WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Ultraformer, zabieg ujędrniający

Ultraformer III – nieinwazyjny lifting

Technologia HIFU (wysokoenergetycznej skoncentrowanej fali ultradźwiękowej) zdobywa coraz większą popularność w gabinetach medycyny estetycznej. Nic dziwnego. Pozwala intensywnie ujędrnić skórę bez użycia skalpela i śladów, likwiduje spektakularnie zmarszczki. O tym, jak działa, i jakie efekty daje, mówi nasz ekspert, lek. med. Aleksandra Porębska, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Elite, w której możesz już skorzystać z zabiegu Ultraformer III na niej opartym.

Aleksandra PorębskaNasz ekspert: lek. med. Aleksandra Porębska, lekarz medycyny estetycznej. Absolwentka Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej oraz I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członek Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Od 2008 roku zajmuje się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej oraz anty-aging. Specjalizuje się w zabiegach remodelingu oraz odmładzania skóry z wykorzystaniem najnowszych technik oraz substancji aktywnych. Specjalizuje się też w leczeniu nadpotliwości.

Jak działa Ultraformer III?

To innowacyjne urządzenie umożliwia nieinwazyjną, prawie bezbolesną redukcję zmarszczek oraz poprawę napięcia skóry zarówno twarzy, jak i ciała. Wykorzystuje najnowocześniejszą, zaawansowaną technologię wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej High Intensity Focused Ultrasound (HIFU). Podgrzewa ona wybrane partie skóry, co powoduje obkurczanie tkanki (efekt widoczny natychmiast), a jednocześnie dzięki prowokowaniu mikrouszkodzeń komórki rozpoczynają regenerację i produkcję nowego kolagenu (efekt nasila się z czasem).

Ultraformer III, klinika EliteEfekty zabiegu

Ultraformer III można stosować zarówno na twarz, jak i ciało – w celu ujędrnienia i wyszczuplenia najbardziej problematycznych miejsc. Urządzenie to spełniło oczekiwania mnóstwa pacjentek, których problemem była utrata jędrności i gładkości skóry. Zabieg błyskawicznie redukuje zmarszczki na szyi, w okolicy oczu, wyraźnie ujędrnia i odmładza skórę, poprawia owal twarzy, a także pozwala zmniejszyć podwójny podbródek. To też świetna metoda na odmłodzenie dekoltu, poprawę jędrności ciała po ciąży lub po znacznej utracie wagi, a więc zapobiega negatywnym skutkom odchudzania. Dzięki Ultraformer III można bez problemu pozbyć się wiotkiej skóry z okolic ramion, brzucha czy kolan.

Najważniejszą zaletą zabiegu jest natychmiastowe rozpoczęcie naturalnego procesu naprawy mikrouszkodzeń tkanek poddanych działaniu fal. Skóra ulega intensywnej regeneracji, poprawia się jej jędrność i zwiększa napięcie. Poprawę kondycji skóry i jej jędrności można obserwować od razu po wykonaniu zabiegu, co jest absolutnie bezprecedensowe w przypadku nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. To nie koniec – w ciągu kolejnych 2/3 miesięcy stale wzrasta napięcie skóry, zapewniając jej codziennie coraz młodszy i świeższy wygląd.

Jak wygląda zabieg?

Metoda ta jest niemal bezbolesna, efekty widać natychmiast, a stopniowa poprawa jędrności trwa do trzech miesięcy po sesji. Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja ze specjalistą wykonującym zabieg, podczas której zostanie opracowany szczegółowy plan działania – tak, aby w stu procentach sprostać oczekiwaniom pacjentki i dopasować taktykę do możliwości anatomicznych organizmu oraz spodziewanych efektów.

Zabieg rozpoczyna się oczyszczeniem skóry łagodnym środkiem do demakijażu i nałożeniem żelu na jej powierzchnię. Poprzez przykładanie końcówki przetwornika do wybranych partii skóry rozpoczyna się emisja fal ultradźwiękowych wewnątrz warstw tkanki. Po zabiegu i oczyszczeniu skóry z żelu oraz nałożeniu środka nawilżającego pacjentka może od razu wrócić do swoich codziennych zajęć.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Ważna jest ochrona skóry przed promieniami UV (należy stosować kremy z filtrami UV), a także niskimi lub wysokimi temperaturami (np. unikaj mycia skóry gorącą wodą). Dzięki temu proces produkcji kolagenu i regeneracji skóry przebiegnie bez zakłóceń, a efekty będą najbardziej spektakularne.

Ultraformer efekty
Efekty zabiegu Ultraformer III

Zalety zabiegu

 • natychmiastowa poprawa jędrności i napięcia skóry
 • natychmiastowe wygładzenie drobnych zmarszczek
 • bardzo niska bolesność
 • ograniczone efekty uboczne
 • krótki czas trwania zabiegu
 • brak okresu rekonwalescencji
 • możliwość wykonania zabiegu na całą twarz podczas jednej sesji
 • możliwość nakładania makijażu zaraz po zabiegu

Najlepsze wskazania:

 • spadek napięcia skóry i widoczne ślady zwiotczenia
 • zwiotczenie skóry po ciąży lub po odchudzaniu
 • objawy foto-starzenia w postaci luźniejszej, cieńszej skóry na twarzy i ciele
 • obniżenie linii brwi, luźna skóra na szyi, obwisłe policzki
 • drobne i głębsze zmarszczki na twarzy.
 • cienka i pomarszczona skóra na wewnętrznej stronie ramion, dekolcie, brzuchu, wewnętrznej stronie ud i kolan itp.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

lifting nićmi

Lifting stałymi nićmi Spring Thread

Jeśli marzysz o spektakularnym i trwałym liftingu twarzy i szyi, warto rozważyć zabieg z użyciem stałych (nierozpuszczalnych) nici liftingujących!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki