WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Sekret Zaffiro – połączenie peelingu wodnego i thermoliftingu

Zaffiro to jeden z najpopularniejszych zabiegów thermoliftingu. Wykorzystuje podczerwień do nieinwazyjnego i bezbolesnego odmładzania skóry. W nowym urządzeniu dodatkowo pojawiła się funkcja peelingu wodnego, podczas którego w skórę wtłaczane są aktywne substancje pielęgnacyjne, dobrane indywidualnie do potrzeb skóry. Efekty są widoczne od razu – skóra staje się gładka, promienna i ładnie napięta! Na czym dokładnie polega sekret tego zabiegu i tak pożądany #efektZaffiro? 

logo ZaffiroNa początek – waterpeeling

Pierwsza faza zabiegu rozpoczyna się oczyszczeniem skóry za pomocą peelingu wodnego Zaffiro, którego zadaniem jest również przygotowanie skóry do odpowiedniego przewodzenia temperatury. Woda wykorzystywana w peelingu jest wzmocniona o odpowiednio dopasowany kompleks witaminowy, dobrany do potrzeb skóry (np. wrażliwej, trądzikowej, z przebarwieniami, jest też oddzielny kompleks do skóry głowy). Waterpeeling to prawdziwy „karcher” dla skóry – dwufazowy strumień powietrza i wody kompleksowo oczyszcza skórę, umożliwiając dostarczenie jej porcji składników aktywnych, błyskawicznie ściąga z niej zanieczyszczenia i zrogowaciały naskórek, odświeża, nawilża. Jednocześnie skóra zostaje schłodzona i przygotowania do działania promieniowania IR i ochrony naskórka przed poparzeniem.

Ważne: Zaleca się regularne złuszczanie skóry i jej wzmacnianie za pomocą waterpeelingu. Dzięki temu #efektZaffiro utrzyma się dłużej. Peeling wodny można wykonywać nawet co 2 tygodnie, pomiędzy thermoliftingiem oraz jako element całorocznego programu pielęgnacji (oczyszczania i odżywiania) skóry.

Natomiast thermolifting z użyciem podczerwieni wykonujemy raz na miesiąc, w serii 4-6 powtórzeń, a następnie zabieg przypominający raz na 6-12 miesięcy. 

Zaffiro water peelingThermolifting

Kolejnym etapem jest lifting termiczny – zawarty w skórze właściwej kolagen zostaje podgrzany do temperatury 65 stopni C przy użyciu specjalnej, szafirowej głowicy emitującej podczerwień IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm). Dzięki funkcji kontrolowania temperatury i zaawansowanemu systemowi chłodzenia – rozgrzanie skóry jest odczuwane jako ciepło („gorący kubek”, ale nie parzenie). Zabieg nie narusza otaczających naczyń krwionośnych, tkanek ani nerwów. Jedynie w nielicznych przypadkach występuje minimalne zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępuje. Efekt termiczny powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. Dzięki temu natychmiastowo zauważalna jest poprawa napięcia i wygładzenie zmarszczek – warto zerknąć w lusterko po wykonaniu zabiegu na połówce twarzy:-).
Drugim, długofalowym skutkiem jest pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zwiększona o około 30% produkcja kolagenu daje efekt poprawy gęstości skóry, jej napięcia oraz uniesienia. Proces tworzenia kolagenu następuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy około 3 miesięcy od zabiegu.
Ważne: Zaffiro jest bezpiecznym i komfortowym zabiegiem, pod warunkiem że wykonuje go odpowiednio wyszkolony profesjonalista. To zaawansowana technologia hi-tech mająca moc unoszenia tkanek – a jej stosowanie wymaga wiedzy i doświadczenia. 

Zaffiro thermoliftingZa co najbardziej lubimy Zaffiro?

Zaffiro to prawdziwy hit w gabinetach kosmetologicznych i medycyny estetycznej. Pacjentki lubią go za to, że:
 • Pierwsze efekty są widoczne od razu! Skóra staje się lepiej napięta, gładka, rozświetlona.
 • Rezultaty nasilają się w czasie – to skutek wzmożonej produkcji kolagenu w kolejnych miesiącach. Warto wspomóc ten proces suplementacją witaminy C i stosowaniem kosmeceutyków z jej wysokim stężeniem (np. Neauvia Vitamin C Serum). Optymalny efekt odmłodzenia i ujędrnienia pojawia się po ok. 3 miesiącach.
 • Zabieg jest komfortowy i całkowicie bezbolesny, nie wyłącza z codziennych aktywności.
 • Może być wykonywany przez cały rok, także latem, bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych i z problemami naczyniowymi. Zaffiro może też być stosowane u kobiet w ciąży.
 • To metoda polecana zarówno na twarz, jak i ciało – doskonała na brzuch (np. po porodzie, celem obkurczenia luźnych tkanek), wewnętrzne partie ud i ramion czy problematyczne „nawisy” skórne nad kolanami. Za pomocą Zaffiro można też wykonać delikatny lifting piersi, skracając za pomocą thermoliftingu włókna podtrzymujące biust.
 • Zaffiro może być stosowane jako profilaktyka przeciwstarzeniowa u osób w wieku 25-25 lat oraz u starszych pacjentów celem poprawy jakości skóry i owalu. W każdym wieku daje widoczne korzyści. To 2w1 – lifting i jednocześnie pielęgnacja skóry.
 • To świetny zabieg bankietowy, dający błyskawiczny #efektZaffiro!

Zaffiro na brzuchNa czym polega sławny #efektZaffiro?

To kompleksowe odmłodzenie wyglądu, a przede wszystkim:
 • błyskawicznie rozjaśnienie i rozświetlenie skóry,
 • wygładzenie powierzchni skóry, jej odświeżenie,
 • poprawa napięcia i elastyczności skóry,
 • likwidacja wiotkości na twarzy i szyi,
 • poprawa wyglądu dekoltu, na którym szybko widoczne są objawy starzenia się i przesuszenia skóry,
 • poprawa owalu twarzy, uniesienie „chomiczków”,
 • redukcja bruzd wargowo-nosowych, wygładzenie zmarszczek.

Jednym słowem: skóra staje się młodsza, bardziej wypoczęta, promienna, ładnie napięta, poprawie ulega owal.

Zaffiro efekt
Zaffiro na ramiona
logo Zaffiro

Więcej: www.zaffiro.pl

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Karisma

Test redakcji: zabieg Karisma

Karisma stymuluje produkcję kolagenu, nawilża, lekko wypełnia, odmładza owal. Zobaczcie nasz redakcyjny test tego wyjątkowego zabiegu w klinice dr Barbary Jerschiny!

zabiegi przed gwiazdką

Zabiegi polecane przed Gwiazdką!

Z jakich zabiegów warto teraz skorzystać, aby przygotować się do świątecznych wyjść i Nowego Roku? Polecamy grudniowe hity z gabinetów […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki