WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

endermologia, dr Marta Tazbir

Wszechstronna endermologia

Uroda_bez_tabu_logo_net_LTen popularny zabieg rozpoczął swoją karierę jako skuteczna metoda redukcji cellulitu. Dziś ma bardzo wszechstronne zastosowanie zarówno w poprawie wyglądu twarzy, jak i modelowaniu ciała, a także jako zabieg wspomagający, np. po liposukcji. Jego zalety doceniła dr Marta Tazbir.

Dr Marta TazbirNasz ekspert: dr Marta Tazbir, absolwentka Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi. Pasjonatka. Wizjonerka. Dla swoich pacjentów tworzy indywidualnie dobierany plan terapeutyczny zawierający procedury zabiegowe służące zdrowiu i urodzie. Chętnie dzieli się swoją wiedzą podczas szkoleń z zakresu technik laserowych oraz terapii regeneracyjnych z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego we własnej Klinice Tazbir w Łodzi. Autorka licznych publikacji naukowych z zakresu dermatologii estetycznej i laseroterapii. Od 2006 r. czynnie zajmuje się medycyną estetyczną, której poświęca się każdego dnia. Zwolenniczka umiaru i klasycznego piękna w medycynie estetycznej i nie tylko. W Łodzi prowadzi własną Klinikę Tazbir. www.anvita.com.pl www.laseroterapia.biz

Na czym polega endermologia?

Pod tą powszechną nazwą kryje się zaawansowana technologia stymulacji komórkowej, opracowana i od ponad ćwierć wieku udoskonalana przez markę LPG. Generalnie zabieg polega na mechanicznej stymulacji tkanki, co skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także ujędrnieniem skóry i poprawą jej gęstości. Zabieg pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra odzyskuje młodszy wygląd. Dla jak najlepszych efektów należy wykonać serię (zwykle 8-12) powtórzeń – plan zabiegów zawsze jest ustalany indywidualnie.

Obecnie marka oferuje kilka urządzeń do zabiegów endermologii, w tym najbardziej znane: Endermolab (najbardziej wszechstronne urządzenie, stosowane do modelowania ciała, polecane także po zabiegu liposukcji), Integral (redukcja cellulitu, modelowanie sylwetki, zabiegi na twarz, także okolice oczu) czy Lipo M6 (zabiegi wyszczuplające, lipoliza, cellulit).

endermologiaModelowanie sylwetki – Lipomassage

Zabieg na ciało zawsze zaczyna się indywidualną konsultacją, na podstawie której zostaje dobrany odpowiedni program zabiegów. Pacjent w trakcie zabiegu ma na sobie swój osobisty strój LPG, który zapewnia komfort i prawidłowość wykonania masażu.

Lipomassage LPG to unikalna technika modelowania sylwetki za pomocą stymulacji komórkowej. Opatentowane rolki LPG wyposażone w niezależne silniczki, z możliwością dostosowania prędkości obrotów oraz kierunku, z funkcją ciągłego lub sekwencyjnego zassania, delikatnie ugniata skórę i nagromadzony pod nią zapas tłuszczu, stymulując proces lipolizy (uwalniania tłuszczu). Zabieg stymuluje też produkcję elastyny i kolagenu, dzięki czemu jest też skuteczny w ujędrnianiu skóry i modelowaniu sylwetki. Zabiegi endermologii polecamy w modelowaniu sylwetki w terapiach łączonych, np. z karboksyterapią, radiofrekwencją mikroigłową czy z naszym autorskim zabiegiem wysmuklania sylwetki poprzez stymulację ciepłem i endermologię. Spośród licznych opcji zaawansowanego panela zabiegowego Integrala możemy dowolnie wybierać intersujący nas program zabiegowy (np. cellulit, tkanka tłuszczowa, wiotkość skóry, regeneracja, stymulacja, obrzęki itd.).

Endermolift twarzy

Endermolift®Endermologie® (Mecano-Stimulation) stanowi propozycję innowacyjnych zabiegów przeznaczonych do pielęgnacji twarzy. Ich zadaniem jest rozświetlenie, wypełnienie, ujędrnienie i zagęszczenie skóry. Działamy na główne przyczyny starzenia się skóry, utratę jej gęstości, redukcję zmarszczek, opuchniętych i podkrążonych oczu oraz redukcji podwójnego podbródka. Do wykonania zabiegu wykorzystywana jest głowica Ergolift działająca w oparciu o opatentowaną technologię MPF (Motorizer Pulsating Flaps), która zapewnia Wielowymiarową Stymulację powierzchni skóry, aby fizjologicznie pobudzić jej komórki. Do zabiegów na twarz wykorzystywana jest specjalnie zaprojektowana głowica, działająca w oparciu o opatentowaną technologię Lift. Sprowadza się przede wszystkim do synergicznego działania dwóch klapek w komorze zabiegowej głowicy. Jednocześnie następuje sekwencyjne zasysanie skóry, co ma na celu stymulację tkanki obwodowej. – Podczas zabiegu do powierzchni skóry doprowadzane są mikroimpulsy, które docierają do głębszych warstw naskórka i pobudzają działanie fibroblastów. W wyniku tej reakcji zwiększona zostaje naturalna produkcja kolagenu i elastyny. Powoduje to poprawę napięcia, elastyczności i sprężystości skóry, ujędrnienie, wypełnienie, a także rozświetlenie skóry – wyjaśnia nasz ekspert, dr Marta Tazbir. Dodatkowo Endermolift poprawia krążenie żylno-limfatyczne, usuwa włókniste bariery, co wpływa na zwiększenie natlenienia tkanki.

Proponowane zabiegi Endermolift™ w Klinice Tazbir:

Anti-Aging Replumping Endermolift™ – zabieg do twarzy ze skłonnością do zapadniętych policzków, który przywraca gęstość skórze, dając naturalny efekt wypełnienia, podwaja „samonawilżenie” skóry, wygładza bruzdy i drobne zmarszczki.

Anti-Aging Firming Endermolift™ – zabieg do twarzy ze skłonnością obwisłej skóry. Ujędrnia skórę, zwiększając efekty naturalnego liftingu, zmiękcza skórę dla lepszej ochrony, hamuje naturalny rozkład włókien kolagenu.

Anti-Aging Resculpting Endermolift™ – zabieg dla twarzy ze skłonnością do miejscowej otyłości. Aktywuje naturalny proces lipolizy, modeluje owal twarzy, eliminuje toksyny aby przywrócić skórze blask, zmniejsza pory skóry.

Detox Endermolift™ – zabieg usuwający oznaki zmęczenia – doskonały na dzień po nocnym przyjęciu lub po podróży. Eliminuje toksyny i drenuje w celu oczyszczenia skóry, wyrównuje objętość i wygładza teksturę skóry.

Glow Endermolift™ – zabieg wykorzystywany przez makijażystów gwiazd, idealne rozświetlenie skóry na specjalne okazje. Delikatnie złuszcza skórę, dwukrotnie zwiększa rozświetlenie skóry i znakomicie wyrównuje koloryt skóry.

Endermolift

Zastosowania medyczne

– Już wkrótce w naszej klinice wprowadzimy nowość – endermologię medyczną, która może być stosowana tylko przez lekarzy – zdradza dr Marta Tazbir. – Zabieg ten polecam też szczególnie przed i po liposukcji czy lipolizie laserowej. Endermologia usprawnia drenaż, likwiduje obrzęki, wyrównuje strukturę skóry po zabiegu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dzięki temu efekt pojawia się szybciej i jest ładniejszy. W połączeniu z innymi procedurami medycyny estetycznej dla zwiększenia efektów końcowych zastosowanych wcześniej terapii, w leczeniu blizn pooparzeniowych i pooperacyjnych, w leczeniu niewydolności naczyniowej, obrzęków limfatycznych, sztywności, skurczów i bólów mięśni, jako rehabilitacja ścięgien i więzadeł oraz w terapii bólów pooperacyjnych, fibriomialgii czy w leczeniu skutków ubocznych po mastektomii. To tylko nieliczne z tych wskazań medycznych…

logo Klinika TazbirKlinika Tazbir
ul. Świętojańska 5/9
Łódź
tel. 506 17 06 29
www.klinikatazbir.pl

Dodaj komentarz

Podobne tematy

dieta

Bye Bye tłuszczyku!

Dziś Tłusty Czwartek, a że tradycja zobowiązuje należy, wręcz wypada, zjeść choć jednego pączka. Nawet jeśli zbędnego tłuszczyku trochę już mamy… Ale […]

Wszechstronne zastosowanie laserów

Słowo „wszechstronny” naprawdę doskonale obrazuje możliwości, jakie medycynie estetycznej dały lasery. Wszystkie sekrety laseroterapii zdradza dr Marta Tazbir. Zobacz, w […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki