WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Relaks dla zmarszczek

Dr Iwona Radziejewska-ChomaNajpopularniejszym zabiegiem na zmarszczki mimiczne jest botox, który stał się inspiracją do stworzenia innowacyjnego produktu odmładzającego – Aquashine BTX. Jest to tzw. peptydowy relaks twarzy, który podawany techniką mezoterapii „relaksuje” mięśnie bez ich „zamrażania”, w ten sposób wygładzając zmarszczki i nadając twarzy wypoczęty wygląd. Ma wszechstronne działanie odmładzające.

Zabieg „peptydowego relaksu twarzy” poleca dr Iwona Radziejewska-Choma, lekarz medycyny estetycznej z kliniki Saska Clinic Dr Radziejewska w Warszawie (www.radziejewska.pl). 

Jak działa botulina peptydowa?

Aquashine BTX – choć nazywany jest „botox-like” (stąd: BTX) – nie jest alternatywą dla botoksu. Jego innowacyjność polega na tym, że wygładza skórę i redukuje zmarszczki przez rozluźnienie mięśni – jest to więc rodzaj „peptydowego relaksu twarzy”, bez blokowania impulsów między nerwem a mięśniem odpowiedzialnym za powstawanie zmarszczki mimicznej, a więc bez ryzyka nienaturalnego „zamrożenia” mimiki lub np. opadnięcia brwi. Preparat podany za pomocą iniekcji (jak mezoterapia) aktywnie stymuluje regenerację i odnowę komórkową oraz stabilizuje aktywność mięśni w skórze – w tym miejscu ją wygładzając. Efekty są bardzo naturalne. Dodatkowo zawarte w preparacie peptydy odżywiają i regenerują skórę, lekko ją napinając i poprawiając jej kondycję – takiego działania nie ma botoks.

Aquashine BTX

Preparat zawiera nieusieciowany, biodegradowalny kwas hialuronowy w stężeniu 1,5% oraz kompleks 7 peptydów:

  • Dekapeptyd-29, Oligopeptyd-62 – rozluźnienie mięśni w skórze, działanie „botox-like”,
  • Acetyl Dekapeptyd-3 – synteza kolagenu,
  • Oligopeptyd-24, Oligopeptyd-72 – odbudowa i regeneracja,
  • Oligopeptyd-34, Oligopeptyd-51 – rozjaśnienie i rozświetlenie.

Efekty zabiegu

Efekt wygładzenia zmarszczek pojawia się już 2-3 dni po pierwszym zabiegu, skóra zyskuje też zdrowy, promienny blask, staje się nawilżona i odżywiona. Kolejne dwa zabiegi utrwalają działanie kompleksu peptydowego, powodując widoczną redukcję zmarszczek i poprawę elastyczności oraz jędrności skóry. Zabieg zapobiega zanikowi tkanek wraz z wiekiem, ponadto redukuje blizny potrądzikowe oraz ubytkowe na skórze, rozjaśnia przebarwienia i ujednolica koloryt skóry. Ma silne działanie nawilżające i rewitalizujące.

Aquashine BTX to produkt wielopoziomowy i wielofunkcyjny – dzięki temu uzyskuje się efekt przeciwstarzeniowy we wszystkich warstwach skóry oraz możliwa jest delikatna i selektywna korekta wielu problemów estetycznych jednocześnie.

relaksacja zmarszczekKomu jest polecany zabieg?

Aquashine BTX jest wszechstronną terapią przeciwstarzeniową nowej generacji. To idealny zabieg dla osób, które chcą wygładzić zmarszczki mimiczne, a z różnych powodów obawiają się ostrzyknięcia toksyną botulinową (lub są oporne na jej działanie). Pacjenci zyskują nie tylko gwarancję naturalnego efektu, ale też odżywienie i regenerację skóry. Twarz staje się młodsza, bardziej promienna i wypoczęta. Preparatem można ostrzyknąć całą twarz, szyję i dekolt. To świetna terapia przeciwstarzeniowa, polecana już ok. 30. roku życia, gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Zabieg może też być stosowany dla przedłużenia działania botoksu, np. w wypadku relaksacji silnie działającego mięśnia czołowego – po 2-3 miesiącach od podania toksyny botulinowej.

Aquashine BTX może ponadto być łączony z innymi peptydowymi preparatami z gamy Aquashine: Aquashina lub Aquashine BR (o działaniu rozświetlającym) – zarówno dla profilaktyki i korekty drobnych zmarszczek u młodych osób, jak i odbudowy i regeneracji skóry dojrzałej.

Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy

Odbudowa i odmłodzenie środkowej części twarzy

Z wiekiem dochodzi do zaniku objętości w środkowej części twarzy, co dodatkowo nadaje nam zmęczony i smutny wygląd. Jak przywrócić twarzy młodość i wypoczęty wygląd? Zabieg z użyciem wypełniaczy poleca dr Iwona Radziejewska-Choma, lekarz medycyny estetycznej z Saska Clinic.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki