WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Unident Union

Piękne usta – top ten zabiegów!

Podejdź do tematu kompleksowo. Niech Twoje usta zachwycają nie tylko wtedy, gdy robisz buzię w dziubek, lecz także gdy szeroko się uśmiechasz. Usta to nie tylko harmonijne i kusząco wyeksponowane wargi, lecz także jasne, zadbane i prawidłowo ustawione zęby. Jak wyczarować naprawdę piękny uśmiech, wie dr Iwona Gnach-Olejniczak, która łączy medycynę estetyczną ze stomatologią. Poznaj zabiegowe hity na usta.

dr Iwona Gnach-OlejniczakNasz ekspert: dr Iwona Gnach-Olejniczak, stomatolog, ortodonta, ekspert medycyny estetycznej, twórca Dental Face Liftingu®, klinika Unident Union Dental Spa Medycyna Estetyczna we Wrocławiu. www.unidentunion.pl

Leczenie ortodontyczne powiększy usta

Czy wiesz, że noszenie aparatu może powiększyć usta? – Wielu pacjentów ma usta cienkie jak niteczki z powodu obniżenia wysokości zwarcia. Braki skrzydłowe, za niskie wypełnienia i prace protetyczne powodują pogłębienie zgryzu i starcie zębów przednich. Zmniejsza się ekspozycja czerwieni wargowej i opadają kąciki ust, a do tego pogłębiają bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki i zmarszczki palacza – wylicza dr Gnach-Olejniczak. Dodaje od razu, że nie po to zakłada się aparat, aby powiększyć wargi. Harmonijny wygląd ust jest nagrodą za doprowadzenie zgryzu do ładu. Można nawet powiedzieć, że ortodoncja działa na przyczynę zbyt wąskich ust. – Zwłaszcza dysproporcje między dolną a górną wargą nie są przeważnie anatomiczne, ale pojawiają się właśnie z powodu zaburzeń ortodontycznych – dodaje stomatolog. Dlatego zamiast od razu powiększać usta kwasem hialuronowym, warto najpierw sprawdzić zgryz. Dzięki podwyższeniu wysokości zwarcia i odbudowie prawidłowych wysokości zębów za pomocą bondingu, dolne piętro twarzy wydłuża się, czerwień wargowa jest lepiej wyeksponowana, usta stają się harmonijne, mają lepiej zarysowany Łuk Kupidyna i rynienkę podnosową. Co ważne, efekt powiększenia ust za pomocą ortodoncji jest trwały i niezwykle naturalny.

piękny uśmiech, poprawa uśmiechu

Kwas hialuronowy wymodeluje wargi

Ale pamiętaj, że nawet najlepsze produkty do powiększania ust mogą dać katastrofalne efekty, jeśli zabieg wykona lekarz bez doświadczenia i wyczucia estetycznego. – Planowanie zabiegu musi poprzedzić dokładna analiza rysów twarzy – en face, z profili i półprofili. W uśmiechu, półuśmiechu i w spoczynku. Lekarz powinien dokładnie zanalizować sposób wyłaniania zębów spod warg, krawędź i zarys ust, zakres czerwieni wargowej, wypukłość ust, kształt Łuku Kupidyna i filtrum (rynienki podnosowej), a potem dopasować planowaną korektę do rysów twarzy – mówi dr Gnach-Olejniczak. Na modelowanie ust ma przecież wpływ szerokość twarzy, asymetrie, kształt nosa itd. – Dużym błędem jest koncentrowanie się jedynie na wypełnianiu górnej wargi. Jej nadmierne pompowanie bez zachowania proporcji do dolnej wargi, w dodatku bez dopasowania do indywidualnych rysów twarzy, daje efekt tzw. parówek.

Dr Gnach-Olejniczak przyznaje, że nie stosuje kaniul do modelowania ust, a zabiegi w rejonie ust wykonuje precyzyjnie jedynie za pomocą igły. W zależności od potrzeb jest to modelowanie wolumetrycznymi produktami Volift i Voluma. – Korzystamy z preparatów Juvederm w technologii Vycross, ponieważ niezwykle plastyczna i nie obciąża nadmiernie tkanek. Dla lekarza oznacza to doskonałe narzędzie do precyzyjnego modelowania ust, a dla pacjenta najwyższej jakości naturalny efekt przy ograniczeniu obrzęku. Obecna w preparatach firmy Allergan lidokaina miejscowo znieczula obszar poddany zabiegowi i ogranicza ból związany z iniekcją – wylicza.

Unident Union, modelowanie ust

Refresh ust także za sprawą kwasu hialuronowego

Refresh, czyli kompleksowe odświeżenie ust np. za pomocą preparatu Juvederm Volbella, sprawdza się zwłaszcza u osób młodych, które mają generalnie ładne w kształcie usta i nie oczekują efekt push-up. Zabieg genialnie poprawia nawilżenie warg, wygładza je oraz zapobiega wysuszaniu i pierzchnięciu. Daje też bardzo delikatny efekt uwypuklenia, ale nie jest tak wolumetryczny jak Volift i Voluma. – W medycynie estetycznej skoncentrowanej na rewitalizacji ust, ważne jest umiejętne dobieranie preparatów. Rozwój dyscypliny sprawia, że mamy na rynku coraz więcej produktów dedykowanych, nie tylko konkretnym obszarom, lecz także pod kątem efektów, które zapewniają – podkreśla beauty designer Unident Union Medycyna Estetyczna. Ważne jest więc, by korzystać z najnowszych osiągnieć i zaawansowanych technologii.

odświeżenie ust, Unident Union

Laserowy endolifting wygładzi skórę wokół ust

– W swojej praktyce bardzo dbam o to, by kobiety nie ograniczały się do modelowania i refresh warg, lecz także dbały o jakość skóry wokół ust. Nawet najpiękniej uwypuklone usta na tle pomarszczonej lub wiotkiej skóry będą wyglądać nienaturalnie – mówi dr Gnach-Olejniczak, która poleca rewitalizację rejonu wokół ust za pomocą laserowego endoliftingu Fotona. Zabieg zagęszcza skórę od wewnątrz jamy ustnej. Nieinwazyjna terapia laserem polega na skanowaniu wewnętrznych mięśni w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych oraz górnej i dolnej części ust. Zabieg jest bezbolesny, dzięki dużemu nawodnieniu śluzówki. Dzięki endoliftingowi od wewnątrz osiągamy silne ujędrnienie i produkcję kolagenu na całej grubości tkanek oraz wypełnienie zmarszczek i bruzd bez wypełniaczy. – Odpowiednio skalibrowane fale nieablacyjnego lasera Er:Yag powodują delikatne, kontrolowane podgrzanie tkanek, pobudzające kurczenie włókien kolagenowych – wyjaśnia ekspert. Zaraz po zabiegu zwiększa się napięcie policzków, wygładzają bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust i linie marionetki. Powoduje to ogólny efekt odmłodzenia ust.

endolifting Fotona

Medycyna estetyczna zlikwiduje zmarszczki palacza

Wbrew nazwie zmarszczki palacza nie powstają tylko u osób, które palą papierosy, lecz u wszystkich, których mimika jest bardzo aktywna w tym rejonie twarzy. Należy jednak pamiętać, że zmarszczki układające się promieniście wokół ust stają się coraz bardziej widoczne z wiekiem, nie tylko wtedy, gdy pijamy przez słomkę czy zaciskamy usta, ale także w spoczynku mięśnia okrężnego. Dlatego należy robić wszystko, by zagęszczać i ujędrniać skórę wokół ust. W ten sposób nie będzie ona podatna na zagniatanie. – W tym celu rekomenduję zastosowanie resurfacingu laserowego Fotona, nieablacyjne frakcjonowanie skóry, mikronakłuwanie Dermapenem w połączeniu z zastosowaniem osocza PRP. Świetne efekty dają także zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej Vivace – wylicza ekspert. Zabiegi mobilizujące skórę do produkcji kolagenu, zapobiegają wiotczeniu skóry wokół ust. Zagęszczają ją i ładnie ujędrniają. Efekt takich terapii w naturalny sposób opóźnia procesy starzenia. Dopiero, gdy skóra da z siebie wszystko, czyli samodzielnie się zregeneruje, warto sięgać po kwas hialuronowy czy nici PDO.

…i linie marionetki

Zmarszczki marionetki to pionowe linie, biegnące od kącików ust w dół do podstawy brody. W swojej nazwie nawiązują do konstrukcji lalek-marionetek, które mają ruchomą żuchwę i w ten sposób imitują ruch ust podczas mówienia. Linie marionetki pojawiają się z wiekiem, często z powodu nadmiernej pracy mięśnia obniżającego kąty ust. Powodują, że kąciki ust opadają, a twarz nabiera smutnego wyrazu. Umiejętne zastosowanie botoksu sprawia, że linie marionetki przestają się zagniatać w trakcie ruchu ust. Z twarzy znikają zmarszczki, które należą do najbardziej postarzających, ponieważ tworzą i podkreślają tzw. piramidę starości. Botoks potrafi także szybko unieść opadające kąciki ust, jeśli to opadanie kącików wynika z nawyku mimicznego układania ust w tzw. podkówkę.

Wybielanie zębów podkreśli kolor ust

Kolor zębów mas duży wpływ na to, jak odbierane są usta. Nawet najpiękniej wymodelowane, stracą na urodzie w towarzystwie żółtych i matowych zębów, które w dodatku postarzają. – Z wiekiem szkliwo zmienia kolor z bieli o odcieniu niebiesko-szarym w stronę pomarańczowego – mówi dr Iwona Gnach-Olejniczak. Zęby wydają się dodatkowo ciemniejsze, gdy nie usuwasz kamienia i osadów nazębnych. Podstawą perfekcyjnego uśmiechu jest więc regularny skaling i piaskowanie zębów z polerowaniem, które sprawia że światło lepiej odbija się od szkliwa, a zęby wydają się jaśniejsze. O rozjaśnianie można dbać za pomocą past wybielających lub zabiegów medycznych. W zależności od budżetu i oczekiwań decydujesz się na błyskawiczne wybielanie gabinetowe lub wybielanie nocno-nakładkowe, które wymaga zakładania szyn wybielających na zęby przez kilka tygodni. – Wybielanie nakładkowe stabilizuje efekt wybielania na około rok i zalecam je zawsze po wybielaniu gabinetowym, w trakcie którego penetracja szkliwa za pomocą substancji aktywnych jest przyspieszania światłem lasera lub lampy LED, ale wymaga utrwalenia – mówi dr Iwona Gnach-Olejniczak.

Licówki porcelanowe ukryją diastemę

Jesteś piękna, ale z powodu diastemy prawie wcale się nie uśmiechasz lub zakrywasz usta ręką? Pora pozbyć się kompleksów. Jeśli masz szparę albo za krótkie górne dwójki, możesz zamaskować defekt za pomocą ultracienkich porcelanowych płatków, naklejanych na zęby. – Licówki w niewielkim stopniu rozjaśniają także uśmiech, za to dobrze przykrywają nierówności szkliwa, na przykład w jego niedorozwoju – wyjaśnia ekspert. Warto, by porcelanowe licówki były starannie zaprojektowane i wykonane właśnie dla ciebie. Ekspresowe nakładki, wykonywane taśmowo z kompozytów, będą odróżniać się od twojego uzębienia.

diastema

Bonding i konturowanie dodadzą uśmiechowi kobiecości

Nie tylko talia i biust są atrybutem kobiecości. Różnicę między płciami widać także w kształcie zębów. Męskie mają mocno zarysowane krawędzie. Cechy, kojarzone z siłą i muskulaturą, oddają na przykład kwadratowe i tępe kły. Z kolei zęby kobiece są z natury delikatne, zaokrąglone, o miękkich kształtach. Mają przezierne krawędzie sieczne i inne proporcje między szerokością a długością. Uśmiech pełen seksapilu gwarantują dłuższe jedynki, szczególnie gdy są delikatnie obrócone, jak skrzydła motyla (tzw. motylkowe ustawienie). – Nie oznacza to, że zalecam sztuczne zmienianie położenia zębów. Tę cechę można wziąć pod uwagę przy projektowaniu kobiecych licówek. Albo dodać kobiecości uśmiechowi poprzed bonding i konturowanie zębów w zakresie szkliwa – rekomenduje ekspert. Bonding polega na nałożenie na powierzchnię zębów niewielkiej ilości nowoczesnych kompozytów, które poprawią ich kształt. Zabieg nie wymaga ingerencji w szkliwo i jest wykonywany na fotelu stomatologicznym przed lekarza. Stomatolog jest w stanie także wygładzić zbyt mocne krawędzie zębów rekonturingiem, który jes bezpieczny, ponieważ odbywa się tylko w zakresie szliwa.

bonding

Aparat pokona problem z zajadami

Zapalenie kącików ust, czyli zajady, to uciążliwy problem, który wiąże się z wieloma schorzeniami. Zazwyczaj mówi się o zaburzeniach odporności, cukrzycy, niedoborach witamin, alergiach… Tymczasem zajady są najczęściej objawem wady zgryzu. – Na zajady cierpią pacjenci ze zgryzem zamkniętym, ze zbyt niskim zwarciem – wyjaśnia ekspert Unident Union Dental Spa i dodaje, że w głębokich kącikach ust cały czas zbiera się ślina, jest więc wilgotno i ciepło, a to idealne warunki do pojawienia się drożdżaków wywołujących zapalenie. Wystarczy uwolnić zgryz, by problem wynikając z nadmiernego zachodzenia zębów górnych na dolne przestał dokuczać.

piękny uśmiech

Dodaj komentarz

Podobne tematy

perłowe usta

Sposób na perłowe usta!

Sezon na piękne usta trwa! Modne są perłowe usta o ponętnym kształcie i apetycznym nawilżeniu, niekoniecznie bardzo powiększone. Jak uzyskać taki efekt? 

sexy usta

Botox na sexy usta?

Botox nie dodaje ustom objętości tak jak kwas hialuronowy, może być jednak użyty do delikatnego „wywinięcia” konturu wargi, aby usta wydawały […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki