WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

perłowe usta

Sposób na perłowe usta!

Neauvia jest kobietąSezon na piękne usta trwa… przez cały rok! Chętnie powiększamy je jednak wiosną, aby latem olśniewać pięknym uśmiechem i jędrną skórą warg, muśniętą słonecznym błyszczykiem. W tym sezonie modne są perłowe usta o ponętnym kształcie i apetycznym nawilżeniu. 

O czym pamiętać, decydując się na zabieg modelowania ust?

• Dziś ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym niekoniecznie musi wiązać się z ich znacznym powiększaniem. Delikatny i niezwykle plastyczny kwas hialuronowy (taki jak Neauvia Intense Rheology) to szybki sposób na ich rewitalizację, bez widocznej zmiany objętości. Usta stają się gładkie, soczyste, jędrne i nawilżone!

Jeśli jednak chcesz zwiększyć ich objętość, najlepiej zrobić to etapami, niekoniecznie w trakcie jednej wizyty. Wtedy lekarz ma większą kontrolę nad efektem, a ty pewność – że nie będzie przesadzony. Tutaj sprawdzą się wypełniacze o większym stężeniu kwasu hialuronowego i hydrożelowej formule, takie jak Neauvia Intense Lips. Pamiętaj jednak, że nadmierne „pompowanie” ust nie tylko nie jest wskazane ze względów estetycznych tu i teraz, ale też z uwagi na to, co się będzie działo z nimi w przyszłości – coraz więcej mówi się o tym, że podawanie dużych ilości kwasu hialuronowego rozciąga w nieodwracalny sposób tkanki i za kilka-kilkanaście lat może powodować większą ich wiotkość i luźne opadanie.

Powiększanie ust• Co oznaczają naturalne usta? Przede wszystkim to, że na twojej twarzy wyglądają harmonijnie, a nie jak doklejone „kaczuszki” czy „dziobki”. Powinny pasować do kształtu buzi i jej wielkości, a także nie zaburzać twoich naturalnych rysów i zmieniać cię nagle w kogoś kompletnie innego (dobry „zły przykład” to Kylie Jenner!). Według złotych proporcji górna warga powinna mierzyć 1/3 wysokości ust, a dolna – 2/3. Coraz więcej kobiet pożąda powiększania górnej wargi, nigdy jednak nie powinna być ona tak samo wysoka jak dolna! Trzeba też uważać z modelowaniem tzw. serduszek, czyli łuku kupidyna i rynienki podnosowej. Może się bowiem zdarzyć, że usta z przodu będą wyglądać dobrze, a z profilu – jak skocznia narciarska:-) Zdarza się też, że źle podany kwas hialuronowy „ucieka” z czerwieni wargowej, prowadząc do powiększenia wargi białej (nad ustami) i tworząc w tym miejscu nieestetyczne zgrubienie.

• Planując twoje idealne perłowe usta, lekarz powinien też uwzględnić inne czynniki, które choć nie stanowią bezwzględnego przeciwwskazania do zabiegu, mogą mieć wpływ na jego efekt. Na przykład – noszenie aparatu ortodontycznego. Lekko uwypukla wargi, powoduje też, że inaczej się one układają podczas mówienia. Jeśli więc planujesz zakończyć leczenie w ciągu najbliższych miesięcy, może warto wstrzymać się z zabiegiem do tego momentu? A jeśli masz uśmiech dziąsłowy, być może trzeba będzie najpierw użyć toksyny botulinowej, aby „zrelaksować” mięsień odpowiedzialny za podwijanie górnej wargi podczas uśmiechu, i dopiero potem zastanowić się nad wymodelowaniem ust wypełniaczem? Natomiast palaczki i wielbicielki słońca powinny mieć świadomość, że czynniki te przyspieszają zanikanie kwasu hialuronowego, efekty mogą więc być krótsze.

Ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym to też najszybsza metoda odmłodzenia starzejących się ust, które wraz z wiekiem tracą objętość, stają się przesuszone, wiotkie i pomarszczone. Panie w wieku okołomenopauzalnym na pewno docenią jego działanie. Dzięki niezwykłej plastyczności kwas Neauvia Intense Flux pozwala uzyskać bardzo naturalny efekt jędrnych i gładkich ust, dzięki którym cała twarz zyskuje bardziej świeży i młodszy wygląd!

Neauvia usta Wypełniacze do ust to też świetna metoda na nadanie twarzy bardziej pogodnego wyglądu poprzez korekcję asymetrii, uniesienie opadających kącików czy delikatne powiększenie bardzo wąskich, „chowających się” ust, które nadają twarzy zacięty wyraz.

Pamiętaj, że przez pierwsze 1-3 dni po zabiegu usta mogą być jeszcze obrzęknięte od nakłuć – to nie jest końcowy efekt! Wiele pań podoba się sobie wtedy najbardziej, bo widzą widoczną zmianę, a potem bywają nawet lekko zawiedzione, gdy usta odpuchną. Dlatego najlepiej zrobić sobie zdjęcia przed zabiegiem, tuż po nim i po kilku dniach, gdy zejdzie opuchlizna, aby móc obiektywnie ocenić zmiany. Zwykle po 5-7 dniach czeka cię też wizyta kontrolna w gabinecie – jeśli naprawdę uznasz, że usta mogłyby być jeszcze pełniejsze, lekarz może wtedy dokonać korekty i dostrzyknąć preparatu (zwykle to jeszcze końcówka tej samej ampułki, którą otworzył dla ciebie podczas pierwszej wizyty i przechował w lodówce).

Usta są niezwykle wrażliwym i delikatnym obszarem, więc po zabiegu wymagają specjalnej pielęgnacji – nawilżania, łagodzenia, kojenia i regeneracji. Należy dbać o ich higienę, dopóki się całkowicie nie wygoją – najlepiej w tym czasie się też nie całować:-) Przez pierwszą dobę należy unikać nadmiernej mimiki, picia gorących napojów, intensywnych ćwiczeń (np. biegania, fitnessu) i malowania.

Niestety, ciągle obserwuje się wiele powikłań po zabiegach korekcji ust kwasem hialuronowym. Związane są przede wszystkim z nieumiejętnym wykonaniem zabiegu przez niedoświadczoną, a czasami wręcz nieuprawnioną do tego osobę, z użyciem nieodpowiedniego preparatu – źle dobranego lub o „podejrzanym” pochodzeniu i składzie, który nie ma certyfikacji medycznej, a także z brakiem higieny podczas zabiegu lub złą pielęgnacją po. Dlatego, w myśl medycyny estetycznej #wbezpiecznychrekach zawsze powinnaś wybierać zabiegi w sprawdzonych klinikach, u lekarzy medycyny estetycznej, z użyciem preparatów wysokiej jakości. Pamiętaj, że powikłania mogą się zdarzyć każdemu, ale tylko lekarz będzie wiedział, jak sobie z nimi poradzić.

Neauvia jest kobietą

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Modelowanie i nawilżanie ust kwasem hialuronowym

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, także u młodych pacjentek. Zobaczcie efekty zabiegu wykonanego przez dr n. med. Małgorzatę Marcinkiewicz, dermatolog z kliniki Projekt Skóra w Warszawie.

usta

Sposób na Super Lips!

Marzą ci się wyraźnie podkreślone usta? Pamiętaj, że duże nie znaczą nienaturalne! Regenyal Idea Super Lips zapewnia naturalny efekt i długotrwałą objętość ust nawet do 7-8 miesięcy. Co go wyróżnia?

Powiększanie i modelowanie ust

Powiększanie i modelowanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. U dwóch różnych pacjentek wykonała go dr Izabela Cwojdzińska-Jankowska.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki