WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Mesoestetic global eyecon – globalny zabieg na okolicę oczu

Okolica oczu ze względu na budowę anatomiczną i ciągłą ekspozycję na czynniki zewnętrzne starzeje się bardzo szybko, a widocznymi objawami tego procesu są nie tylko zmarszczki, ale też cienie i obrzęki pod oczami czy opadanie powiek. Wygląd okolicy oka to duży problem estetyczny. Przedstawiamy zabieg mesoestetic global eyecon, który koryguje wszystkie niedoskonałości wokół oczu.

Problemy estetyczne w okolicy oczu

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i mocno ukrwiona (znajduje się tutaj wysoka koncentracja naczyń włosowatych). Szybko ulega przesuszeniu, a wskutek ciągłej gestykulacji i ruchu mięśni już ok. 30. roku życia pojawiają się na niej zmarszczki mimiczne. Do typowych objawów starzenia się okolicy oka należą:

Cienie (niebieskie/fioletowe) – to nic innego jak prześwitujące przez skórę rozszerzone naczynia włosowate, skutek nieregularnego drenażu limfy i naczyń krwionośnych. Są typowe dla osób o niskim fototypie (jasna skóra), mogą też być rezultatem zmęczenia, stresu, nadużywania alkoholu, palenia tytoniu i zażywania niektórych leków.

Przebarwienia (brązowe) – to natomiast objaw gromadzenia się złogów melaniny w okolicy oczu, wskutek nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne lub zmian hormonalnych. Typowe dla osób o średnim fototypie.

Obrzęki pod oczami – uwypuklają się wskutek zwiększonej objętości tkanek pod oczami z powodu nadmiaru wody (niższa wydajność drenażu) lub genetycznie uwarunkowanej akumulacji tłuszczu w tym obszarze. Do ich powstawania przyczyniają się brak snu, stres, zmęczenie lub płacz.

Zmarszczki mimiczne – spowodowane są ciągłą gestykulacją, utratą jędrności i elastyczności tkanek. Skurcze mięśni powodują kurze łapki.

Opadająca powieka – wiotkość górnej powieki związana jest z utratą jędrności i elastyczności skóry, a także z zanikiem poduszeczek tłuszczowych i obniżeniem napięcia mięśniowego wraz z wiekiem.

MESOESTETIC GLOBAL EYECON

Mesoestetic global eyecon – globalny zabieg na okolicę oka

Mesoestetic global eyecon to innowacyjny protokół łączący peeling z mezoterapią mikroigłową okolicy oka. Produkty w nim stosowane opracowane zostały specjalnie dla delikatnego obszaru oka i są doskonale tolerowane przez cienką i delikatną skórę w tym miejscu. Zabieg zapewnia maksymalną skuteczność terapeutyczną i minimalną inwazyjność.

Pericular peeling zawiera składniki o działaniu depigmentującym i anti-aging, takie jak kwas azelainowy, rezorcynol, kwas fitowy, kwas salicylowy, kwas mlekowy, kwas cytrynowy. Jest dobrze tolerowany przez okolicę oczu, a żelowa konsystencja zapobiega spływaniu produktu podczas aplikacji.

  • Podczas zabiegu, po odpowiednim oczyszczeniu i przygotowaniu skóry, nakładane są 3 warstwy peelingu (na 3 minuty).
  • Po neutralizacji i zmyciu peelingu – maseczka, krem pozabiegowy i krem z filtrem.

Pericular solution to koktajl na bazie kwasu fitowego, ekstraktu z nostrzyka, ekstraktu z korzenia lukrecji i trokserutyny (pochodnej rutyny) odpowiedni do wykorzystania w zabiegu mikronakłuwania lub innych zwiększających transport transdermalny (ultradźwięki, radiofrekwencja, jonoforeza). Rozjaśnia cienie pod oczami, wzmacnia naczynia krwionośne, skutecznie redukuje obrzęki.

  • Zabieg mikronakłuwania wykonywany może być specjalnym sterylnym narzędziem opracowanym przez firmę mesoestetic, co ułatwia ekstrakcję koktajlu i jego podanie.
  • Po nałożeniu koktajlu na skórę lekarz lub kosmetolog wykonuje mikronakłuwanie ruchem stempelkowym na głębokości 0,25 mm.
  • Na koniec nakładana jest maska crystal fiber eye mask (na 15-20 minut), a następnie aplikowany krem pozabiegowy i ochrona przeciwsłoneczna.
mesoestetic global eyecon

Crystal fiber eye mask to maska żelowa o specyficznym kształcie dopasowanym do konturu oczu. Ma ona działanie depigmentujące, nawilżające, łagodzące. Zawiera kwas traneksamowy, kwas hialuronowy, aloes, ekstrakt z ogórka.

Protokół obejmuje 6 zabiegów co tydzień:
3 x pericular peeling (zabiegi 1, 3 i 5)
3 x pericular solution (2, 4 i 6) + Crystal fiber eye mask

Efekty są już widoczne po jednym zabiegu, ale dla uzyskania optymalnego rezultatu najlepiej wykonać pełen protokół!

Mesoestetic global eyecon – efekty zabiegu

global eyecon - efekty
Redukcja zmarszczek
Poprawa jędrności górnej powieki
global eyecon - efekty
Redukcja obrzęków
global eyecon - efekty
Zmniejszenie cieni pod oczami

Pielęgnacja domowa po zabiegu

Dla wzmocnienia i podtrzymania efektów zabiegu marka mesoestetic zaleca protokół pielęgnacji domowej z użyciem kuracji z gamy mesoestetic age element (oczyszczanie, pielęgnacja dzienna i nocna). Do pielęgnacji oczu znajdziesz w niej:

age element anti-wrinkle eye contour – krem wygładzający zmarszczki wokół oczu, zawiera wyciąg z cedru o miejscowym działaniu obkurczającym naczynia krwionośne, co wpływa na redukcję cieni i worków pod oczami, oraz Acetyloheksapeptyd-1 – syntetyczny peptyd z efektem botoksu, który wygładza zmarszczki poprzez ograniczenie nadmiernej stymulacji mięśniowej w okolicy oka.

age element brightening eye contour – krem na okolicę oka o działaniu rozświetlającym i antyoksydacyjnym. Zawiera sklareolid – bioferment otrzymywany z szałwii muszkatołowej oraz Trisaccharide-FG – glukozyd anionowy pochodzenia biologicznego. Hamuje degradację kolagenu, poprawia napięcie skóry, zmniejsza obrzęk oraz przepuszczalność naczyń krwionośnych, co redukuje worki i rozjaśnia cienie pod oczami.

kremy pod oczy mesoestetic

Partnerem metamorfozy w Dr Jerschina Face & Body Clinique jest:

mesoestetic

www.mesoestetic.pl
www.facebook.com/mesoesteticpolska
www.instagram.com/mesoestetic.poland/

Dodaj komentarz

Podobne tematy

LIVE – efekty metamorfoz!

Rozmawiamy o zabiegach mesoestetic, jakim dr Barbara Jerschina poddała uczestniczki metamorfoz. Zobaczcie efekty!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki