WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus8 Inmode

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg polegający na podaniu w skórę prądu RF za pomocą mikroigieł. Pobudza przebudowę kolagenu i procesy naprawcze, ujędrnia skórę, wyrównuje jej strukturę, poprawia jej napięcie, zmniejsza blizny potrądzikowe. Zabieg Morpheus8 w zaawansowanej technologii Embrace RF firmy Inmode pozwala uzyskać spektakularny i szybko widoczny efekt odmłodzenia skóry! O zabiegu na filmie mówi dr Katarzyna Grudzień, lekarz medycyny estetycznej (www.katarzynagrudzien.pl).

Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa?

Fale radiowe emitowane przez izolowane mikroigły powodują natychmiastowe obkurczenie włókien kolagenowych, co zapewnia efekt napięcia skóry, utrzymujący się do 4-6 miesięcy. Jednocześnie RF pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, co poprawia jędrność, gęstość i elastyczność skóry w kolejnych miesiącach. Spłyceniu ulegają zmarszczki i bruzdy, dochodzi do efektu naturalnego liftingu i uniesienia opadających z wiekiem tkanek, skóra staje się wyraźnie zdrowsza i młodsza. Dzięki silnej przebudowie skóry możliwe jest też zmniejszenie blizn potrądzikowych i rozstępów, a także rozszerzonych porów.

Mikronakłucia mogą być wykonywane na różnej głębokości naskórka aż do skóry właściwej – większość urządzeń dostępnych na rynku ma głębokość wkłuwania 0,5-4 mm w zależności od wskazań, w przypadku Morpheus8 jest ona znacznie głębsza – od 0,5 do 7 mm.

Zabieg jest wykonywany po nałożeniu kremu znieczulającego i dla większości pacjentów jest tkliwy, ale nie bolesny.

Morpheus8

Co wyróżnia zabieg Morpheus8?

W przypadku tej technologii bipolarny prąd RF przepływa pomiędzy czubkami izolowanych igieł wkłuwanych w tkankę a elektrodą bierną znajdującą się pomiędzy igłami na powierzchni skóry – w przypadku konwencjonalnych technologii przepływ prądu następuje między czubkami sąsiednich igieł. Wpływa na to sposób rozchodzenia się ciepła w tkankach i skuteczność zabiegu. W Morpheus8 mówimy o silnym grzaniu objętościowym skóry (a nie tylko przegrzewaniu jej w miejscach wkłuć). Jest to pierwszy na rynku aplikator mikroigłowy, w którym cała powierzchnia kontaktu ze skórą jest elektrodą, a energia prądu jest dwukrotnie wyższa w porównaniu z tradycyjnymi mikroigłami.

Dzięki temu Morpheus8 daje następujące korzyści:

 • mniejsza gęstość igieł pozwala na mniejszy uraz mechaniczny skóry, co skutkuje krótszą rekonwalescencją (w wielu przypadkach można praktycznie od razu wrócić do codziennych aktywności),
 • jednocześnie efekt termiczny jest znacznie większy, a tym samym zabieg skuteczniejszy – bez ryzyka poparzenia skóry,
 • większa głębokość wkłuwania (do 7 mm) pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu,
 • skuteczny jest już jeden zabieg, procedura nie wymaga wielu powtórzeń (najczęściej 1-3 w odstępach miesięcznych),
 • lekarz ma do wyboru 4 końcówki, które różnią się między sobą: głębokością działania, wartością emitowanej energii, ilością igieł, możliwością automatycznego wysuwania igieł, wymiarem, co pozwala na dopasowanie ich do różnych obszarów twarzy (w tym tak delikatnych i wrażliwych, jak powieki, nos czy górna warga) i ciała (np. brzuch, pośladki, dekolt),
 • igły mogą pracować w dwóch trybach (wysuwają i cofają się automatycznie przy każdym impulsie lub są cały czas wysunięte), co dodatkowo zwiększa skuteczność zabiegów.
Efekty Morpheus8
Przykładowe efekty zabiegu Morpheus8 (fot. Sharpol)

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty wynikającego z termicznego obkurczenia włókien kolagenowych widać po ok. 2 tygodniach. Natomiast na pełen rezultat będący wynikiem pobudzenia fibroblastów do wzmożonej przebudowy kolagenu i elastyny rozwija się stopniowo w ciągu kolejnych 3-6 miesięcy, bo tyle trwa przebudowa skóry. Możesz spodziewać się następujących efektów:

 • ujędrnienie i zagęszczenie skóry,
 • poprawa napięcia i uelastycznienie skóry,
 • uniesienie policzków, poprawa owalu,
 • wyrównanie struktury skóry,
 • spłycenie zmarszczek,
 • redukcja bruzd nosowo-wargowych i linii palacza,
 • odmłodzenie okolicy oka, redukcja zmarszczek wokół oczu,
 • ujednolicenie kolorytu skóry,
 • redukcja blizn, np. potrądzikowych,
 • redukcja rozstępów,
 • zmniejszenie rozszerzonych porów,
 • wyraźny efekt odmłodzenia skóry, resurfacing.

Zabieg Morpheus8 wykonasz w:

dr Katarzyna Grudzień

Dr Katarzyna Grudzień
ul. Cegielniana 14, Rybnik
tel. +48 32 500 50 05
www.katarzynagrudzien.pl

Wyłącznym dystrybutorem Morpheus8 jest:
www.shar-pol.pl

Sharpol logo

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki