WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Zabiegi z wypełniaczami dla mężczyzn

Szacuje się, że panowie stanowią już ok. 10-15% pacjentów w gabinetach medycyny estetycznej i coraz częściej sięgają po zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy. Dlaczego to dobra metoda i – mimo obaw – warto z niej skorzystać? O czym pamiętać i na jakie efekty można liczyć? Wyjaśnia dr Tomasz Windysz, lekarz medycyny estetycznej, który specjalizuje się w zabiegach dla mężczyzn. Możecie obejrzeć je na filmie powyżej! 

dr Tomasz Windysz
dr Tomasz Windysz

Zabieg poleca dr Tomasz Windysz, lekarz medycyny estetycznej, trener z zakresu podawania wypełniaczy, ambasador marki Hyabell, specjalista od zabiegów dla mężczyzn, właściciel Lekarskiego Centrum Medycznego RenovaMed w Oławie.

Podkreślanie męskich rysów, nie feminizacja

Choć wielu panów obawia się, że podanie wypełniaczy spowoduje u nich feminizację rysów, jest dokładnie odwrotnie! Dzięki umiejętnemu wstrzyknięciu niewielkich ilości kwasu hialuronowego można zaakcentować okolice jarzmową lub kąt żuchwy. Można także wymodelować brodę, co wzmacnia męskie rysy twarzy. Męski kanon bowiem to mocna żuchwa, szeroka broda i widocznie zarysowany łuk brwiowy, a także uwidocznione kości jarzmowe. Te cechy to fenotyp akcentujący wysoki poziom testosteronu. Zmiany są bardzo subtelne i nie widać, że coś było robione, a twarz wydaje się bardziej męska.

Dobór odpowiednich wypełniaczy

Aby efekt był naturalny, ważna jest nie tylko technika podawania wypełniaczy, ale też ich formuła. – Preparaty Hyabell, na których pracuję, mają doskonałe właściwości reologiczne (lepkosprężyste), dzięki czemu łatwo się je podaje i są niezwykle plastyczne, pozwalając na precyzyjną poprawę wyglądu – mówi dr Tomasz Windysz. – Dopasowują się do tkanek i są w nich niewyczuwalne, dzięki czemu efekty są naturalne, a panowie bardzo z nich zadowoleni.

HyabellDla wypoczętego wyglądu

Męska skóra starzeje się wolniej i mniej gwałtownie niż kobieca, choć zmarszczki i bruzdy są zwykle u panów głębsze i bardziej utrwalone. Co im najbardziej przeszkadza? Głównie bruzdy nosowo-wargowe, które nadają twarzy zmęczony i smutny wygląd – tutaj idealnie sprawdzą się wypełniacze, oraz zmarszczki mimiczne, np. lwia bruzda czy zmarszczki poziome czoła – tutaj z kolei z pomocą przyjdzie botox. Podanie niewielkiej ilości toksyny botulinowej sprawi, że w biznesowych sytuacjach emocje nie będą tak bardzo widoczne, a twarz nie będzie wyglądać na wiecznie zdziwioną lub groźną. Niewielkie ilości kwasu hialuronowego są też sposobem na wypełnienie zapadniętej skóry i redukcji sińców pod oczami, co nadaje całej twarzy bardziej wypoczęty wygląd.

zabiegi dla mężczyznKwas hialuronowy do zadań specjalnych

Wypełniacze kwasu hialuronowego są też szybkim i mało inwazyjnym sposobem niechirurgicznej korekcji nosa – pozwalają np. zniwelować niewielki garb, poprawić symetrię nosa, uzupełnić ubytki (np. po urazach). To też szybka metoda… odmłodzenia płatków uszu, które u wielu panów starzeją się w wyjątkowo mało estetyczny sposób (stają się wiotkie i mocno pomarszczone). Wypełniacze można podać w zasadzie w każdy obszar wymagający wymodelowania lub wypełnienia. Nowością jest… powiększanie penisa z jego użyciem!

logo Renovamed

RenovaMed
ul. Żeromskiego 1E/2
55-200 Oława
tel. 664 267 215

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Karisma – kolagen z nici jedwabników

Karisma pobudza młodość skóry od środka! Taka biostymulacja podoba się też mężczyznom. Jeden z nich poddał się temu zabiegowi u dr Magdaleny Pisuli w m-clinic.

Konturowanie męskiej twarzy

W przypadku mężczyzn zabiegi z użyciem wypełniaczy są wykonywane w inny sposób niż u kobiet, tak aby zapewnić pacjentom jeszcze bardziej męski wygląd!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki