam usta, mogę również zaproponować cały panel innych zabiegów/procedur medycznych, ona nie musi już szukać gdzie indziej. I włosy też usuniemy za pomocą lasera, ciało wymodelujemy masażem próżniowym, a pani doktor ginekolog wykona wszelkie niezbędne badania, skieruje i wykona np. zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu. Tak to widzę.

Na co zwracać uwagę przy wyborze miejsca i zabiegu, jeśli jeszcze nie ma swojego zaufanego lekarza?

Zwracajmy uwagę na profesjonalizm, kompetencje, także na procedury papierkowe. Czyli np. podpisywanie świadomej pisemnej zgody na wykonanie danego zabiegu. Zawsze powinna na takiej zgodzie widnieć pieczątka gabinetu i lekarza wykonującego zabieg z ważnym numerem prawa wykonywania zawodu. I datą jego przeprowadzenia. Każdorazowo powinniśmy podpisywać taką zgodę z aktualną datą, numerem seryjnym i datą przydatności do użycia danego produktu. Lekarz również powinien założyć nam kartę pacjenta – naszą historię, gdzie zapisywane powinny być wszelkie wykonane zabiegi w danym gabinecie. Powinniśmy również zwracać uwagę na czystość w danym miejscu, odpowiednie warunki sanitarne i higieniczne. Zawsze też możemy poprosić o kopię „naszej historii” w danym miejscu, a także spytać o kwalifikacje osoby wykonującej zabieg oraz o rodzaj, nazwę i pochodzenie zastosowanego u nas preparatu. Pamiętajmy również, że wszelkie zabiegi iniekcyjne zarezerwowane są wyłącznie dla lekarzy, zwłaszcza z użyciem leku, jakim jest toksyna botulinowa czy preparatów krwiopochodnych, czyli osocza bogatopłytkowego. Nie bójmy się pytać. W profesjonalnym gabinecie na pewno uzyskamy odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania.

Dr Marta Tazbir

Latem wiele pań „odpuszcza” z zabiegami i pielęgnacją. Na co teraz szczególnie zwracać uwagę i jakie zabiegi poleciłaby Pani szczególnie na okres letni?

To nieprawda, że okres letni to sezon ogórkowy. Gabinety medycyny estetycznej i modelowania sylwetki przeżywają teraz bardzo gorący okres. Wszystkie panie, i nie tylko, szykują się do sezonu letniego. Jeśli tylko dany gabinet posiada kompleksową ofertę i jest logistycznie przygotowany na oblężenie pacjentów, na pewno nie będzie tam nudno :) „Top ten” zabiegów przed latem to:

  1. Depilacja laserowa. W naszym gabinecie do każdego zabiegu epilacji znieczulenie na życzenie, tzn. krem znieczulający, chłodzenie zimnym powietrzem czy „cold pack”. Wszystko po to, aby zwiększyć komfort naszych pacjentów oraz uzyskać – dzięki zwiększeniu parametrów zabiegowych i dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych systemów laserowych – naprawdę spektakularne efekty).
  2. Modelowanie sylwetki. W Anvicie wykorzystujemy nasze autorskie programy zabiegowe służące modelowaniu, usuwaniu cellulitu i miejscowej tkanki tłuszczowej, a także zbędnych centymetrów przy wykorzystaniu sprawdzonych już metod, takich jak masaż próżnowy, karboksyterapia, zabiegi stymulacji ciepłem i inne „nasze” w terapiach łączonych.
  3. Ujędrnianie skóry zarówno na twarzy (poprawa owalu, likwidacja „chomików” i drugiego podbródka, lifting szyi), jak i na ciele (ujędrnianie wiotkiej skóry ramion – tzw. pelikanów, skóry na brzuchu czy piersiach, lifting pośladków czy ud). Wykorzystujemy tu takie technologie, jak termolifting mikroigłowy, masaż próżniowy, karboksyterapię czy mezoterapię.
  4. Botulina. Nie tylko na zmarszczki. Nadpotliwość pach czy stóp leczona botuliną to jeden z najwdzięczniejszych zabiegów w estetyce. Lecząc uzyskujemy spektakularne efekty i zadowolonych pacjentów…
  5. Mezoterapia skóry, czy to kwasem hialuronowym czy osoczem bogatopłytkowym. Nie zapominajmy o szyi, dekolcie czy piersiach i dłoniach. Trzy serie takich zabiegów w zupełności wystarczą.
  6. Pielęgnujące zabiegi nawilżające. W Anvicie proponujemy zabiegi infuzji tlenowej w połączeniu np. z masażem dermoplastycznym twarzy, mezorollerem, maską z wyciągiem z komórek macierzystych czy zabiegi na bazie masażu próżniowego i inne sprzyjające produkcji nowego kolagenu, pozwalające cofać czas.
  7. Zabiegi z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, zwłaszcza odświeżenie czy nawilżenie ust, tak aby kusiły swoim naturalnym pięknem. W zabiegach z użyciem wypełniaczy staramy się zachować równowagę, aby wydobyć naturalne piękno każdej z nas, a nie stworzyć kolejny klon tego samego wizerunku…
  8. Zabiegi z ginekologii estetycznej i laserowej. Te wstydliwe tematy i problemy można łatwo i dyskretnie rozwiązać. W Anvicie wdrożyliśmy nasze autorskie, darmowe dla naszych pacjentek Pakiety Ginekologiczne. Dzięki tym propozycjom jesteśmy w stanie kompleksowo zająć się danym problemem i mając odpowiednie możliwości zabiegowe włączyć odpowiednie terapie, metody czy leczenie. Darmowa cytologia i USG cieszą się ogromnym uznaniem naszych pacjentek. A badanie ich skóry czy piersi przez chirurga onkologa stanowi tylko dopełnienie całego procesu opieki stworzonej dla kobiet w Anvicie. Jest to taka nasza „wisienka na torcie”. Pragniemy bowiem stworzyć ośrodek kompleksowej opieki dla kobiet i ich innych problemów, nie tylko tych estetycznych… Współpracując ze specjalistami, oferujemy kompleksowość: ginekolog, chirurg, onkolog, radiolog, endokrynolog… i medycyna estetyczna, kosmetologia i laseroterapia – to wszystko dla komfortu, wygody i bezpieczeństwa. Zapraszamy zatem do Anvity, do Łodzi :)
  9. Badanie skóry przed latem. Współpracując z chirurgiem onkologiem oferujemy badanie znamion skórnych, ich ocenę oraz, jeśli to konieczne, usunięcie, czy to metodą chirurgiczną, czy laserową (tylko wtedy, gdy są to zmiany tylko estetyczne, niewymagające oddania do badania histopatologicznego).
  10. Badanie piersi. Badanie fizykalne, USG piersi oraz wszelkie konsultacje onkologiczne. Zajmujemy się również prowadzeniem Amazonek i kobiet z obrzękami chłonnymi, np. po mastektomii czy w trakcie rehabilitacji. Między innymi wykorzystując zabiegi drenażu limfatycznego.

Przy okazji zabiegów w Pani gabinecie w czerwcu można poddać się bezpłatnemu badaniu znamion. Skąd pomysł na taką promocję?

Interesuje mnie coś więcej niż tylko ostrzykiwanie. Tylko upiększanie przestało mi już wystarczać. Chcę coś z siebie dać innym, chcę stworzyć coś wyjątkowego, wartościowego, potrzebnego. Chcę przekazać moim pacjentom i inne wartości. Chcę aby wiedzieli, że z wieloma innymi problemami mogą się do mnie zwrócić, mogą na mnie polegać. Po prostu chcę dawać, nie tylko brać. W moim życiu przeszłam już wiele i przeżyłam. Dlatego chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje wspierające kobiety i kobiecość, niosące pomoc, edukację oraz nadzieję. Jak ta corocznie organizowana w Łodzi, z którą się utożsamiam – „Bra Day”. Ocena znamion skórnych podczas wizyty w moim gabinecie, niejako przy okazji, to tak mało, a jednocześnie tak wiele. A dlaczego nie? To przecież nic nie kosztuje, oprócz chęci, zaangażowania i dobrej woli. Skąd pomysł na taką promocję? Z obserwacji życia :) Po prostu, bez kropek, przecinków, dwuznaczności, niejasności. Po prostu. Z chęci, z potrzeby, z wiary.

logo Klinika TazbirKlinika Tazbir
ul. Świętojańska 5/9
Łódź
tel. 506 17 06 29
www.klinikatazbir.pl

anvita_reklama_fb

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki