WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

10 pytań o kriolipolizę Clatuu Alpha

Kriolipoliza to zabieg polegający na niszczeniu zbędnych komórek tłuszczowych za pomocą niskiej temperatury. Na rynku jest kilka urządzeń do kriolipolizy – jednym z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych jest Clatuu Alpha, stosowany m.in. w Klinice Dr Stachura w Szczecinie. O co najczęściej pytają pacjentki?

1. Na czym polega wymrażanie tłuszczyku?

Komórki tłuszczowe giną w temperaturze poniżej -5 stopni C, a temperatura optymalna do wywołania tego procesu wynosi -9 stopni C. Warunkiem jest utrzymywanie tkanek w tej temperaturze przez co najmniej 40 minut. Co się wtedy dzieje? Zimno prowadzi do zniszczenia błon komórkowych adipocytów i krystalizacji zawartych w nich trójglicerydów, które zostają uwolnione do przestrzeni międzykomórkowych. Następnie są one w naturalny sposób metabolizowane – spalane podczas wysiłku fizycznego (i zamieniane w energię) oraz usuwane przez układ limfatyczny. Dzięki temu następuje redukcja tkanki tłuszczowej w danym obszarze oraz jego precyzyjne wysmuklenie.

2. Czy istnieje ryzyko odmrożenia skóry?

Zimno emitowane podczas zabiegu kriolipolizy nie ma wpływu na otaczające tkanki, takie jak mięśnie, nerwy czy naczynia krwionośne, dzięki czemu zabieg jest skuteczny i bezpieczny, pod warunkiem oczywiście że został wykonany wysokiej jakości, sprawdzonym urządzeniem przez doświadczonego specjalistę. Urządzenie Clatuu Alpha automatycznie dobiera właściwe parametry dla poszczególnych aplikatorów i obszarów, a specjalnie zaprojektowany układ chłodzenia osiąga docelową temperaturę szybciej niż wcześniejsze modele, skracając czas zabiegu i maksymalizując wydajność pracy. Każdy aplikator chłodzący oddziałuje na podskórną warstwę tłuszczową pacjenta bez uszkadzania otaczających ją tkanek i obszarów unerwionych.

3. Czy efekt widać od razu?

Nie, ponieważ lipoliza (w tym przypadku kriolipoliza) nie jest tym samym co liposukcja, czyli zabieg odsysania nadmiernie nagromadzonego tłuszczu. Naturalny proces usuwania zniszczonych zimnem komórek tłuszczowych trwa ok. miesiąca – można (i warto!) wspomóc go w tym czasie przede wszystkim piciem dużych ilości wody, lekką dietą i wysiłkiem fizycznym, a także specjalnymi masażami wykonywanymi w gabinecie. Efekty zabiegu zobaczysz po upływie ok. miesiąca.

4. Czy kriolipoliza jest metodą odchudzania?

Żaden zabieg nie zastąpi odchudzania. Mówimy w tym przypadku o modelowaniu sylwetki i miejscowej redukcji obwodów – nawet o 2-3 cm po jednym zabiegu. Urządzenie Clatuu Alpha to jedna z najskuteczniejszych technologii do kriolipolizy, która pozwala pozbyć się nawet tłuszczyku opornego na dietę czy ćwiczenia. Jest to więc świetne uzupełnienie odchudzania i element kompleksowej dbałości o wygląd sylwetki. Osoby otyłe najpierw powinny zrzucić wagę, aby móc poddać się miejscowej kriolipolizie.

5. Czy można poddać kriolipolizie całe ciało?

Clatuu Alpha pozwala wymodelować dowolną partię ciała – u kobiet to przede wszystkim uda (po stronie wewnętrznej i zewnętrznej), brzuch, tzw. boczki, ale też fałdki pod pachami, na linii biustu oraz nadmiar tkanki tłuszczowej na ramionach i nad kolanami. W czasie jednego zabiegu można maksymalnie opracować trzy obszary. Dlaczego nie więcej? Dlatego że twój organizm po zabiegu musi w naturalny sposób pozbyć się zniszczonych komórek tłuszczowych – zbyt duża ich ilość obciążałaby niepotrzebnie wątrobę i układ limfatyczny.

6. Czy tłuszcz w danym obszarze może powrócić?

Nie, kriolipoliza jest trwałym sposobem usunięcia zbędnej tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru. Jednak pamiętaj, że nie uchroni cię przed przytyciem i zwiększeniem obwodów w innych okolicach, gdy zaczniesz przybierać na wadze.

7. Czy można usunąć niewielką ilość tłuszczyku?

Dzięki specjalnie zaprojektowanym głowicom chłodzącym o różnej wielkości i kształtach (dopasowanych do krzywizny ciała) można usunąć niechcianą tkankę tłuszczową z praktycznie każdego obszaru ciała. Pamiętaj jednak, że tkanka tłuszczowa musi mieć wystarczającą grubość, tak aby dało się ją chwycić w głowicę chłodzącą – tylko wtedy dojdzie do jej skutecznego zamrożenia i usunięcia. Clatuu Alpha to pierwsze urządzenie do kriolipolizy wyposażone w panel chłodzący 360 stopni, co zapewnia bardziej efektywne wymrażanie tkanki tłuszczowej niż znane z innych urządzeń panele dwustronne (wg badań wydajność jest większa o 18,1%!). Co ciekawe, osoba wykonująca zabieg może łatwo wymieniać aplikatory w trakcie zabiegu i operować nimi pod różnym kątem, co zapewnia optymalne efekty zabiegu.

8. Czy zabieg trzeba powtórzyć?

Najczęściej już jeden zabieg daje oczekiwany efekt wyszczuplenia danej partii ciała. Jednak po 4 tygodniach można ocenić uzyskane efektu i ewentualnie wtedy lekarz zakwalifikuje cię do kolejnego zabiegu. Zwykle wykonuje się maksymalnie 2-3 zabiegi na jednej partii w odstępach co 90 dni.

9. Czy zabieg jest bolesny?

Dobrze wykonany – jest procedurą komfortową dla pacjenta. Zwykle odczuwane jest lekkie szczypanie i pieczenie skóry, a także jej delikatne zasysanie, choć niektórym osobom udaje się w trakcie nawet zasnąć :-) Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i przez kilka dni bardziej tkliwa, wszystkie objawy powinny jednak ustąpić samoistnie.

10. Czy kriolipolizie można poddać podwójny podbródek?

Jak najbardziej, to bardzo dobre wskazanie! Szeroka gama aplikatorów Clatuu Alpha pozwala „opracować” dowolną partię ciała, w tym podbródek, w którym często gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej – może to być związane z wiekiem bądź uwarunkowane genetycznie. Kriolipoliza Clatuu Alpha jest jedną z najbardziej skutecznych metod na ten problem i zwykle wystarczy jeden zabieg, aby zobaczyć pożądane efekty.

Zabieg wykonasz w:

Klinika Dr Stachura
ul. Jagiellońska 87
Szczecin
tel. +48 535 35 00 55, 574 45 00 05
www.klinikadrstachura.pl

Dystrybutor Clatuu Alpha:
www.bogdanidermatologia.pl

Dodaj komentarz