WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

depilacja laserowa

Depilacja laserowa – prawdy i mity

Tradycyjne golenie maszynką, depilacja woskiem, pastą cukrową czy depilatorem to zabiegi pozwalające na krótko cieszyć się gładką skórą. Dodatkowo w przypadku zastosowania tych metod bardzo często obserwujemy występowanie podrażnień, wrastających włosków i zapalenia okołomieszkowego, które negatywnie wpływają na wygląd naszej skóry. Dlatego coraz częstszym wyborem jest depilacja laserowa. Jakie mity wokół niej narosły? Zdradzają eksperci z Ruczaj Clinic w Krakowie!

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który pozwala nam zaoszczędzić mnóstwo czasu, a także pożegnać się z nieestetycznymi śladami po depilacji. Nic dziwnego, że jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetologicznych. Oczywiście, jak to dzieje się zwykle wśród topowych zabiegów, wokół depilacji laserowej narosło wiele mitów, które czas rozwiać raz na zawsze! Przedstawiamy Wam mity o depilacji laserowej, które słyszymy najczęściej.

Mit 1. Depilacja laserowa jest niebezpieczna dla kobiet posiadających wkładkę domaciczną.

Gdy zabiegi są wykonywane na sprawdzonym certyfikowanym medycznym sprzęcie do depilacji laserowej, nie ma możliwości aby wiązka lasera wniknęła tak głęboko. W przypadku depilacji laserowej Soprano Ice Titanium posiadamy trzy wiązki fali, które działają na głębokościach: 755 nm (wiązka aleksandrytowa), 810 nm (wiązka diodowa), 1064 nm (wiązka aleksandrytowa). Znając powyższe wartości z całą pewnością możemy stwierdzić, że wiązka lasera do depilacji nie jest w stanie uszkodzić wkładki domacicznej.

depilacja laserowa Soprano Ice

Mit 2. Depilacja laserowa może uszkodzić narządy rodne.

Tak naprawdę odpowiedź będzie taka sama jak w przypadku mitu 1. Lasery do depilacji z certyfikatem unijnym oraz zarejestrowane jako urządzenia medyczne posiadają najwyższą klasę bezpieczeństwa. Nie ma możliwości, aby wiązka lasera przeniknęła głębiej, niż podaje charakterystyka sprzętu medycznego. Depilacja laserowa bikini jest więc w zupełności bezpiecznym zabiegiem, w którym nie musimy obawiać się o uszkodzenie tkanek położonych głębiej.

Mit 3. Depilacja laserowa działa tylko na czarne włosy.

Działanie lasera do depilacji uzależnione jest ściśle od długości fali, jakie mamy w danym urządzeniu. W przypadku lasera do depilacji Soprano Ice Titanium posiadamy długości:

  • 810 nm (wiązka diodowa) – działa na czarne i brązowe owłosienie,
  • 755 nm (wiązka aleksandrytowa) – działa na jasne owłosienie,
  • 1064 nm (neodymowo-yagowa) – stosowana przy jasnym i ciemnym owłosieniu i ciemniejszej skórze.

Jak widzimy depilacja laserowa Soprano Ice Titanium posiada szerokie możliwości zabiegowe i sprawdzi się nie tylko w przypadku czarnych, ale również jasnych włosów.

Mit 4. Depilacja laserowa jest możliwa tylko u osób z bardzo jasną karnacją.

To prawda, że głównym problemem w depilacji laserowej ciemniejszych fototypów skóry jest wysoka zawartość melaniny, a co za tym idzie wyższa absorpcja energii lasera przez skórę.  Poprzez to mniejsza ilość energii wnika do macierzy włosa, który ma ulec zniszczeniu, co wpływa na słabszy efekt zabiegów, a także na większe ryzyko działań niepożądanych, takich jak oparzenia. Laser do depilacji Soprano Ice Titanium charakteryzuje się głębszym wnikaniem fali, poprzez co ogranicza wchłanianie energii na poziomie naskórka, natomiast zwiększa wchłanianie energii na poziomie tkanek docelowych, tj. mieszków włosowych. Dzięki tak zaawansowanej technologii możemy wykonywać zabiegi działając dokładnie tam, gdzie chcemy, nie uszkadzając przy tym tkanek dookoła. Depilacja laserowa Soprano Ice Titanium sprawdzi się więc nawet u osób z ciemniejszą karnacją.

Mit 5. Pomiędzy zabiegami depilacji laserowej nie można golić owłosienia.

Na 4 tygodnie przed zabiegiem i w trakcie serii zabiegów depilacji laserowej nie należy stosować innych niż maszynka metod usuwania owłosienia, tj. takich jak depilator, wosk, pęseta, kremy do depilacji. Natomiast skórę do zabiegu należy ogolić (najlepiej dzień wcześniej), a pomiędzy seriami zabiegów również nie ma przeciwwskazań, jeżeli chodzi o golenie maszynką.

Mit 6. W przypadku rozszerzonych naczyń zabieg depilacji nie jest możliwy.

Drobne rozszerzone naczynia włosowate nie są w żadnym przypadku przeciwwskazaniem do depilacji laserowej, wręcz przeciwnie – laser Soprano Ice Titanium posiada wiązkę Nd-Yag, która jest najbardziej popularną falą wykorzystywaną do leczenia powierzchownych zmian naczyniowych. W związku z powyższym dzięki zabiegom depilacji laserowej możemy również zamknąć drobne zmiany naczyniowe występujące w miejscu zabiegowym. W przypadku większych zmian naczyniowych, takich jak żylaki, wykonanie zabiegu depilacji laserowej rzeczywiście może być przeciwwskazaniem. W związku z powyższym przed rozpoczęciem zabiegu należy skonsultować się z odpowiednim specjalistom.

Mit 7. Nie można wykonywać zabiegów depilacji laserowej podczas menstruacji.

Menstruacja nie wpływa w żaden sposób na zabiegi depilacji laserowej ani zabieg depilacji laserowej nie wpływa na przebieg menstruacji. W tych dniach często jesteśmy bardziej wrażliwe na odczucia bólowe, więc jedynym objawem może być większy dyskomfort w trakcie wykonywania zabiegu depilacji laserowej. Gdy jesteś w trakcie menstruacji, koniecznie poinformuj swojego kosmetologa o tym fakcie – może zastosować dodatkowe znieczulenie, jeżeli wystąpi u ciebie wysoka nadwrażliwość.
 

Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy

V Glam by Stylage

Dlaczego warto łączyć korekcję brody z modelowaniem ust? Jak wpływa to na harmonię profilu twarzy? Poznajcie zabieg V Glam by Stylage – u dwóch pacjentek wykonał go dr n. med. Dominik Ludew.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki