WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Usuwanie zmian naczyniowych – laser Cutera Excel V+

Laser Excel V+ to najnowsza generacja lasera Cutera do zamykania zmian naczyniowych. Pozwala skutecznie redukować większość zmian barwnikowych i naczyniowych, nawet tak trudnych w leczeniu, jak plamy winne, malformacje naczyniowe, rozległy rumień czy trądzik różowaty. Zabiegi są krótsze i bardziej komfortowe, nie wymagają rekonwalescencji. 

laser Cutera excel V+Na czym polega laserowe usuwanie zmian naczyniowych?

Wiązka lasera dociera do naczyń krwionośnych (np. pajączków) i tam jest pochłaniana przez hemoglobinę, co powoduje reakcję zapalną i zamknięcie światła naczynia, bez uszkadzania tkanek wokół. Najłatwiej zamykają się typowe teleangiektazje, wyglądające jak siatka niteczek, dużo trudniej rozległe i głębokie zmiany naczyniowe, takie jak plamy winne. Zabieg jest krótki, zwykle trwa od kilku do kilkunastu minut. Aby podnieść komfort pacjenta, można zastosować znieczulenie miejscowe bądź chłodzenie kontaktowe (tak jak w nowym laserze Cutera excel V+). Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu (naczynka dosłownie znikają pod dotknięciem lasera!), ale w zależności od rodzaju zmian i ich rozległości czasami trzeba wykonać zaleconą przez lekarza serię powtórzeń w odstępach co 4-6 tygodni. Po zabiegu skóra może być lekko obrzęknięta i zaczerwieniona, mogą też pojawić się drobne strupki. Zmiany te mają charakter przejściowy i ustępują w ciągu kilku dni. Można je przykryć makijażem zazwyczaj bezpośrednio po zabiegu. Jeśli leczymy plamy barwnikowe, ulegają one po ściemnieniu i złuszczają się po ok. 3-5 dniach.

Co wyróżnia laser Cutera excel V+?

Excel V+ to udoskonalona wersja wcześniejszego, topowego lasera naczyniowego Cutera. Łączy dwie długości fali: 532 + 1604 nm. Uzyskano w nim parametry niedostępne w żadnym innym laserze do zmian naczyniowych – wysokoenergetyczne i krótkie impulsy pozwalają na bardzo skuteczne i bezpieczne leczenie trudnych zmian pigmentacyjnych, w tym plam winnych u dzieci. Leczenie jest komfortowe dla pacjenta dzięki zastosowaniu systemu kontaktowego chłodzenia z wykorzystaniem szafiru (schładzanie skóry przed zabiegiem, w trakcie i po impulsie). Laser wyposażony jest w trzy różne głowice:

CoolView
laser Cutera Excel V+

Podstawowa głowica naczyniowa zyskała o 50% większą moc, a sama plamka została powiększona (teraz 16 mm), co pozwoliło skrócić czas potrzebny na wykonanie zabiegu nawet o połowę. CoolView 1064 nm pozwala na efektywne i bezpieczne leczenie głębszych, ciemniejszych zmian naczyniowych na wszystkich typach skóry. CoolView 532 nm stanowi natomiast doskonałe rozwiązanie w leczeniu powierzchniowych zmian naczyniowych oraz barwnikowych, w tym trądziku różowatego, fotouszkodzeń oraz teleangiektazji zlokalizowanych na twarzy.

Genesis

Głowica umożliwiająca wykonanie nieinwazyjny zabiegów odmładzających i poprawiających strukturę oraz jakość skóry! Genesis generuje delikatne mikroimpulsy laserowe stymulujące produkcję kolagenu, co daje zupełnie nowe możliwości lecznicze, np. redukcji blizn potrądzikowych, przebarwień, zmarszczek, drobnych zmian trądzikowych, a także odmłodzenia i ujędrnienia skóry. Zmniejsza także zaczerwienienia twarzy poprzez wpływ na mikronaczynia. Zabiegi są bezbolesne (odczuwane jest odprężające rozgrzewanie skóry), skóra nie wymaga rekonwalescencji. Co ważne, można bezpiecznie wykonywać je przez cały rok! Już po jednym widoczne są efekty, ale przeprowadzenie serii powtórzeń (zwykle 4-6) przynosi spektakularne rezultaty odmłodzenia i poprawy wyglądu, które nasilają się stopniowo w czasie.

Dermastat

Przypominająca ołówek rączka zapewnia wysoką precyzję prowadzenia wiązki i pozwala na szybkie i łatwe leczenie niewielkich zmian naczyniowych oraz barwnikowych na ciele i twarzy, np. w okolicy nosa.

Efekty zabiegów Cutera excel V+

laser Cutera Excel V+logo excel V+Więcej o Cutera excel V+ na:
www.dermatologia.bogdani.pllogo Bogdani

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Laserowe usuwanie kolorowych tatuaży

Laser Cutera Enlighten pozwala usunąć nie tylko czarne, ale również wielokolorowe tatuaże. Wyjaśnia dr n. med. Magdalena Dobosz z Kliniki Dobosz w Gdańsku. 


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki