WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Zabiegi iniekcyjne na ciało

Zabiegi modelujące i redukujące cellulit to nie tylko urządzenia hi-tech. Na rynku jest wiele preparatów iniekcyjnych, które „rozpuszczają” tkankę tłuszczową i wygładzają skórę. Polecamy je szczególnie na mniejsze obszary ciała, np. na ramiona, okolicę kolan czy fałdki pod biustem. 

Mezoterapia cellulitu

Zabieg polega na podawaniu niewielkich dawek substancji leczniczej bezpośrednio do podskórnej tkanki tłuszczowej na obszarze dotkniętym cellulitem. Zabieg na ciało wygląda podobnie do mezoterapii skóry twarzy – są to punktowe iniekcje wykonywane co kilka centymetrów (skóra wcześniej jest znieczulona kremem EMLA). Preparaty stosowane do zabiegów iniekcyjnych na ciało (np. Alidya, Dermaheal LL czy CelluCare) przyspieszają metabolizm komórek tłuszczowych, redukują lokalny obrzęk wodny, poprawiają mikrokrążenie, drenują. Zawierają składniki o działaniu lipolitycznym, np. fosfatodylocholinę (naturalnie występująca w organizmie substancja, powoduje rozpad trójglicerydów i ich wydalanie z organizmu), L-karnitynę, kofeinę czy wyciąg z karczocha. Popularny preparat Alidya wychwytuje szkodliwe jony żelaza i przywraca sprawność błon komórkowych, zabezpieczając tym samym żywotność i sprawność tkanek już na najbardziej podstawowym poziomie struktury organizmu – zgodnie bowiem z najnowszą teorią, jedną z przyczyn cellulitu jest odkładanie się jonów żelaza w macierzy, która wypełnia przestrzeń pomiędzy komórkami i zespala strukturę tkankową.

Lipoliza iniekcyjna

Ten zabieg polega na miejscowym podaniu preparatu, którego celem jest przede wszystkim „rozpuszczenie” lokalnie nagromadzonego tłuszczyku. Zwykle wykonywany jest cienką kaniulą. Preparaty lipolityczne (np. najpopularniejszy Aqualyx) powodują rozpad komórek tłuszczowych (adipocytów). Działa to w ten sposób, że w miejscu wstrzyknięcia dochodzi do powstania lekkiego stanu zapalnego, a „obrzęknięte” adipocyty pękają. Uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, a wraz z nią do wątroby, gdzie są następnie rozkładane i wydalane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Lipoliza iniekcyjna jest też doskonałym sposobem na redukcję podwójnego podbródka (na co wcześniej nie było skutecznej metody poza skalpelem) – tutaj sprawdzają się preparaty z kwasem deoksycholowym (występującym naturalnie w naszym organizmie), takie jak Cellufrom czy Belkyra.
Lipoliza iniekcyjna świetnie sprawdza się w takich obszarach, jak ramiona, okolice kolan, brzuch czy podwójny podbródek. 
Po zabiegu na skórze mogą pojawić się drobne siniaki, a obszar poddany zabiegowi jest tkliwy. Wszystkie objawy powinny ustąpić w ciągu 3 dni. Zaleca się picie dużej ilości wody przez okres minimum tygodnia, aby usprawnić usuwanie z organizmu „rozbitego” tłuszczyku. Pełen efekt pojawi się po ok. miesiącu.

Nowością na rynku jest Prostrolane Inner-B do redukcji miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej poprzez redukcję lipidów w komórkach tłuszczowych. Cztery unikalne peptydy zawarte w preparacie efektywnie przyspieszają lipolizę i wydatnie opóźniają lipogenezę, bez niszczenia/rozrywania komórek tłuszczowych. Wskazania: podbródek, brzuch, ramiona, brzuch.

Karboksyterapia

Ta zdobywająca coraz większą popularność metoda polega na podskórnym podaniu dwutlenku węgla na obszary wymagające regeneracji. Dobroczynne właściwości dwutlenku węgla znane są już od ponad 80 lat. W latach 30. francuscy kardiolodzy zalecali pacjentom z chorobami krążenia kąpiele w wodzie nasyconej CO2. Z czasem zauważono, że poprawia on też wygląd skóry i w latach 90. zaczęto go podawać podskórnie i wykorzystywać w zabiegach medycyny estetycznej. Zabiegi te nie zdobyły jednak większej popularności ze względu na bolesność techniki podawania gazu do organizmu. Dziś w gabinetach korzysta się z urządzeń do karboksyterapii, które minimalizują nieprzyjemne odczucia i pozwalają przeprowadzić zabieg w bezpieczny i kontrolowany sposób (za pomocą specjalnego „pistoletu” z cienką igiełką). CO2 rozbija złogi tłuszczowe i silnie rozszerza naczynia krwionośne, stymulując metabolizm tłuszczu. Pobudza też krążenie, co oznacza więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry oraz zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jej jędrność. Zabieg, w zależności od leczonego obszaru, trwa od kilku do 30 minut. Nie wymaga znieczulenia i nie wywołuje skutków ubocznych, od razu po nim można wrócić do codziennych zajęć. Nie jest bardzo drogi, a najlepsze efekty uzyskuje się, robiąc serię 6-12 zabiegów co 10 dni.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Sunekos Cell – nowe podejście do leczenia cellulitu

Sunekos Cell to pierwszy preparat, który walczy z cellulitem poprzez zmniejszenie kwasicy w tkankach i pobudzenie mechanizmów poprawy macierzy zewnątrzkomórkowej. Dzięki temu nie tylko usuwa skórkę pomarańczową, ale też zapobiega jej powstawaniu. Zabieg pokazuje dr Ewa Rybicka.

zabiegi modelujące ciało

Zabiegi modelujące sylwetkę

Poznaj zabiegi pozwalające skutecznie pozbyć się niechcianych krągłości i zbędnego tłuszczyku. Hity z gabinetów!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki