
Hoodoplastyka, czyli plastyka napletka łechtaczki
Ten zabieg przeznaczony jest dla kobiet, które nie odczuwają dostatecznej satysfakcji podczas współżycia seksualnego z powodu dysfunkcji łechtaczki. Zabieg polega na chirurgicznym odsłonięciu i uwypukleniu ukrytej pod fałdami skóry części łechtaczki, co prowadzi do poprawy doznań.
Komu polecana jest hoodoplastyka?
Wszystkim kobietom, które z powodu nadmiernie przerośniętego lub rozciągniętego napletka, tj. niewielkiego fałdu skórnego otaczającego łechtaczkę, cierpią z powodu dyskomfortu związanego z wyglądem tej okolicy oraz niemożnością osiągnięcia satysfakcji seksualnej podczas orgazmu łechtaczkowego. Przerośnięty napletek (inaczej nazywany kapturkiem) łechtaczki może też powodować ból podczas noszenia ciasnej odzieży czy bielizny.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg hoodoplastyki polega na wymodelowaniu kształtu napletka łechtaczki poprzez usunięcie nadmiaru tkanki pokrywającej lub otaczającej łechtaczkę. Zabieg najczęściej jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 30-60 minut. Hoodoplastykę wykonuje się za pomocą skalpela, lasera bądź radiofrekwencji.
Zabieg powinien być poprzedzony konsultacją oraz wykonaniem niezbędnych badań zleconych przez lekarza, w tym m.in. morfologii, grupy krwi, moczu, koagulogramu, antygenów HBS, poziomu cukru oraz po 40. roku życia EKG. Na 2 tygodnie przed operacją nie wolno przyjmować leków, które mogą potęgować krwawienie w trakcie operacji, w tym popularnej aspiryny ani jej pochodnych. Palaczki powinny ograniczyć ilość papierosów, bowiem nikotyna spowalnia proces gojenia się pooperacyjnego. Do zabiegu okolice intymne powinny być dokładnie wydepilowane. Przeciwwskazaniami są przede wszystkim: ciąża, miesiączka, infekcje intymne, nowotwory oraz zaburzenia krzepnięcia krwi.
Po zabiegu
Pacjentka pozostaje do kilku godzin na obserwacji w klinice (jeśli zabieg był wykonywany w znieczuleniu ogólnym – przez dobę). Przez ok. 7 dni może odczuwać lekki ból oraz dyskomfort w okolicy krocza, po tym czasie zwykle umawiana jest na wizytę kontrolną i ewentualne zdjęcie szwów. Pełną sprawność seksualną odzyskuje zwykle po miesiącu.
Efekty
Częściowe usunięcie i wymodelowanie fałdów napletka nie tylko odsłania łechtaczkę i potęguje doznania seksualne w trakcie stosunku, ale też poprawia higienę okolic intymnych oraz estetykę zewnętrznych narządów płciowych, co znacząco wpływa na samopoczucie i pewność siebie pacjentki.