WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Przeszczep włosów Smart Graft

Łysienie to duży problem nie tylko estetyczny, ale też psychologiczny – zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Coraz więcej osób, u których nieskuteczne okazały się metody mało inwazyjne, takie jak mezoterapia czy kuracje trychologiczne, a utrata włosów jest trwała, szuka sposobów na zagęszczenie włosów. Przeszczep włosów Smart Graft to innowacyjna metoda FUE (Follicular Unit Extraction), która zapewnia w krótszym czasie lepsze efekty niż inne urządzenia tego typu.

Klasyczna procedury transplantacji włosów wymagały przeprowadzenia dużego zabiegu chirurgicznego, pozostawiającego dużą podłużną bliznę z tyłu głowy (wycinano bowiem i przeszczepiano cały pasek skóry). Okres gojenia był długi i niekomfortowy. W ostatnich latach pojawiły się nowsze technologie automatyczne i robotyczne, które pozwalają przeszczepiać pojedyncze mieszki włosowe (FUE) – ciągle jednak jest to zabieg dosyć długi i nie zawsze dający satysfakcjonujący efekt końcowy.

SmartGraft

SmartGraft jest najnowszą na rynku, minimalnie inwazyjną technologią zagęszczania włosów, przeznaczoną zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet szukających trwałego rozwiązania problemu łysienia. Wyróżnia go:

  • Szybsze gojenie, praktycznie bez dyskomfortu.
  • Krótszy czas spędzony na fotelu zabiegowym.
  • Metodę idealną dla mężczyzn i kobiet.
  • Brak konieczności golenia głowy maszynką.
  • Więcej opcji przeszczepu włosów (ciało, twarz, brwi).
  • Lepsza żywotność pobranych mieszków do momentu implantacji.
  • Naturalne efekty bez blizn.

SmartGraftZaawansowane pobieranie pojedynczych zespołów mieszkowych

Zaawansowane pobieranie pojedynczych zespołów mieszkowych (AFUE) to mniej inwazyjna opcja przeszczepu włosów niż tradycyjna metoda paskowa. Po podaniu miejscowego środka znieczulającego rozpoczyna się procedurę z wykorzystaniem zasilanej silnikiem końcówki wyposażonej w małe, okrągłe dziurkacze pobierające pojedyncze zespoły mieszkowe (przeszczepy) z obszaru niezajętego łysieniem. Każdy przeszczep zawiera od jednego do czterech mieszków włosowych.

SmartGraft zlicza te przeszczepy i przechowuje je w jałowym roztworze o kontrolowanej temperaturze, zapewniając lepszą żywotność przeszczepu do momentu implantacji. Ponieważ urządzenie pozostawia niewielkie otwory (poniżej 1 mm) w miejscach pobrania przeszczepów, obszar pobrania goi się w ciągu 24 do 48 godzin, nie pozostawiając podłużnej blizny.

Technologia ta umożliwia także pobieranie przeszczepów z innych części ciała, np. klatki piersiowej i twarzy, co pozwala uzyskać lepsze efekty oraz obejmuje najważniejszy element przeszczepu włosów — artyzm człowieka niezbędny do uzyskania naturalnie wyglądającej fryzury okalającej twarzy.

Najważniejsze pytania o SmartGraft:

Na czym polega procedura SmartGraft?
Po podaniu miejscowego środka znieczulającego za pomocą urządzenia SmartGraft delikatnie pobieramy mikroprzeszczepy włosów z tyłu głowy. Przeszczepy te można następnie wszczepić w obszarze zajętym łysieniem, w którym dochodzi do wzrostu grubych, zdrowych, naturalnych włosów.
Jakich rezultatów mogę oczekiwać?
Nowe przeszczepy włosów będą rosnąć w obszarach przerzedzonych, co zwiększy objętość fryzury na całej głowie. Ponieważ są to prawdziwe włosy, uzyskany efekt jest całkowicie naturalny, co pozwala przywrócić młodzieńczy wygląd i pewność siebie.
SmartGraft
Czy procedura SmartGraft jest bolesna?
Nie. To jednodniowa procedura wykonywana w gabinecie, a nie skomplikowany zabieg. Potrzebne jest podanie tylko miejscowego środka znieczulającego.
Jak przebiega okres rekonwalescencji?
Minimalnie inwazyjna procedura SmartGraft jest bezbolesna i charakteryzuje się szybkim przebiegiem procesu gojenia. W ciągu kilku dni można wrócić do pracy, a liczba ograniczeń po zabiegu jest niewielka.
SmartGraft
Dlaczego warto rozważyć poddanie się procedurze SmartGraft?
SmartGraft ma przewagę nad innymi i robotycznymi urządzeniami do zagęszczania włosów, ponieważ:
  • Zapewnia lepsze efekty w krótszym czasie i jest idealne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.
  • Obejmuje najważniejszy element przeszczep włosów – artyzm człowieka niezbędny do uzyskania prawidłowej, naturalnie wyglądającej fryzury okalającej twarzy.
  • Umożliwia pobieranie przeszczepów z innych części ciała, np. klatki piersiowej, pleców i twarzy, co pozwala uzyskać lepsze efekty.
przeszczep brwi SmartGraft
Przeszczep brwi metodą SmartGraft

Czy pojawi się blizna?

Nie. Można nosić dowolną fryzurę (z długim lub krótkich włosów), ponieważ nie ma widocznych blizn. Co ciekawe, przeszczep wykonany metodą SmartGraft może też pomóc ukryć bliznę po wcześniej wykonanej transplantacji chirurgicznej metodą paskową.
Czy SmartGraft można stosować u mężczyzn i kobiet?
Tak. Ponieważ SmartGraft to procedura minimalnie inwazyjna, jest to cenna opcja zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, którzy pragną odzyskać własne włosy.
SmartGraft
Od lewej: pacjent w dniu zabiegu, 7 dni po, 14 dni po jego wykonaniu
Czy konieczne jest zgolenie włosów maszynką, aby poddać się procedurze SmartGraft?
Nie. Jeśli włosy są wystarczająco długie, możemy pobrać przeszczepy za pomocą urządzenia SmartGraft, goląc niewielkie obszary, które można zasłonić dłuższymi włosami.
Więcej na www.pl.smartgraft.com
Zobacz opinie ekspertów na temat Smart Graft:

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki