WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

technologie ITP

Perły Dermatologii Estetycznej 2021 dla technologii ITP S.A.

W tym roku urządzenia dystrybuowane przez firmę ITP S.A. zostały docenione przez lekarzy dermatologów estetycznych aż w 4 kategoriach! Są wśród nich zabiegowe hity na ciało: kriolipoliza Cooltech i technologia Onda w terapii łączonej ze Schwarzy, a na twarz – laser Fraxel Dual i radiofrekwencja mikroigłowa Virtue RF.

Modelowanie ciała – Cooltech Define

Kroplipoliza to jedna z najbardziej skutecznych metod redukcji nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Kontrolowane schładzanie tkanki tłuszczowej do -10 stopni C prowadzi do rozpadu komórek tłuszczowych i uwolnienia ich zawartości w postaci wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu – dzięki temu tłuszcz może być usunięty z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych przez układ limfatyczny i wątrobę. Cooltech jest uznaną, bezpieczną i niezwykle skuteczną technologią do kriolipolizy – już jeden zabieg daje pożądany efekt wysmuklenia i zmniejszenia obwodów w danym obszarze.

Cooltech Define

Cooltech Define posiada aż 9 różnych głowic pozwalających wykonać zabiegi na różnych częściach ciała, np. brzuchu, bryczesach, biodrach, boczkach, ramionach oraz podbródku. Umożliwia też jednoczesną pracę 4 aplikatorami! Dzięki zastosowaniu oryginalnych membran Cool Gel Pad, które chronią skórę pacjenta przed niską temperaturą nawet do -50 stopni C, zabieg jest komfortowy i w pełni bezpieczny dla pacjenta. Efekty oceńcie sami!

Cooltech efekty
Kriolipoliza Cooltech – efekty

Regeneracja skóry – Fraxel Dual

Wprowadzenie technologii frakcyjnej było prawdziwym przełomem w laseroterapii. Laser frakcyjny za pomocą licznych mikroimpulsów „dziurkuje” skórę fragmentarycznie – impulsy te wnikają w skórę na odpowiednią głębokość nie powodując przy tym oparzeń powierzchownych ani nie naruszając tkanek wokół. Dzięki frakcjonowaniu w głębi skóry powstają mikroskopijne uszkodzenia, co pobudza proces regeneracji i tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny. Dochodzi do tzw. resurfacingu skóry, a więc jej przebudowy i wyraźnego odmłodzenia. Fraxel Dual świetnie też sprawdza się w redukcji blizn i rozstępów, ujednolica koloryt i strukturę skóry.

Fraxel Dual

Fraxel Dual to unikalny laser frakcyjny, ponieważ wykorzystuje dwa typy lasera: erbowo-szklany 1550 nm oraz tulowy 1927 nm, dzięki czemu jeszcze lepiej radzi sobie z odmłodzeniem skóry, poprawą jej jakości i gęstości oraz redukcją drobnych zmarszczek i rozstępów. Dzięki specjalnemu zintegrowanemu chłodzeniu zabiegi są komfortowe, nie wymagają długiej rekonwalescencji.

Fraxel Dual
Fraxel Dual – efekty

Technologie w leczeniu skóry – Virtue RF

Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej, które w mało inwazyjny sposób pobudzają głęboką przebudowę skóry i prowadzą do jej widocznego odmłodzenia. Metoda ta polega na mikronakłuwaniu skóry igłami emitującymi energię fal radiowych, co bardzo silnie stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Zabieg napina skórę i prowadzi do jej naturalnego ujędrnienia, co może nawet dawać efekt naturalnego liftingu i odmłodzenia owalu, skutecznie spłyca zmarszczki i bruzdy, ujednolica koloryt skóry, zmniejsza pory, redukuje blizny potrądzikowe i rozstępy.

Virtue RF

Virtue RF na tle innych urządzeń do radiofrekwencji mikroigłowej wyróżnia możliwość pełnego dostosowania zabiegu do potrzeb pacjenta, dzięki wielu różnym parametrom, głębokościom, na których działa urządzenie, oraz końcówkom zabiegowym. Mikronakłuwanie polega na wprowadzeniu sterylnych mikroigieł głęboko do skóry właściwej. Igły te najpierw tworzą mikroskopijne kanały, które stymulują naturalną produkcję kolagenu, a następnie dostarczają energię cieplną o częstotliwości radiowej na żądaną głębokość, aby wspomagać przebudowę kolagenu i elastyny, która napina i unosi skórę. Efekty poniżej!

Virtue RF efekty
Radiofrekwencja mikroigłowa Virtue RF – efekty

Techniki łączone – Onda + Schwarzy

Synergiczne połączenie bestsellerowej technologii modelującej Onda z urządzeniem wpisującym się w nowy trend „rzeźbienia sylwetki bez wysiłku” Schwarzy zapewnia kompleksową poprawę wyglądu ciała.

Onda Schwarzy

Onda to rewolucyjne urządzenie wykorzystujące unikalną technologię mikrofal CoolWavesdo modelowania ciała i walki z cellulitem. Są to fale o częstotliwość 2,45 GHz, które oddziałują głównie na tkankę tłuszczową, natomiast tkanka skórna jest dla ich przepływu praktycznie „przezroczysta”, dzięki temu unikamy nadmiernego nagrzania zewnętrznej warstwy skóry. Mikrofale CoolWaves™ selektywnie docierają do tkanki tłuszczowej i w nieinwazyjny sposób prowadzą do jej redukcji. Działają w trzech zakresach:

  • Redukcja miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej – Coolwaves™ działają głęboko i precyzyjnie na membrany komórek tłuszczowych, prowadząc do ich rozbicia, a następnie usunięcia z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych.
  • Redukcja cellulitu – dzięki specjalnej głowicy działającej płycej na tkanki, możliwe jest skuteczne rozbijanie cellulitu.
  • Ujędrnianie skóry – mikrofale emitowane przez technologię ONDA wywołują też skurcz włókien kolagenowych (co skutkuje natychmiastową poprawą napięcia skóry) i stymulują produkcję nowego kolagenu, prowadząc do ujędrnienia i odmłodzenia skóry w kolejnych 3-6 miesiącach.

Dzięki systemowi chłodzenia kontaktowego zabieg jest w pełni komfortowy dla pacjenta, nie wymaga rekonwalescencji. Onda może być stosowana na takich partiach ciała, jak: ramiona, brzuch, boki, uda, pośladki, a dzięki specjalnie wyprofilowanej głowicy także na podbródku.

Onda efekty
Onda – efekty

Dla wszystkich osób, których celem jest nie tylko redukcja tkanki tłuszczowej, ale też wyrzeźbienie i wzmocnienie mięśni, np. na brzuchu, polecamy połączenie zabiegu Onda z unikalną technologią Schwarzy.

Schwarzy to nieinwazyjne urządzenie wykorzystujące pole elektromagnetyczne do budowania mięśni i modelowania ciała. Autorska technologia FMS, czyli Focused Magnetic Stimulation (skoncentrowana stymulacja magnetyczna), wyzwala intensywne skurcze w celu dogłębnej stymulacji mięśni, powodując lipolizę w komórkach tłuszczowych oraz apoptozę po uszkodzeniu adipocytów. Oba te działania prowadzą do redukcji tkanki tłuszczowej. Jednocześnie dzięki zastosowaniu aplikatorów o mocy aż 2,5 tesli dochodzi do stymulacji głębokich partii mięśniowych – w ciągu 30-minutowej sesji to aż od 20 000 do 60 000 skurczów mięśni! Efekt? Wymarzony „kaloryfer”, ładnie zarysowane mięśnie ramion lub jędrne pośladki!

Schwarzy jest technologią bezdotykową, a sam zabieg jest całkowicie komfortowy, odczuwalne są wyłącznie skurcze w poddanej zabiegowi partii ciała.

Schwarzy efekty
Schwarzy – efekty

Więcej o nagrodzonych technologiach na: www.itpestetyka.pl

logo ITP

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus8 Inmode

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg polegający na podaniu w skórę prądu RF za pomocą mikroigieł. Pobudza przebudowę kolagenu i procesy naprawcze, ujędrnia skórę, zmniejsza blizny potrądzikowe. O zabiegu Morpheus8 mówi dr Katarzyna Grudzień, lekarz medycyny estetycznej.

SkyClinic

Dzień otwarty w SkyClinic

Na początku września na warszawskim Wilanowie odbył się Dzień Otwarty kliniki Sky Clinic Warszawa. Właściciele placówki: Piotr Tkacz oraz Mateusz […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki