WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

opinie Ulthera

Test redakcji: nieinwazyjny lifting Ulthera


redakcyjne testy zabiegów
Przetestowaliśmy zabieg Ulthera na okolicę oczu. To nieinwazyjny lifting wykorzystujący skoncentrowane ultradźwięki – tzw. technologię HIFU. Zabieg został wykonany przez dr Monikę Bujanowską, lekarza medycyny estetycznej, szkoleniowca Ulthera, podczas szkolenia dla lekarzy.

Na czym polega zabieg?

System Ulthera firmy Merz Aesthetics to urządzenie wykorzystujące technologię HIFU – wyjątkowe jednak jest w nim to, że łączy skoncentrowaną energię ultradźwięków z obrazowaniem ultradźwiękowym. Dzięki temu lekarz dokładnie wie, w jakiej warstwie skóry działa. Dla efektu liftingu powinna to być warstwa tzw. SMAS (mięśniowo-powięziowa), tutaj właśnie operują chirurdzy plastyczni, wykonujący lifting za pomocą skalpela. W trakcie zabiegu lekarz przesuwa po skórze – po precyzyjnie zaznaczonym obszarze – głowicę emitującą energię ultradźwiękową. Trwa to ok. 40-60 min w wypadku całej twarzy, a zabieg liftingujący na okolicę oczu – ok. 20-30 min.

ultherapy

Odczucia podczas zabiegu:

Podczas szkolenia dla lekarzy: WirtualnaKlinika.pl w towarzystwie dr Moniki Bujanowskiej

Bardzo obawiałam się bólu podczas zabiegu – bo takie opinie krążą o HIFU w Internecie. Zwłaszcza że zabieg miał być zrobiony na delikatnej i cienkiej skórze wokół oczu. Wyobrażałam sobie, że będę odczuwać „palenie żelazkiem”, tymczasem ku mojej radości okazało się, że to bardziej niewielki dyskomfort niż ból. Odczuwałam delikatne pieczenie, może nawet bardziej łagodne kłucie „od środka” i miejscowe ciepło (ale nie przegrzanie ani pieczenie). Najbardziej wtedy, gdy głowica była prowadzona blisko kości. Ani razu jednak nie skakałam z bólu, a zabieg wspominam jako dość przyjemny. Wykonujący go szkoleniowiec marki, Gabor Bartucz, wyjaśnił mi, że wg badań nie jest konieczne działanie na najwyższej energii, aby doszło do efektu liftingu skóry. Być może więc ból, o jakim piszą internautki, związany był z tym, że zabieg wykonywano na najwyższej mocy (w myśl zasady, że „jak boli, to działa”). Poza tym nie wiadomo, na jakim urządzeniu! Dzięki obrazowaniu skóry podczas zabiegu Ulthera gwarantuje lekarzowi precyzyjne dotarcie do warstwy skóry, której koagulacja decyduje o efekcie napięcia i przebudowie kolagenu. Jeśli „uderzamy” w ciemno np. głęboko w kość – zabieg na pewno jest bardzo bolesny. A podobno zdarza się, że nawet u jednej osoby głębokość, na jakiej leży warstwa SMAS, jest różna po każdej stronie twarzy. W Ultherze lekarz dokładnie widzi, gdzie ma działać. To mnie bardzo przekonuje!

Efekty Ulthera
Dwa miesiące po zabiegu Ulthera

Efekty:

Ku mojemu zaskoczeniu zmiana była widoczna tuż po zabiegu! Skóra wokół oczu wyglądała na gładszą, a zmarszczki były lekko spłycone. Skóra ładnie się napięła. Po tygodniu koleżanki mówiły mi, że wyglądam na wypoczętą i wyspaną, a jedna spytała, czy byłam niedawno na wakacjach. :-) Jestem już dwa miesiące po zabiegu – skóra wygląda zdecydowanie lepiej, oczy wyglądają na bardziej otwarte, mniej widoczne są sińce pod oczami. Myślę, że zabieg na pewno jeszcze powtórzę – jego ogromną zaletą jest to, że nie zostawia śladów i nie wymaga rekonwalescencji. Wręcz warto go zrobić tuż przed wielkiem wyjściem, bo pierwszy efekt jest widoczny od razu!

Średnia cena:

Okolice oczu – od 1500 zł, szyja – od 1500 zł, cała twarz – od 6000 zł.

Testowała: Iwona Czapran

Gabinety wykonujące zabieg Ulthera:

Warszawa:
Dr Monika Bujanowska, dr Aleksandra Rymsza, Klinika Dr Szczyt, www.drszczyt.pl; Gabinet Dr Tilszer Medycyna Estetyczna, www.medycynaestetyczna.com; Prime Clinic, www.primeclinic.pl; Estell Enel-Med Dr Jakubowski, www.estell.pl; Holistic Clinic, www.holisticclinic.pl; Klinika La Perla, www.klinikalaperla.pl; Prywatna Praktyka Lekarska dr Barbara Jerschina, www.jerschina.com.pl; Klinika Ambroziak, www.klinikaambroziak.pl
Białystok, Dermedica, www.dermedica.pl
Bydgoszcz, Clinica Dermatoestetica, www.dermatoestetica.pl
Dzierżoniów, Specjalistyczna Praktyka Lekarska Krio-Dent, www.kriodent.pl
Gdańsk, Cosmea, www.cosmea.pl
Katowice: Body Care Clinic, www.bodycareclinic.pl; Skin Laser Studio Dermatologia i Medycyna Estetyczna, www.skin-laser.pl
Kraków: DermArt Medical Spa Dr Janeczko, www.derm-art.pl; Sekrety Piękna Nowoczesne Centrum Urody i Medycyny Estetycznej, www.sekretypiekna.net; Klinika La Perla, www.klinikalaperla.pl
Opole: Arkadia Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej, www.arkadia-opole.pl
Poznań: Klinika Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Lekarskiej, www.medycyna-estetyczna.pl
Rybnik: Lift Med, www.liftmed.pl
Rzeszów: Salon Kosmetyki Laserowej, www.laser.rzeszow.pl
Szczecin: Laser Clinic, www.laserclinic.pl; Medico, www.medi-co.pl
Wrocław: Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii, www.arsestetica.pl; DermaMed Prof. Paweł Surowiak, www.dermamed.com.pl; Derma-Puls Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej, www.derma-puls.com.pl

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Plastyka powiek górnych

Blefaroplastyka pozwala odmłodzić wygląd całej twarzy o co najmniej kilka lat! Zabieg ten polecają specjalizujące się w chirurgii powiek okulistki: lek. Anna Ptasiński i lek. Edyta Czapczyńska z Medicine Clinic. Zobaczcie film z zabiegu!

Karisma

Test redakcji: zabieg Karisma

Karisma stymuluje produkcję kolagenu, nawilża, lekko wypełnia, odmładza owal. Zobaczcie nasz redakcyjny test tego wyjątkowego zabiegu w klinice dr Barbary Jerschiny!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki