WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Konturowanie męskiej twarzy

W przypadku mężczyzn zabiegi z użyciem wypełniaczy są wykonywane w inny sposób niż u kobiet, tak aby zapewnić pacjentom jeszcze bardziej męski wygląd!

Jak starzeje się męska skóra?

W procesie starzenia się dochodzi do zaniku tkanek stanowiących naturalne podparcie dla skóry – zarówno miękkich, jak i kostnych. W efekcie dochodzi do wiotczenia i opadania skóry, choć u panów proces ten zachodzi inaczej i troszkę wolniej niż u kobiet. Związane to jest z budową skóry – grubszą, cięższą i bardziej tłustą (wpływa na to większa ilość gruczołów łojowych). Mężczyźni zwykle mają mniej zmarszczek niż kobiety, a objawy starzenia pojawiają się u nich wolniej i bardziej stopniowo – u kobiet dochodzi do ich powstawania bardziej gwałtownie, zwłaszcza w okresie menopauzy. Ciężka męska skóra łatwiej natomiast poddaje się grawitacji i opadaniu, co powoduje wyraźne ubytki objętościowe, zwłaszcza gdy panowie uprawiają intensywnie sport (mówimy wtedy nawet o tzw. twarzy biegacza). Charakterystyczne jest też nasilające się z wiekiem opadanie brwi u mężczyzn.

Konturowanie i wolumetria – na czym polegają?

Zabiegi wolumetryczne polegają na odbudowie ubytków objętościowych z użyciem wypełniaczy. W przypadku kobiet zabiegi skupiają się na odbudowie środkowej części twarzy (dolina łez, bruzdy nosowo-wargowe, odbudowa okolicy jarzmowej i policzkowej), co wpływa na poprawę całego owalu. U mężczyzn natomiast przede wszystkim zabiegi koncentrują się na uwydatnianiu kąta żuchwy, co prowadzi nie tylko do uzyskania naturalnego efektu wypoczętej twarzy, ale też do maskulinizacji i wyostrzenia męskich rysów. Mówimy więc tutaj nie tylko o wolumetrii, ale też o konturowaniu twarzy.

Wypełniacze Stylage XL i XXL

To wypełniacze polecane do zabiegów wolumetrii i konturowania męskiej twarzy (zobaczycie je na filmie powyżej). Dzięki wyższemu stężeniu kwasu hialuronowego mają one większą siłę unoszenia tkanek, przy zachowaniu „plastyczności” twarzy, co przekłada się na naturalny efekt nawet podczas ruchów mimicznych. Są one stosowane w celu odbudowy ubytków tkankowych w okolicach skroni, kości policzkowych, policzków i brody, a także do konturowania i modelowania owalu twarzy. Preparat XL dostępny jest również w wersji z lidokainą (a więc od razu ze środkiem znieczulającym). Warto podkreślić, że preparat Stylage XXL został nagrodzony jako najlepszy preparat w kategorii: Wypełniacze – odbudowa objętości w konkursie „Perły Dermatologii Estetycznej 2020” organizowanym przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Gdzie wykonać zabieg?

Ruczaj Clinic
ul. Bułgarska 15/U2
Kraków
tel. 793 116 111
hello@ruczajclinic.pl
www.ruczajclinic.pl

Producent Stylage:

Lea Vivacy

Laboratoires Vivacy Polska Sp. z o.o.
www.vivacylab.pl
www.vivacy.pl
www.sklep-vivacy.pl

Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy

Karisma – kolagen z nici jedwabników

Karisma pobudza młodość skóry od środka! Taka biostymulacja podoba się też mężczyznom. Jeden z nich poddał się temu zabiegowi u dr Magdaleny Pisuli w m-clinic.

V Glam by Stylage

Dlaczego warto łączyć korekcję brody z modelowaniem ust? Jak wpływa to na harmonię profilu twarzy? Poznajcie zabieg V Glam by Stylage – u dwóch pacjentek wykonał go dr n. med. Dominik Ludew.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki