WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Retix.C Smart DNA Therapy

Kwas ferulowy to jeden z najlepiej przebadanych, niezwykle skutecznych składników przeciwstarzeniowych. W zabiegu Retix.C Smart DNA Therapy połączono go – po raz pierwszy – z peptydami. Jest to całoroczna, silnie antyoksydacyjna terapia przywracająca skórze napięcie i promienny blask, będąca doskonałą profilaktyką przeciwstarzeniową. Zobacz, jak dokładnie działa i jakie efekty daje!

Zanim poznasz zabieg, warto dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego ochrona DNA komórkowego jest tak ważna dla zachowania skóry w dobrej kondycji i spowolnieniu procesu jej starzenia. Wyjaśniają eksperci marki Retix.C.

Jak starzeje się nasza skóra?

Podstawową jednostką całego naszego organizmu jest komórka, w przypadku skóry są to głównie keratynocyty i fibroblasty. Wpływ na tempo ich starzenia się mają zarówno czynniki wewnątrzpochodne, jak i zewnątrzpochodne. Jedna z teorii starzenia, teoria genowa, mówi, iż w jądrzastych komórkach znajduje się DNA, czyli źródło zakodowanych informacji na temat między innymi tempa i charakteru starzenia się. Proces ten jest więc zależny nie tylko od zewnątrzpochodnych uszkodzeń, ale także od zahamowania możliwości naprawczych DNA jądra komórkowego.

Z czynników egzopochodnych największy udział w starzeniu się skóry ma promieniowanie UV – uważa się, że jest ono nawet w 80% odpowiedzialne za sposób i tempo starzenia się skóry, czego następstwem są objawy fotostarzenia, takie jak niejednolity koloryt, rogowacenie naskórka, przebarwienia, zmarszczki, utrata jędrności, przesuszenie. Dzieje się tak, ponieważ kaskada zdarzeń wywoływana przez emisję promieniowania UV doprowadza do indukcji reaktywnych form tlenu (RFT), a w dalszym etapie do śmierci komórkowej. Szczególnie promienie UVB są odpowiedzialne za stres oksydacyjny w komórkach skóry, poprzez wytwarzanie ogromnych ilości RFT. Wewnątrzkomórkowe oksydacyjne uszkodzenia jądra komórkowego wraz z DNA prowadzą do zmniejszenia się liczby zdrowych komórek, a zwiększa się liczba uszkodzeń komórkowych powstałych na skutek nieodwracalnych mutacji. Dlatego ochrona skóry przed stresem oksydacyjnym i tym samym ochrona DNA komórkowego jest tak ważna!

Ochrona DNA komórkowego

Zdrowa komórka z jądrem zawiera prawidłowo formujący się kod DNA, który informuje o charakterze i formie podziałów, a także postępie w procesie starzenia się. W górnej, rogowej warstwie naskórka znajdują się fizjologicznie bezjądrowe korneocyty, ale nieco poniżej leżą keratynocyty z prawidłowo zbudowanym jądrem, co determinuje żywotność komórki. To właśnie je należy chronić przed reaktywnymi formami tlenu, które uszkadzają DNA komórkowe. Wolne rodniki powstają głównie w mitochondriach w trakcie procesu redukcji tlenu do wody i ATP. Nasz organizm posiada wielostopniowy system enzymatyczny i nieenzymatyczny ochrony antyoksydacyjnej. Kiedy jednak naturalne enzymy, takie jak dysmutaza ponadtlenkowa, katalazy czy peroksydaza glutationowa nie są wystarczające, wspomaga je faza ochrony nieenzymatycznej. Nawet naturalne antyoksydanty nie są często w stanie pełnić funkcji tarczy ochronnej. Suplementacja zewnętrzna związków przeciwrodnikowych jest więc najlepszym wyborem. Znane jest dobroczynne działanie diety antyoksydacyjnej, ale nowoczesna nanotechnologia pozwala na głębokie dotarcie składników aktywnych aplikowanych bezpośrednio na skórę. Tak jak w zabiegu Smart DNA Therapy!

Smart DNA Therapy Retix C

Kwas ferulowy – silny, naturalny antyoksydant

Kwas ferulowy w naturze pełni funkcję naturalnej ochrony przeciwutleniającej lipidy w ziarnach⁠. Bogatym źródłem kwasu ferulowego jest ziarno pszenicy, jęczmienia, żyta i owsa. Należy on do grupy kwasów fenolowych, wykazujących szerokie zastosowanie terapeutyczne w stosunku do chorób nowotworowych, neurodegeneracyjnych, układu krążenia oraz cukrzycy. Pozytywny wpływ tego kwasu na zdrowie związany jest z jego właściwościami przeciwutleniającymi, które wynikają m.in. z obecności grupy hydroksylowej.

Wykazano, że po nałożeniu na skórę kwas ferulowy jest silnym pochłaniaczem promieniowania UV, dzięki czemu zapobiega uszkodzeniu DNA komórkowego i chroni skórę przed stresem oksydacyjnym. Działanie kwasu ferulowego jako antyoksydantu polega na eliminowaniu reaktywnych form tlenu, blokowaniu działania wolnych rodników, inhibicji enzymów z grupy oksydaz oraz chelatowaniu jonów metali, np. miedzi. Znane jest także działanie kwasu ferulowego wspierające dla innych substancji. Badania naukowe dowiodły, iż witamina C w powiązaniu z kwasem ferulowym wykazuje większą i dłuższą stabilność działania, ale nie jest jedynym związkiem tak silnie i pozytywnie współpracującym w trakcie pełnienia funkcji ochronnych DNA komórek. W procesach naprawczych DNA komórek skóry, po emisji promieniowania UV, uczestniczą także peptydy, czynniki wzrostu, floretyna i alfahydroksykwasy. Koncepcja zabiegu Retix.C Smart DNA opiera się na innowacyjnym połączeniu tych składników – dla uzyskania maksymalnej ochrony DNA komórkowego w celu spowolnienia zarówno endo-, jak i egzogennego procesu starzenia się skóry.

Smart DNA Therapy Retix C

Smart DNA Therapy – jak wygląda zabieg?

To całoroczna, silnie antyoksydacyjna terapia przywracająca skórze właściwe napięcie, rozświetlenie i wyraźnie młodszy wygląd, doskonale tolerowana nawet przez skórę wrażliwą i naczyniową. Zabieg składa się z dwóch etapów:

Etap 1 – Ferucell Protect AOX Peel

To zaawansowany peeling kwasowy do silnej stymulacji przeciwstarzeniowej oraz niwelowania oznak starzenia egzogennego. Formuła produktu opiera się na kwasie ferulowym i peptydowym promotorze jego działania oraz czynniku wzrostu TGF β2 o identycznym szlaku metabolicznym jak retinoidy. Zastosowanie peelingu ułatwia absorpcję składników aktywnych zawartych w etapie 2 oraz zabezpiecza skórę przed przyszłymi oznakami starzenia. Składniki stosowane w tym etapie:

 • Kwas ferulowy – silny antyoksydant, zabezpiecza komórki poddane działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy zanieczyszczenie środowiska. Jego działanie polega na eliminowaniu reaktywnych form tlenu, blokowaniu działania wolnych rodników, inhibicji enzymów z grupy oksydaz oraz chelatowaniu jonów metali, np. miedzi.
 • Acetyl Tetrapeptide-2 – promotor peptydowy wzmacniający działanie kwasu ferulowego. Jego ultrawysokie właściwości antyoksydacyjne w porównaniu z dostępnymi formami witaminy C potwierdzono w badaniu TEAC (Trolox Equivalent Antioxidant Capacity).
 • Floretyna – jako naturalny flawonoid hamuje działanie MMP-1 (enzymów proteolitycznych zdolnych do degradacji praktycznie wszystkich podtypów kolagenu) oraz tyrozynazę melanocytów, w efekcie wzmacniając mechanizmy naprawcze i korygując widoczne oznaki starzenia komórkowego.
 • Czynnik wzrostu TGF β2 (Nicotiana Benthamiana Hexapeptide-40 Sh-Polypeptide-76) – tak samo jak retinoidy, bierze udział w aktywacji szlaku metabolicznego prowadzącego do produkcji kolagenu typu I, nie wykazuje właściwości fotouczulających.
 • Kwasy AHA (mlekowy, cytrynowy, jabłkowy) – wpływają na proces keratynizacji skóry oraz spójność korneocytów w efekcie spowalniając proces starzenia. Dodatkowo kwas cytrynowy działa wybielająco oraz wspomaga działanie antyutleniaczy.

Etap 2 – Ferucell Protect Meso Peptide Coctail

Po peelingu wykonywana jest mezoterapia mikroigłowa z użyciem koktajlu zawierającego mieszankę peptydów wzmocnionych kwasem ferulowym o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, potwierdzonych w badaniach in-vitro. Synergia działania składników aktywnych chroni komórki skóry przed uszkodzeniami DNA spowodowanymi czynnikami egzo- i endogennymi, a dzięki zawartości peptydów neutralizuje wolne rodniki, odwracając oznaki fotostarzenia się skóry. W tym etapie stosowane są następujące składniki:

 • Kwas ferulowy.
 • Acetyl Tetrapeptide-2.
 • Acetyl Hexapeptide-51 AMIDE – heksapeptyd, naśladuje aktywność białek, zwiększając ekspresję genów, uczestniczy w takich procesach jak proliferacja komórek oraz naprawa DNA.
 • Diaminopropionoyl Tripeptide-33 – zapobiega uszkodzeniom DNA i białek spowodowanym bezpośrednio lub pośrednio przez promieniowanie UV.
 • Kompleks naturalnych składników (ekstrakt z liści oliwnych i jujuby oraz polisacharyd Levan) – poprzez aktywację proteasomu – naturalnego systemu recyklingu w komórkach skóry, który z wiekiem ulega spowolnieniu – zwiększa jej odporność na stres, poprawia nawilżenie i stymuluje odnowę komórek skóry.
 • Oligopeptide-1 – roślinny czynnik wzrostu, wpływa na aktywację szlaków metabolicznych biorących udział w syntezie białek i regeneracji komórek, zapewniając skórze dojrzałej zwiększenie elastyczności i jędrności.
 • Dwa rodzaje niskocząsteczkowych kwasów hialuronowych – odpowiadają za utrzymanie prawidłowego nawilżenia i napięcia, a także pobudzają proliferację fibroblastów i indukują syntezę endogennego HA, kolagenu i elastyny.

Dla osiągnięcia optymalnych efektów zalecane jest wykonanie serii 3 zabiegów, w odstępie 10-14 dni oraz stosowanie Ferulic Triple-C serum jako pielęgnacji domowej.

serum retix c

Wskazania do zabiegu Smart DNA Therapy

To zabieg polecany praktycznie każdej osobie świadomie dbającej o młodość skóry, jako profilaktyka przeciwstarzeniowa. Jego ogromną zaletą jest wysoka tolerancja nawet przez skóry problematyczne, a także możliwość wykonywania zabiegu przez cały rok. Szczególnie jednak terapia polecana jest w przypadku następujących wskazań:

 • skóra pozbawiona blasku z widocznymi oznaki fotostarzenia,
 • skóra nadwrażliwa na słońce i działanie czynników zewnętrznych,
 • nierówny koloryt i struktura skóry,
 • utrata napięcia i elastyczności skóry.
 • zaburzenia w pigmentacji skóry.

Efekty zabiegu Smart DNA Therapy

Smart DNA Therapy przed poi
Smart DNA Therapy przed po
Smart DNA Therapy przed po

Zabieg wykonasz w:

WellDerm
ul. Piękna 44, 00-672 Warszawa
Tel.: 22 243 41 44, 509 370 071
www.wellderm.pl

wellderm logo

Dodaj komentarz

Podobne tematy

hity medycyny estetycznej

Hity medycyny estetycznej 2018

Jakie zabiegi zdobywają coraz większą popularność? Jakie będą hitami nadchodzącego roku? Typujemy na podstawie rozmów z lekarzami i nowinek z rynku.  […]

Opinie ekspertów: zabieg Retix.C

Innowacyjny zabieg Retix.C 4% na bazie czystego retinolu, witaminy C i antyoksydantów odmładza i rozjaśnia skórę. To hit w gabinetach […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki