WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

zabiegi na ciało

Top ten zabiegów na ciało

Sezon bikini trwa, a Ty ciągle nie jesteś zadowolona z kształtów swojego ciała? Chcesz poczuć się lekko, ujędrnić skórę i pozbyć się cellulitu? Przedstawiamy top 10 nieinwazyjnych zabiegów modelujących i antycellulitowych, które najszybciej poradzą sobie z niechcianym, miejscowo zlokalizowanym tłuszczykiem i skórką pomarańczową.  

#1 Endermologia LPG

„Kultowy” zabieg na ciało polegający na mechanicznej stymulacji skóry specjalnie zaprojektowanymi rolkami. Co to daje? Nie tylko wspomaga lipolizę, a więc pomaga pozbyć się tłuszczyku, ale też szybko redukuje cellulit i dzięki pobudzeniu fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny poprawia jędrność i gęstość skóry. Ponadto LPG daje uczucie lekkich nóg, zapobiega obrzękom, może też być stosowane jako zabieg fizjoterapeutyzcny np. aby przynieść ulgę mięśniom po wysiłku fizycznym. Zalecany jako „styl życia” – najlepiej na stałe wprowadzić go do swojego życia. Na pewno warto wykonać serię – co najmniej 10-15 zabiegów nawet 2 razy w tygodniu, aby docenić zalety tej metody.

Cena: ok. 250-300 zł jeden zabieg na ciało, w pakietach – zniżki; dodatkowo trzeba dokupić oryginalny kombinezon do zabiegu – ok. 100-120 zł.

Poznaj prawdy i mity o endermologii>

#2 Kriolipoliza

To nic innego jak lipoliza z wykorzystaniem niskiej temperatury. Na rynku jest kilka urządzeń temu służących, np. Cooltech, Clatuu Alpha, Cristal Pro. Komórki tłuszczowe nie lubią zimna – giną już w temperaturze -5 stopni C. Gdy je odpowiednio schłodzimy poniżej tej temperatury (bez naruszania tkanek wokół i bez przemrożenia skóry), dojdzie do zniszczenia błon komórkowych adipocytów i krystalizacji zawartych w nich trójglicerydów, które zostają uwolnione do przestrzeni międzykomórkowych. Podczas wysiłku fizycznego zostają one spalone w naturalny sposób, zamieniając się w energię, bądź są usuwane przez układ limfatyczny, dzięki czemu możesz pozbyć się lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej (zabieg wykonuje się na wybranych obszarach, np. na brzuchu, pośladkach, po wewnętrznej stronie ud czy ramion, nad kolanami, na tzw. boczkach). Zabieg zwykle wystarczy wykonać raz na dany obszar (czasami powtarza się go po 4 tygodniach) – a pełne efekty zobaczysz po ok. miesiącu (pij w tym czasie dużo wody!).

Cena: od ok. 600-900 zł (za jedno przyłożenie głowicy, a więc jeden obszar).

#3 Target Body

To autorska terapia ekspertów z Kliniki Strzałkowski, która łączy podczas 2 wizyt aż 3 zabiegi:

  • Karboksyterapię (podczas pierwszej wizyty) – ostrzykiwanie skóry medycznym CO2 poprawia ukrwienie i odżywienie skóry, przyspiesza spalanie tłuszczu, redukuje cellulit, ujędrnia skórę, a także „zmiękcza” skórę przygotowując ją do kriolipolizy – dzięki temu tłuszczyk staje się bardziej podatny na działanie zimna,
  • Kriolipolizę Cooltech (zwykle po tygodniu) – a więc „wymrażanie” tkanki tłuszczowej na wybranym obszarze;
  • Falę uderzeniową Liposhock (w trakcie tej samej wizyty) – pomaga organizmowi w szybszej metabolizacji rozbitych komórek tłuszczowych i dodatkowo niszczy je mechanicznie poprawiając efektywność kriolipolizy nawet o 20%!

Cena: od 990 zł na jeden obszar.

Więcej informacji na: www.klinikastrzalkowski.pl

#4 Karboksyterapia

Ostrzykiwanie skóry dwutlenkiem węgla uznawane jest obecnie za jedną z najlepszych metod antycellulitowych – CO2 po wniknięciu do organizmu pomaga rozbić złogi tłuszczowe, rozszerza naczynia krwionośne i pobudza krążenie. Dzięki temu zwiększa się produkcja nie tylko tlenu i substancji odżywczych, ale też kolagenu i elastyny. W efekcie skóra staje się gładsza, jędrniejsza, jej struktura jest wyrównana. To naturalna i bezpieczna metoda, zgodna z procesami fizjologicznymi organizmu. Można stosować ją samodzielnie bądź jako uzupełnienie innych metod, najlepiej w serii minimum 5 zabiegów. Minus – jest dosyć bolesna, plus – ma niską cenę i jest bardzo efektywna.

Cena: ok. 150 zł na wybrany obszar, w pakietach taniej.

karboksyterapia
Na zdjęciu widać, jak pod skórą rozchodzi się podawany igłą dwutlenek węgla – po kilku minutach nierówności znikają.

#5 Icoone

To zabieg wykorzystujący mechaniczny masaż ciała z użyciem specjalnych głowic (można go robić jednocześnie na dwie ręce i dwie głowice, co skraca czas całej procedury). Poprzez wykorzystanie podciśnienia stymulują one skórę i pomagają rozbić złogi tłuszczowe. Efekt: wysmuklenie wybranych partii (wrażenie luzu w ubraniach już po 1-2 wizytach!), redukcja cellulitu, poprawa jędrności skóry. To też świetna metoda przeciw obrzękom. W najnowszej wersji urządzenie połączono z laserem i światłem LED (Icoone Laser), co daje dodatkowo efekt thermoliftingu. Dla pożądanego efektu najlepiej wykonać serię 10-15 powtórzeń.

Cena: od 250-300 zł za jeden zabieg, w pakietach taniej.

Zabieg Icoone
Zabiegowi Icoone poddałam się w Klinice Elite (www.elite.waw.pl)

#6 Bandaże Arosha

Zabiegi Arosha należą do najbardziej skutecznych metod kosmetycznego modelowania ciała. Wykorzystuje się w nich innowacyjne bandaże nasączone aktywnymi składnikami pobudzającymi lipolizę i redukującymi cellulit (poprzedzone to jest suchym peelingiem szczotką Arosha i ewentualnie peelingiem kwasem glikolowym, na koniec wmasowywany jest odpowiednio dobrany preparat pielęgnacyjny). Zabiegi powtarza się w serii ok. 8-10 zabiegów – w ten sposób można też wymodelować pięknie biust (ujędrnienie). Arosha właśnie wprowadza do gabinetów nową metodę – Arosha Lipofit z nowym rodzajem bandaży, już wkrótce napiszemy o nim więcej!

 

Ceny: zabieg na ciało Arosha – ok. 150-200 zł, w pakietach taniej.

Arosha Lipofit#7 HIFU

Technologia skoncentrowanych ultradźwięków znajduje zastosowanie nie tylko w nieinwazyjnym „liftingu” twarzy, ale też w modelowaniu sylwetki. Wtedy działa na dwóch głębokościach – na poziomie skóry (aby ją ujędrnić i poprawić jej gęstość) oraz głębiej, na poziomie komórek tłuszczowych (aby wywołać proces lipolizy). Szukaj takich urządzeń, jak Ultraformer, Scizer, BTL Hipro. Świetnie sprawdzają się na obszarach, które wymagają jednocześnie silnego ujędrnienia, np. na ramionach czy luźnych brzuchach. Już jeden zabieg daje efekt, ale trzeba na niego poczekać ok. 1-3 miesięcy (tyle trwa usuwanie zniszczonych komórek tłuszczowych i pełna przebudowa skóry). Tuż po zabiegu widoczna jej poprawa napięcia skóry.

Cena: od ok. 1500-2000 zł za jeden obszar ciała (np. brzuch)

Zobacz, jak wygląda niechirurgiczny lifting HIFU>

#8 Fale radiowe, akustyczne, ultradźwiękowe

To zupełnie różne technologie, ale coraz częściej łączone w jednym urządzeniu dla uzyskania jak najlepszego efektu wymodelowania sylwetki i ujędrnienia skóry całego ciała. Tutaj warto wymienić takie zabiegi, jak:

  • Accent Prime – połączenie fali radiowej z falami ultradźwiękowymi,
  • Liposhock – połączenie fali akustycznej („młot pneumatyczny” rozbijający komórki tłuszczowe) z falami ultradźwiękowymi,
  • Morfeus – radiofrekwencja mikroigłowa, nie tylko ujędrnia skórę, ale też pomaga pozbyć się blizn i rozstępów,
  • Vela Shape – połączenie fal radiowych, podczerwieni i masażu próżniowego,
  • Maximus – połączenie fali radiowej (thermoliftingu) z gimnastyką mięśni,
  • Venus Legacy – połączenie aż 4 technologii w jednym urządzeniu,
  • Onda – innowacyjna technologia tzw. zimnych mikrofal.

Wybierając zabieg dla siebie, zdaj się na doświadczenie specjalistów, którzy doradzą ci, jaka technologia będzie dla ciebie najbardziej skuteczna.

Ceny: zależą od urządzenia i obszaru, zwykle zaczynają się od ok. 600-1000 zł.

 #9 HIFEM

Ta technologia od niedawna znajduje zastosowanie w zabiegach na ciało – HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) to zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności, która wywołuje selektywnie supramaksymalne skurcze mięśni (w trakcie jednego zabiegu ok. 20 tys. takich skurczów). Innymi słowy: ćwiczy mięśnie z mocą i częstotliwością dużo wiekszą, niż byłabyś w stanie osiągnąć sama na siłowni. Efekt: z jednej strony dochodzi do wzmożonej lipolizy i rozpadu komórek tłuszczowych na obszarze poddawanym zabiegowi (wyszczuplenie), z drugiej – do wzmocnienia i rozbudowy mięśni. W ten sposób możesz np. poprawić wygląd brzucha, ramion czy pośladków! Urządzenia wykorzystujące tę energię to BTL Emsculpt i BTL Embody.

Cena: od ok. 1500 zł na jeden obszar.

BTL Emsculpt#10 Lipoliza iniekcyjna

To zabieg obecnie chyba mało doceniany na tle zaawansowanych technologii, zwłaszcza że jego wykonanie wiąże się z dyskomfortem związanym z ostrzyknięciem skóry substancjami aktywnymi, przyspieszającymi lipolizę, redukcję cellulitu i stymulującymi skórę do odbudowy. Według nas jednak bardzo dobrze sprawdza się na małych i wyjątkowo „opornych” obszarach, np. po wewnętrznej stronie ramion, nad kolanami, w fałdkach pod pachami, także na brzuchu. Efekty są szybko widoczne!

Cena: od ok. 300-400 zł za mały obszar (zależy od ilości zużytych ampułek i rodzaju preparatu).

Dowiedz się więcej o lipolizie iniekcyjnej>

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Proshock Ice

Proshock Ice to szok dla komórek tłuszczowych! Wykorzystuje połączenie kriolipolizy i fali uderzeniowej. Zabieg poleca dr Barbara Jerschina.

Zabieg Icoone na ciało

Zobacz, jak wygląda popularny masaż próżniowy o działaniu wyszczuplającym, antycellulitowym i przeciwobrzękowym. Zabieg polecają eksperci dr Barbara Jerschina Face & Body Clinique.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki