WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Wszechstronne zastosowanie laserów

Słowo „wszechstronny” naprawdę doskonale obrazuje możliwości, jakie medycynie estetycznej dały lasery. Wszystkie sekrety laseroterapii zdradza dr Marta Tazbir. Zobacz, w czym może pomóc zabieg z użyciem lasera i jak dobrać laser do potrzeb skóry.

Dr Marta TazbirNasz ekspert: dr Marta Tazbir, absolwentka Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi. Pasjonatka. Wizjonerka. Dla swoich pacjentów tworzy indywidualnie dobierany plan terapeutyczny zawierający procedury zabiegowe służące zdrowiu i urodzie. Autorka licznych publikacji naukowych z zakresu dermatologii estetycznej i laseroterapii. Od 2006 r. czynnie zajmuje się medycyną estetyczną, której poświęca się każdego dnia. Zwolenniczka umiaru i klasycznego piękna w medycynie estetycznej i nie tylko. W Łodzi prowadzi własną działalność medyczną Klinika Tazbir Medycyna Estetyczna. www.klinikatazbir.plwww.laseroterapia.biz

Zastosowania laseroterapii

Rozwój nowoczesnych technik laserowych zrewolucjonizował dermatologię estetyczną i dermatochirurgię. Laseroterapia stała się obecnie tzw. złotym standardem w zabiegach odmładzania skóry, usuwania przebarwień i epilacji. W gabinetach medycyny estetycznej najczęściej stosuje się ją też w celu usuwania zmian naczyniowych różnego rodzaju. Znalazła też w ostatnich latach zastosowanie w ginekologii estetycznej, poprawiając wygląd i funkcjonalność okolic intymnych kobiety. Zabiegi laserowe są najczęściej stosowane w celu usuwania zmian naczyniowych: naczyniaków krwionośnych, płaskich i teleangiektazji (70% wskazań), wirusowych (z grupy brodawek), ale także owłosienia czy zabiegów anti-aging. Możliwości zastosowania laseroterapii w odmładzaniu skóry są nieograniczone i zależą od rodzaju systemu laserowego oraz procedur dodatkowych w terapiach skojarzonych, zwłaszcza z użyciem PRP. A jesień to czas, w którym nasza skóra potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji – regeneracji, odbudowy, przebudowy, rekonstrukcji niejako po letnich dniach, obfitujących w kąpiele słoneczne. Dlatego wraz z zakończeniem wakacji warto poddać się profesjonalnym zabiegom z dziedziny medycyny estetycznej i laseroterapii. Nie tylko przywrócą one skórze właściwą kondycję, ale również pomogą przeciwdziałać mankamentom urody, takim jak rozszerzone naczynka, zmarszczki, przebarwienia czy blizny. W okresie jesiennym szczególnie rekomenduję wykonywanie zabiegów niezalecanych latem, jak np. depilacja laserowa czy laserowe zabiegi odmładzające, liftingujące i pielęgnujące skórę twarzy i ciała.

Najpopularniejsze zabiegi dostępne w naszej klinice, dzięki którym kompleksowo zadbasz o swoje ciało jesienią, to przede wszystkim zabiegi laseroterapii i urządzeń hi-tech.

Sama nazwa „laser” powstała od angielskiego wyrażenia Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation, co oznacza wzmocnienie światła poprzez wymuszoną emisję jednorodnego promieniowania elektromagnetycznego. Światło laserowe oddziałuje na odpowiednie cząsteczki pochłaniające znajdujące się w skórze tzw. chromofory. Chromoforami mogą być: hemoglobina (redukcja naczynek), melanina (leczenie przebarwień), kolagen (odmładzanie) oraz woda (odparowanie zmian dermatologicznych).

W Klinice Tazbir pracujemy na profesjonalnych certyfikowanych sprzętach medycznych najlepszych światowych marek, po to, aby zapewnić naszym pacjentom wysoki poziom oraz skuteczność i bezpieczeństwo świadczonych usług.

Laser frakcyjny ablacyjny eCO2 – przeciw rozstępom i bliznom

Choć jesień nie sprzyja eksponowaniu ciała, warto zawczasu zatroszczyć się o jego nieskazitelny wygląd. Laser frakcyjny CO2 to skuteczna broń w walce z typowymi defektami skóry, takimi jak rozstępy, przebarwienia, blizny czy zmarszczki. Wiązka lasera prowadzi do powstania serii kontrolowanych mikrouszkodzeń w skórze, wskutek których zapoczątkowany zostaje proces produkcji nowych włókien kolagenowych. Taka głęboka odbudowa skóry przyczynia się do wzrostu jej elastyczności oraz wygładzenia. Zastosowanie lasera frakcyjnego pozwala wyraźnie zredukować obecne na skórze przebarwienia, szpecące blizny potrądzikowe, rozstępy czy bruzdy. Działanie lasera CO2 oparte jest na ablacji, czyli na podgrzaniu i jednoczesnym odparowaniu wody z poszczególnych warstw skóry wskutek promieniowania laserowego. W obszarze zabiegowym powstają mikroskopijne ranki, wokół których pozostają fragmenty nieuszkodzonej skóry. Dzięki temu proces regeneracji tkanki przebiega szybciej i jest krótszy. Jednocześnie powoduje zmianę struktury skóry oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Jest to tzw. technika ablacyjnej, mikropunktowej fototermolizy. Umożliwia ona uzyskanie znakomitych efektów terapii w znacznie krótszym czasie, zwłaszcza w przypadku leczenia blizn i rozstępów ma to niebagatelne znaczenie.

Efekty zabiegu za zastosowaniem lasera eCO2
Efekty zabiegu za zastosowaniem lasera eCO2

Laser eCO2 to laser ablacyjny. A to oznacza, że uszkadza on wszystkie warstwy skóry łącznie z jej powierzchnią. Czyli złuszczamy naskórek oraz jednocześnie działamy głębiej, w skórze właściwej. Dzięki zaawansowanej technologii konkretnie tego modelu lasera eCO2, w którym wiązka promieniowania pobudzana polem radiowym RF i komputerowo sterowaną głowicą skanującą zsynchronizowana jest z pracą lasera, szybko i precyzyjnie działamy na danym obszarze tworząc tzw. mikrokolumny ablacyjne. Ich udział w całej powierzchni zabiegowej nie przekracza zazwyczaj 20%. Procent uszkodzenia skóry poddanej zabiegowi decyduje o stopniu jej przebudowy, więc im bardziej agresywny zabieg, tym bardziej nasilony – widoczny efekt kliniczny. Ma to znaczenie np. w przypadku laserowego leczenia blizn czy rozstępów. Jednakże należy pamiętać, że nie zawsze technika ta się sprawdza, np. przy zastosowaniu technologii eCO2 w usuwaniu poszerzonych porów czy przebarwień wskazana jest pewnego rodzaju wstrzemięźliwość.

Dobór odpowiednich parametrów zabiegowych w rękach doświadczonego operatora pozwala osiągnąć znakomite efekty kliniczne. Większość pacjentów uzyskuje znaczną poprawę już po jednym zabiegu, ale bardziej nasilone zmiany mogą wymagać ich 2 lub więcej. Zbiegi z wykorzystaniem akurat tej technologii mają wiele zalet w porównaniu do innych, również ablacyjnych metod leczenia oraz innych laserów frakcyjnych. Co oznacza frakcyjny? Wydzielający frakcje, frakcjonujący, dzielący, a więc tworzący w skórze mikrokolumny uszkodzeń termicznych, pozostawiając pomiędzy zdrową, nieuszkodzoną skórę. Dzięki określonemu trybowi rozkładu impulsów redukujemy ból podczas zabiegu, przyspieszamy sam zabieg, ale przede wszystkim poprawiamy wyniki uzyskując bardziej spektakularne efekty.

Zabiegi skóry ablacyjnym laserem frakcyjnym eCO2 szybko i efektywnie redukują: blizny potrądzikowe czy rozstępy, poprawiają pigmentację, odcień i teksturę skóry, a także eliminują zmarszczki. Zabiegi eCO2 doskonale sprawdzą się również na powiekach i delikatnej skrze wokół oczu czy na szyi i dekolcie. Stymulacja przebudowy kolagenu jest duża i długotrwała. Możemy posłużyć się tą technologią w zabiegach prewencyjnych Anti Age, ale również w dermatochirurgii do usuwania wszelkich drobnych zmian skórnych, a także… do pobudzania wzrostu włosów.

Pierwszy laserowy endolifting twarzy

To zabieg idealny dla pacjentów, którzy cenią sobie procedury skuteczne i niepowodujące długiego okresu rekonwalescencji. Fotona 4D to laserowy lifting twarzy realizowany poprzez połączenie czterech różnych procedur zabiegowych podczas jednego zabiegu.

Zaczynamy od Endoliftingu. Jest to procedura odbywająca się wewnątrz jamy ustnej. Opracowujemy niejako od środka okolice przebiegu mięśni policzka, nad górną wargą, a także, bardzo dokładnie, okolice przedsionka jamy ustnej, po to aby spłycić bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki marionetki czy te nad ustami. Nieablacyjne działanie lasera Er:YAG umożliwia kontrolowane i delikatne podgrzanie tkanek błony śluzowej jamy ustnej w celu stymulacji włókien kolagenowych. Zresztą ta sama procedura jest z powodzeniem wykorzystywana w śluzówce pochwy…

Drugi etap Fotony 4D to tzw. FRAC3D czyli nieablacyjne odmładzanie niedoskonałości z głębszych warstw skóry. Frakcyjny efekt 3D prowadzi do powstania drobnych, regionalnych punktów wysokiej temperatury na różnej głębokości skóry. Stanowi to uzupełnienie działania trybu Endoliftingu. Działanie nieablacyjne oznacza, że podczas tej procedury nie uszkadzamy warstwy zewnętrznej skóry, tylko działamy w jej wnętrzu, w warstwach skóry właściwej. Dzięki tej procedurze możemy również pozbyć się uciążliwego nieestetycznego rumienia na twarzy czy drobnych teleangiektazji, czyli tzw. pajączków naczyniowych.

Kolejny etap to tzw. Piano czyli impuls lasera Nd:YAG. Stosowany jest on w celu zwiększenia napięcia skóry twarzy na całej grubości czyli lifting. Szybkie i bezpieczne podgrzanie skóry koncentrujące się na dostarczeniu energii aż do tkanki podskórnej! Ta procedura również może służyć do wyszczuplania twarzy, poprawy jej kształtu poprzez zliftingowanie jej owalu czy podgrzanie miejscowo zlokalizowanego tłuszczyku.

I ostatni etap Fotony 4D to Superfacial, czyli tzw. peeling laserowy. Działamy tutaj w sposób ablacyjny laserem Er:YAG, złuszczając wszystkie warstwy naskórka. Doskonale tą procedurą wygładzamy skórę, rozjaśniamy ją, usuwamy przebarwienia czy poszerzone pory. Ponadto każdy z tych trybów może być wykonywany osobno, ale najlepsze efekty, spektakularne efekty WOW można osiągnąć poprzez połączenie całej kuracji Endoliftingu w jedną procedur, w jednym zabiegu.

Fotona 4D wskazana jest dla osób, które chcą w sposób nieinwazyjny pozbyć się bruzd nosowo-wargowych (alternatywa dla wypełniaczy!), zniwelować zmarszczki, zmniejszyć wiotkość skóry lub pozbyć się uciążliwych niedoskonałości. Zabieg laserowy Fotona 4D, zarówno zewnętrznej powierzchni twarzy, jak i wewnątrz jamy ustnej, pozwala na kurczenie się kolagenu na całej grubości skóry dla osiągnięcia trwałego ujędrnienia i zwiększenia objętości bez stosowania wypełniaczy. Połączenie tych czterech wyjątkowych trybów i dwóch uzupełniających długości fali pozwala na przeprowadzenie skutecznego zabiegu liftingu twarzy już w ramach jednej sesji!

Jest to jeden z najbardziej wszechstronnych laserów na rynku, pozwalający na wyeliminowanie wielu problemów zarówno estetycznych, jak i zdrowotnych. Wśród kluczowych zabiegów jest m in. redukcja trądziku, blizn i innych zmian potrądzikowych, usuwanie rumienia, zmian barwnikowych, grzybicy paznokci, zamykanie naczynek, resurfacing i lifting skry bez użycia skalpela, ablacyjne i nieablacyjne odmładzanie skóry, eliminowanie chrapania i szeroki panel wskazań dotyczący problemów intymnych (nowoczesna, nieinwazyjna ginekologia laserowa)

Laserowe zamykanie naczynek

Jesień to idealna pora, by pozbyć się nieestetycznych pajączków, rumienia czy naczyniaków. Do zamykania rozszerzonych naczynek wykorzystywany jest laser Nd:YAG (neodymowo-jagowy). Laser tego typu oddziałuje na głębsze warstwy skóry, nie naruszając jej ciągłości. Podczas zabiegu emitowane światło lasera prowadzi do tzw. fototermolizy. Ulega ono pochłonięciu przez hemoglobinę – czerwony barwnik krwi, po czym zamienia się w ciepło. Wzrost temperatury sprawia, że zawarta w tkance woda odparowuje, a naczynia zostają zamknięte i wchłonięte. Laser emitujący tą długość fali oddziałując na barwnik – hemoglobinę – usuwa problem naczynek raz na zawsze. Do dyspozycji są różne średnice plamki zabiegowej tak, aby i te cieńsze i delikatniejsze naczynka na twarzy czy te grubsze i mocne naczynka na nogach mogły być z powodzeniem usunięte. Możemy likwidować zarówno czerwone i niebieskie naczynka. Świetnie poradzimy sobie również z rumieniem czy trądzikiem, tym różowatym czy pospolitym. Drobne  naczyniaki czy inne malformacje naczyniowe to też nie problem. Dysponując odpowiednim sprzętem bez większego wysiłku pozbędziemy się tego kłopotu. Dodatkowym atutem tego lasera są np. zabiegi silnie liftingujące skórę, poprawiające owal twarzy czy leczące grzybicę np. paznokci.

Fotona Intima do zabiegów intymnych

O zastosowaniu laserów w ginekologii estetycznej przeczytasz TUTAJ >>>

Laserowe usuwanie plam i przebarwień

Po lecie szczególnie walczymy ze wszelkimi zmianami kolorytu i fakturą skóry. Wygładzamy, naciągamy, likwidujemy nieestetyczne mankamenty urody. Najczęściej pojawiają się plamy czy przebarwienia posłoneczne. Jak skutecznie je usunąć? W tym celu wykorzystujemy laser ER:YAG (erbowo-jagowy). Ta długość fali w wykorzystywanym przez nas systemie laserowym Fotona Spectro Sp działa na skórę dokładniej niż inne technologie laserowe. Energia lasera Er:YAG jest wysoce pochłaniana w wodzie – głównym docelowym chromoforze (odbiorcy) w resurfacingu (odmładzaniu) skóry – i dzięki temu może działać na nią z doskonałą  precyzją i niewielkim uszkodzeniem cieplnym. Pozwala to ograniczyć nam do minimum niepożądane efekty, takie jak zmiana kolorytu skóry, utrzymujący się rumień, jak również wydłużony czas rekonwalescencji.

Pełne dostosowanie do potrzeb pacjenta pozwala na precyzyjne osiągnięcie pożądanych wyników. Można również wykonywać zabiegi w tzw. trybie Smooth czyli wykonywać nieablacyjny zabieg laserowy Er:YAG. Tryb Smooth traktuje skórę w sposób delikatny i nieablacyjny, bez krwawienia i z kontrolowanym rozmieszczeniem temperatur. Energia dostarczana jest w taki sposób, że nie dochodzi do wzrostu temperatury na powierzchni skóry a jednocześnie dochodzi do jednorodnego nagrzewania w jej obrębie. Tryb Smooth pozwala na nieablacyjne laserowe modelowanie skóry oparte na kontrolowanej indukcji termicznego uszkodzenia kolagenu, zachowując naskórek. Oprócz natychmiastowego efektu w postaci kurczenia się włókien kolagenowych, rozpoczęcie neokolagenezy powoduje powstawanie nowego kolagenu. Przyczynia się to do znaczącej poprawy elastyczności tkanek poddawanych laseroterapii. Największymi korzyściami wynikającymi z zastosowania tej technologii jest zmniejszenie inwazyjności procedur resurfacingu (czyli wszelkich metod laserowego odmładzania) skóry oraz przyspieszona rekonwalescencja i zwiększona skuteczność gojenia się skóry po tego typu laserowych zabiegach. Oprócz usuwania plam i przebarwień doskonale poradzimy sobie z nieestetycznymi  rozszerzonym porami, łojotokiem, blizenkami czy ogólną poprawą kolorytu skóry.

Depilacja Vectus

laser VectusMówiąc o laserach, nie można nie wspomnieć o depilacji tą metodą. Nowoczesne urządzenia są coraz bardziej skuteczne, bezpieczne i komfortowe dla pacjenta. W Klinice Tazbir stosujemy laser Vectus – jedyny na świecie laser wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze Skintel. System ten określa poziom melaniny i na podstawie odczytu automatycznie dobiera indywidualnie dla każdego pacjenta optymalne parametry zabiegu. Umożliwia to zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia, a w efekcie gwarantuje większą skuteczność i wysokie bezpieczeństwo. Dzięki specjalnej głowicy zapewnione jest chłodzenie skóry podczas zabiegu  wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna, a zabieg praktycznie bezbolesny. Laser diodowy Vectus jest ponadto najszybciej pracującym systemem w swojej kategorii, a dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać epilację dużych powierzchni w zaledwie kilka minut. Co warte podkreślenia, jest skuteczny w epilacji zarówno jasnego, jak i ciemnego owłosienia, niezależnie od rodzaju karnacji. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach 1-3 miesięcy.

Młoda i jędrna skóra

Gdy skóra traci sprężystość staje się wiotka i cienka, a w lustrze widzimy, że „owal nam opada”, pogłębiają się „chomiczki”, ramiona wiotczeją czy drugi podbródek się jeszcze powiększa, nie musimy iść pod skalpel. Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje obecnie szereg mniej inwazyjnych procedur o krótkim okresie rekonwalescencji i tak dobrych efektach klinicznych, że nie ma potrzeby na większą ingerencję… Termolifting mikroigłowy czy radiofrekwencja mikroigłowa czyli Infini RF to zabieg, który wykorzystuje pole radiowe w celu ujędrnienia i przestrzennego zagęszczenia skóry na twarzy jak i na ciele. Zaopatrzona w mikroigły specjalnie zaprojektowana (jednorazowa!) głowica pozwala im dotrzeć w głąb skóry, na dokładnie zaplanowaną głębokość, co znacznie podnosi skuteczność tej metody odmładzania i twarzy i ciała. Emitowany impuls radiowy sprzyja podgrzaniu okolicznych tkanek, stymulując tym samym proces produkcji nowego kolagenu.

zabieg Infini, Klinika Tazbir

W zależności od wdrożonych parametrów możemy zadziałać albo przeciwzmarszczkowo (Anti-Aging) albo liftingująco (zagęszczanie i ujędrnianie skóry). W rezultacie, skóra ulega wygładzeniu, napięciu, zagęszczeniu, a widoczne na jej powierzchni zmarszczki zostają zredukowane. Termolifting to również znakomity sposób na poprawę owalu twarzy, zlikwidowanie „drugiego” podbródka czy „chomików”, uwydatnienie kości policzkowych czy wymodelowanie wybranych partii ciała (ramiona, brzuch, uda). Zabieg termoliftingu z powodzeniem jest także stosowany w walce z nadmierną potliwością. Poprzez innowacyjny system pulsacyjnego wstrzeliwania mikroigieł na konkretnej głębokości i deponowania pola radiowego o określonych, dostosowanych do potrzeb pacjenta parametrach usuwamy problem nadmiernej potliwości. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się wtedy dłużej niż po zastosowaniu toksyny botulinowej. I jest równie skuteczny.

Inne zastosowania tego urządzenia medycznego to rozstępy, blizny czy likwidacja luźnej skóry. W Klinice dr Marty Tazbir stosowane są autorskie programy procedur laserowych i urządzeń Hi-Tech zwłaszcza z użyciem osocza bogatopłytkowego, peelingów chemicznych, Dermapena, kwasu hialuronowego czy innych właśnie po to, aby efekty laseroterapii były jeszcze bardziej spektakularne, szybkie i o minimalnym czasie rekonwalescencji.

logo Klinika TazbirKlinika Tazbir
ul. Świętojańska 5/9
Łódź
tel. 506 17 06 29
www.klinikatazbir.pl

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Picolo Premium

Zabiegi laserem pikosekundowym w Self Esteem Clinic

Self Esteem Clinic w Warszawie jest pierwszą kliniką w Polsce, która wprowadziła do swojej oferty laser pikosekundowy nowej generacji PicoLO Premium. Zobaczcie na filmie zabiegi, jakie u Marty, Moniki i Renaty wykonała dr Agnieszka Lew-Mirska.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki