WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

hity medycyny estetycznej

Hity medycyny estetycznej 2018

Jakie zabiegi zdobywają coraz większą popularność? Jakie będą hitami nadchodzącego roku? Typujemy na podstawie rozmów z lekarzami i nowinek z rynku. 

Generalnie medycyna estetyczna stawia dziś na zabiegi:

  • nieinwazyjne lub mało inwazyjne – bez długiego okresu rekonwalescencji,
  • dające naturalne efekty, bez przerysowania,
  • pobudzające naturalne procesy regeneracyjne i naprawcze w skórze, stymulujące produkcję nowego zdrowego kolagenu.

Lasery

Nowoczesne lasery mają niezwykle wszechstronne zastosowanie: skutecznie odmładzają skórę, usuwają ślady po trądziku, przebarwienia, blizny, rozstępy i tatuaże (tutaj zdecydowanie hitem są lasery najnowszej generacji – tzw. pikosekundowe). Dzięki lipolizie laserowej możesz pozbyć się nadmiaru tłuszczyku, coraz większą popularnością cieszy się też laserowy lifting piersi (tzw. laser bra lift lub laser push-up). To też niezastąpiona metoda trwałego pozbycia się zbędnego owłosienia – nowoczesne technologie, takie jak Vectus, Soprano Ice czy LinScan, robią to niemal bezboleśnie!

Botox

Toksyna botulinowa stosowana jest w medycynie estetycznej już 25 lat i można powiedzieć, że to prawdziwy „evergreen”. Niezastąpiona w wygładzaniu zmarszczek mimicznych i redukcji nadpotliwości, ma coraz szersze zastosowanie m.in. w leczeniu migren i bruksizmu, w drobnych korektach nosa (uniesienie opadającej końcówki) i brwi (delikatny lifting), w łagodzeniu tzw. brody czarownicy (z wyraźnie zaznaczoną poziomą zmarszczką, która oddziela brodę od reszty twarzy), w wygładzaniu tzw. marmurkowej/kamiennej brody, w likwidacji uśmiechu dziąsłowego, a także w wysmuklaniu atletycznych łydek. Coraz popularniejsze są też zabiegi tzw. baby botoksu i mezobotoksu (toksynę botulinową podaje się w małych ilościach w wielu miejscach, co odświeża twarz i daje naturalny efekt wygładzenia skóry). Nowym zastosowaniem botoksu jest prewencja i korekcja związanych z wiekiem zmian w kręgosłupie szyjnym i piersiowym. Nowością jest też podawanie toksyny botulinowej zmieszanej z kwasem hialuronowym – dla jeszcze lepszego i kompleksowego efektu odmłodzenia.

Mezoterapia

To podstawowa technika podawania substancji czynnych w skórę – w celu jej rewitalizacji, nawilżenia i odświeżenia. Tą metodą podaje się kwas hialuronowy, koktajle witamin i aminokwasów, substancje przyspieszające rozkład tłuszczu (w zabiegach lipolizy iniekcyjnej) czy peptydy – doskonałe w wypadku łysienia (innowacyjna terapia Dr.Cyj Hair Filler). Nowością jest też wykonywany tą metodą zabieg peptydowej relaksacji twarzy (Aquashine BTX) – przez wielu lekarzy uznawany za nową kategorię zabiegów medycyny estetycznej. A na nowe hity zapowiadają się: bursztynowa redermalizacja skóry Xela Rederm (spowalnia procesy starzenia, nie tylko od strony nawodnienia skóry, ale również poprzez swój wpływ na procesy energetyczne zachodzące w komórkach skóry) oraz mezoterapia silnie i długotrwale rewitalizująca skórę Juvéderm Volite – już jeden zabieg poprawia nawilżenie i elastyczność skóry oraz wypełnia siatkę drobnych zmarszczek nawet do 9 miesięcy.

mezoterapiaHIFU

Ta innowacyjna technologia wykorzystuje do nieinwazyjnego liftingu skoncentrowaną falę ultradźwiękową (HIFU – High Intensity Focused Ultrasound) – znaną już w medycynie od dawna, m.in. w USG. W wypadku zastosowania estetycznego fala ta jest absorbowana przez tkankę na określonej głębokości (bez naruszania warstwy naskórkowej) – co prowadzi do jej podgrzania w warstwie SMAS (to tutaj chirurdzy robią lifting skalpelem) i punktowej koagulacji włókien kolagenowych. Ulegają one skróceniu, co widocznie poprawia napięcie skóry, dając efekt nieinwazyjnego liftingu. Jednocześnie fibroblasty są stymulowane do produkcji nowego kolagenu, więc na pełen rezultat zagęszczenia i ujędrnienia skóry będzie trzeba poczekać ok. 2-3 miesięcy – tyle bowiem trwa ten proces. Technologia HIFU może też być stosowana do modelowania sylwetki – wtedy fale są ogniskowane (skupiane) w głębszych warstwach tkanki, aby wywołać efekt lipolizy komórek tłuszczowych. Najpopularniejsze urządzenia HIFU to: Ulthera (jedyne, które wyposażono w tzw. obrazowanie ultradźwiękowe, dzięki któremu podczas wykonywania zabiegu lekarz dokładnie widzi, w jakiej warstwie skóry działa), Ultraformer, BTL Hipro, ScizerSono Queen.

Zabiegi autologiczne

To zabiegi wykorzystujące własny „materiał” – pochodzący z krwi lub tłuszczu pacjenta – w celu odmłodzenia i regeneracji tkanek. Nieustającym hitem jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (np. Regeneris), które podawane też może być jednocześnie z kwasem hialuronowym (zabieg Cellular Matrix). Rok 2018 będzie należał też do komórek macierzystych – pozyskiwanych np. z własnego tłuszczu (i podawanych w zabiegach lipotransferu). Specjalnie wypreparowane i precyzyjnie podane iniekcyjnie w konkretne miejsce, są w stanie odtworzyć i zregenerować zużyte komórki tkanek, co prowadzi do wyraźnego odmłodzenia skóry. Komórki macierzyste są też wykorzystywane w zabiegach leczących łysienie (np. Regenera Activa).

Modelowanie ciała

Dziś bez trudu można pozbyć się „nadprogramowego” tłuszczyku z opornych miejsc, np. brzucha, ud, pośladków czy ramion. Szybko i bezboleśnie, bez śladów, z trwałym efektem, czasami nawet już podczas jednej wizyty w salonie (choć na efekt trzeba poczekać min. 3 miesiące, bo tyle trwa usuwanie zniszczonych komórek tłuszczowych w naturalnych procesach metabolicznych). Do wyboru wiele zaawansowanych technologii, m.in. Exilis, Cooltech, Vanquish, Ultraformer, Scizer, Sculpsure, Venus Legacy. Będziesz zadowolona z efektów, jakie dają, pod trzema warunkami:

  • zadbasz o ciało kompleksowo – bo te zabiegi nie zastępują diety i ćwiczeń, ale świetnie się z nimi uzupełniają,
  • nie jesteś osobą otyłą – zabiegi nie są metodą na odchudzanie, tylko modelowanie ciała,
  • będziesz cierpliwa i systematyczna – jeśli chcesz mieć piękną figurę latem, zacznij plan zabiegowy już teraz, przecież nie da się zrzucić boczków w kilka dni!

ciałoMedycyna przeciwstarzeniowa

Coraz więcej gabinetów promuje holistyczne podejście do zdrowia i urody człowieka, bo na tym właśnie polega prawdziwa medycyna anti-aging. Do takich gabinetów i specjalistów wybierasz się więc nie tylko po poprawki estetyczne, ale też po konsultację dotyczącą funkcjonowania całego organizmu, niezbędne badania i analizy, porady na temat żywienia przeciwstarzeniowego, suplementacji, relaksacji, pielęgnacji – a więc tego wszystkiego, co wpływa na „dobrostan” całego organizmu i zachowanie go w młodości. Ten trend będzie się nasilał, bo wszyscy chcemy żyć dłużej i w lepszej kondycji!  Niektóre kliniki (np. Dr Kubik w Gdyni, www.drkubik.pl) oferują specjalne pakiety przeciwstarzeniowe dla kobiet i mężczyzn.

Regeneracja i pielęgnacja skóry

Dziś do gabinetu nie przychodzi się tylko na usunięcie zmarszczek. Podstawą jest dobra jakość skóry (a więc: nawilżenie, gęstość, napięcie, elastyczność, jednolity kolor). Lekarze medycyny estetycznej ściśle współpracują z kosmetologami i polecają swoim pacjentom odpowiednio dobrane preparaty pielęgnacyjne (głównie oczywiście profesjonalne) oraz zabiegi kosmetyczne. A poprawki estetyczne często poprzedzają serią zabiegów regenerujących i biostymulujących (np. osoczem PRP, laseroterapią). Dlaczego to tak ważne? Korzyści jest wiele – przede wszystkim:

  • zadbana skóra wygląda młodziej i wolniej się starzeje,
  • skóra będąca w dobrej kondycji lepiej „odpowiada” na zabiegi medycyny estetycznej,
  • dzięki temu ich efekty są nie tylko lepsze, ale też trwalsze,
  • w przyszłości mniej preparatów, z mniejszą częstotliwością, trzeba będzie podać, aby zachować młody wygląd.

Pamiętaj, że pozbycie się zmarszczki nic nie da, jeśli skóra będzie wiotka, szara, matowa i zanieczyszczona – a efekt może wręcz (na zasadzie kontrastu) wyglądać nienaturalnie.

Naturalnie sexy usta

Ten zabieg od lat bije rekordy popularności – także wśród młodych pacjentek. W tym roku stawiamy na rewitalizację, nawilżenie i odświeżenie czerwieni wargowej, bez mocnego powiększania ust. Tutaj z pomocą przychodzą takie preparaty, jak Neauvia Rheology o niezwykłej plastyczności i właściwościach odżywczych (to jak „balsam od środka”). Usta nie muszą – a wręcz nie mogą! – być nienaturalnie powiększone, aby wyglądać sexy:-)

usta jak malinaA jakie są Wasze hity 2018 roku?

Dodaj komentarz

basia |

Ja na pewno w tym roku zdecydują się na mezoterapię :)

Podobne tematy

Retix.C Smart DNA Therapy

W zabiegu Retix.C Smart DNA Therapy połączono kwas ferulowy z peptydami. Jest to całoroczna, silnie antyoksydacyjna terapia przywracająca skórze napięcie i promienny blask. O zabiegu mówi dr Agnieszka Bliżanowska, specjalista dermatolog.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki